Jump to content

[GR]Επίσημο Ολυμπιακό Τόπικ


MasterDisaster

Recommended Posts

ο Ζαϊρί αντί του Σοϊλέδη,ο Όσκαρ αντί του Ιμπαγάσα

 

αυτές τις αλλαγές γιατί τις έκανε?
Link to comment
Share on other sites

70' Σουτ του Καρέλη μέσα από την περιοχή, στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Πάρντο. Στην επαναφορά, ο Χρυσοφάκης σούταρε εκ νέου, η μπάλα κατέληξε άουτ.

 

 

...  ουφ  :P

Link to comment
Share on other sites

70' Σουτ του Καρέλη μέσα από την περιοχή, στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Πάρντο. Στην επαναφορά, ο Χρυσοφάκης σούταρε εκ νέου, η μπάλα κατέληξε άουτ.

 

 

...  ουφ  :P

κώλος
Link to comment
Share on other sites

Η Μπαρτσελόνα έχει στο μεταγραφικό της στόχαστρο τον Μάρκος Σένα, για τον οποίο ενδιαφέρθηκε πρόσφατα ο Ολυμπιακός. Οι ερυθρόλευκοι έχουν "παγώσει" το θέμα και σύμφωνα με τον ισπανικό Τύπο οι Καταλανοί έχουν στη λίστα τους τον Βραζιλιανοϊσπανό αμυντικό μέσο της Βιγιαρεάλ.

 

Σύμφωνα με την "El Mundo Deportivo", η Πρωταθλήτρια Ισπανίας ενδιαφέρεται για τον 34άχρονο άσο προκειμένου να καλύψει το κενό του Γιάγια Τουρέ, που παραχωρήθηκε με μεταγραφή στη Μάντσεστερ Σίτι.

 

Ο πολιτογραφημένος Ισπανός αμυντικός μέσος βρίσκεται στη λίστα του προπονητή της Μπαρτσελόνα, Πεπ Γκουαρντιόλα, ο οποίος δεν έχει πρόβλημα με την ηλικία του ποδοσφαιριστή.

 

Ο Σένα έχει συμβόλαιο με τη Βιγιαρεάλ μέχρι το καλοκαίρι του 2011, αλλά δεν πρόκειται να συνεχίσει στο "Μαδριγάλ" τη νέα αγωνιστική περίοδο.

 

Link to comment
Share on other sites

Οι δύο νέοι άσοι του Ολυμπιακού έδειξαν από την πρώτη κιόλας εμφάνισή τους, το λόγο που αποκτήθηκαν. Σύνθεσαν τον επιθετικό μονόλογο του Ολυμπιακού, αφού κάθε ευκαιρία κρύβει τα ονόματα των δύο παικτών από κάτω. Μόλις στο 11' ο Ντένις Ρόμενταλ έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, αλλά ο Κώστας Μήτρογλου δεν πρόλαβε να μπει στην τροχιά της μπάλας και να ανοίξει το σκορ. Έξι λεπτά αργότερα ο Ιμπαγάσα βρήκε από τα αριστερά τον Επστάιν, ο Γερμανός γύρισε με τη μία για τον Μήτρογλου, όμως, για ακόμα μία φορά ο Έλληνας επιθετικός δεν είχε το σωστό τάιμινκ.

 

 

καταραμένος είναι ο μήτρογλου ή μου φαίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτός στο ενδεχόμενο να μετακομίσει στην Ελλάδα για χάρη του Ολυμπιακού εμφανίστηκε ο Ακίλε Εμανά, με δηλώσεις του στο «footmercato.net»!

 

Ο Καμερουνέζος μεσοεπιθετικός παραχώρησε συνέντευξη στη γνωστή ιστοσελίδα και σε ερώτηση που του έγινε για το ποια ομάδα, εκ των Βαλένθια, Ολυμπιακού και Φενέρμπαχτσε (που έχουν εκδηλώσει, σύμφωνα με τη γαλλική ιστοσελίδα, το ενδιαφέρον τους), θα επέλεγε για να συνεχίσει την καριέρα του, είπε: «Είμαι ανοιχτός και στις τρεις επιλογές. Δεν έχω κάποια προτίμηση, γιατί είμαι επαγγελματίας ποδοσφαιριστής», ωστόσο, δεν έκρυψε ότι η Βαλένθια τον ενδιαφέρει περισσότερο: «Στη Βαλένθια ξεκίνησα την ευρωπαϊκή μου καριέρα. Θα ήταν χαρά μου να επιστρέψω. Στόχος μου είναι να αγωνιστώ σε top επίπεδο, ενώ δεν θέλω σε καμία περίπτωση να έχω τραυματισμούς στη Segunda Division. Αν, πάντως, το υψηλό επίπεδο που ψάχνω βρίσκεται στη Βαλένθια, δεν θα έλεγα όχι. Εξετάζουμε, όμως, όλες τις προσφορές και θα διαλέξουμε αυτή που και μου ταιριάζει, αλλά επιθυμεί και η ομάδα μου».

 

Ο παίκτης της Μπέτις φέρεται πως έχει προταθεί και εξετάζεται από τον Ολυμπιακό, όμως, η τιμή του είναι «τσουχτερή», ενώ δεσμεύεται με συμβόλαιο μέχρι το 2013. Θυμίζουμε, εξάλλου, ότι από την Μπέτις έχει προταθεί στους Πειραιώτες και ο Μεχμέτ Αουρέλιο.

 

Ο Εμανά είναι 35 φορές διεθνής, έχει πετύχει 5 γκολ με το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της πατρίδας του, ενώ με την ομάδα της Ανδαλουσίας έχει 63 συμμετοχές τα δύο τελευταία χρόνια και 21 γκολ.

Link to comment
Share on other sites

Οι δύο νέοι άσοι του Ολυμπιακού έδειξαν από την πρώτη κιόλας εμφάνισή τους, το λόγο που αποκτήθηκαν. Σύνθεσαν τον επιθετικό μονόλογο του Ολυμπιακού, αφού κάθε ευκαιρία κρύβει τα ονόματα των δύο παικτών από κάτω. Μόλις στο 11' ο Ντένις Ρόμενταλ έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, αλλά ο Κώστας Μήτρογλου δεν πρόλαβε να μπει στην τροχιά της μπάλας και να ανοίξει το σκορ. Έξι λεπτά αργότερα ο Ιμπαγάσα βρήκε από τα αριστερά τον Επστάιν, ο Γερμανός γύρισε με τη μία για τον Μήτρογλου, όμως, για ακόμα μία φορά ο Έλληνας επιθετικός δεν είχε το σωστό τάιμινκ.

 

 

καταραμένος είναι ο μήτρογλου ή μου φαίνεται?

 

Εμένα ερωτευμένος μου φαίνεται. Ή ερωτευμένος ή έχει το μυαλό του κάπου αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...