Jump to content

[Share] ότι Ψάχνετε για τα "Dyes"


Recommended Posts

Καλησπέρα maxcheaters...Επειδη ειδα οτι πολλα ατομα κανουν help topics για τα dyes ειπα να κανω ενα full share με οτι χρειαζεστε!

Παρακαλω να μην δω σχολια οπως:Αυτα τα ξερει και ο πιο nab,ειναι c/p κτλπ....ολα ειναι δικα μου και σκοπο εχω τον πιο αμπαλο

μεχρι τον πιο "pro" παιχτη!Καλή αναγνωση!

Ερωτησεις με κιτρινο.

Απαντησεις με Κοκκινο.

 

Ε:Τι ακριβώς ειναι τα "dyes"?

Α:Dyes ειναι καποια <<συμβολα>> τα οποια μπορουν να μπουν στους χαρακτηρες μετα τα 40 lvl,και αφου ολοκληρωθει το second class

transfer!

E:Που μπορώ να βρώ dyes?

Α:Μπορείς να αγοράσεις απο το magic shop της καθε πόλης,Ορίστε και μια φοτογραφια για να βοηθησω λιγο :)

2gwrf9v.jpg

 

E:Ωραία πήγα εκει...τωρα ομως εχω πολλα προβλήματα...ποια dyes να διαλεξω...εχει τόσα πολλα και με τόσα διαφορετικα

νουμερα...πολλα + πολλα -...τι να κανω?

Α:Καταρχην,πήγαινε στο magic shop και μιλα στον τύπο που βρισκεται ακριβώς στην μεση.αυτος πουλαει τα dyes!

Δες την λίστα με τα dyes και αναλογα με αυτα που εχεις(σε λεφτα)και αυτα που χρειαζεσαι διαλέξε την ποιοτητα τους

 

Ε:τι ειδους ποιοτητα υπαρχει :S?

Α:

+1 -1

+1 -2

+1 -3

+2 -2

+2 -3

+2 -4

+3 -4

+4 -5

Αυτα πανε αναλογα με τα λεφτα...οσο πιο πολλα βαλεις τοσο πιο πολυ θα ανεβει το stat που θες,και αντιστοιχα θα κατεβει καποιο

 

 

Ε:εγω εχω εναν μαγο...θελω casting speed και m.atk αρα να βαλω 2 μεγαλα dyes +4-5 για casting speed kai +4 -5 για m.atk?

A:Αυτο ειναι ενα συχνο λαθος που κάνει καποιος.Τα stats για ευνοητους λογους πανε μεχρι +5,αρα αν βαλεις δυο ιδια +4 στο

δευτερο θα περαστει μονο το +1 απο τα αλλα 3 ενω το -5 θα εφαρμοστει κανονικοτατα!

 

Ε:Ποια dyes ομως χρειαζομαι?

Α:Οριστε το καθε dye με αυτα που προσφερει το καθενα!

STR

Ανεβαζει το ποσο που κανετε σε physical damage.

DEX

Ανεβαζει attack speed, Ανεβαζει το physical skill speed, ανεβαζει accuracy, evasion, Πιθανοτητα για critical hit , Πιθανοτητα για να πιανουν τα dagger skills (Οπως το Deadly Blow), Μεγαλυτερη πιθανοτητα να πιασετε shield defense , και τελος ανεβαινει το movement speed.

CON

Μεγαλωνει το μαξιμουμ cp που μπορει να πιασετε HP % CP, Aνεβαζει το HP recovery speed, Ανεβαζει το weight limit, Ανεβαζει το underwater breath σας, Ανεβαζει το shock και bleeding resistance.

INT

Ανεβαζει το m.atk που εχετε και την πιθανοτητα να πιανουν τα Skills σας (να μην λεει attack failed δηλαδη)

WIT

Ανεβαζει την πιθανοτητα να πιασετε magic critical hits, ανεβαζει το casting speed, Ανεβαζει το resistance στο Hold,στα curses.

MEN

Ανεβαζει τοmagic defense, Το μαξιμουμ MP, Ανεβαζει την ταχυτητα αναγεννησης του MP, Ανεβαζει το resistance στο poison kαι στο curse Τελος κατεβαζει την πιθανοτητα να σας κανει ο αντιπαλος interrupt ενα skill.

 

Ε:Ωραια,τωρα εχω μια ιδεα στο τι να βαλω...Πως θα βαλω ομως?

Α:Μιλάς Στον τυπο που λεγεται symbol Maker,o οποιος συνηθως εχει μια εμφανιση σαν αυτον

guides_symbol.jpg

και πατας στην επιλογη "Draw Symbol"...και πατατε στο dye που θελετε να προσθεσετε...αφου το επιλεξετε

θα σας βγει αυτο το menu,το οποιο δειχνει τις αλλαγες που γινονται στα stats σας!

1_dying.jpg

Απλως πατατε Οκ και εχετε το dye ετοιμο!

 

Ε:Ωχ!Εκανα ενα λαθος και εβαλα λαθος dye...τωρα τι γινετε?

Α:Μην ανησυχεις,Απλως παλι πατας στον symbol maker και απλως delete symbol!

E:Ακομα τα dyes Μου φαινονται μπερδεμα...τι dyes να βαλω σε καθε class?

A:Εδω θα κανω μια υπερπληρη αναλυση:D,Ξεκινάμε...Πρεπει να υπολογισεις τα παρακατω:

Αν εισαι μαγος,εχει ο server buffer?Εχει mana potions?Αν το mana πεφτει γρηγορα μπορω να το γεμισω καπως?

Αν ρίξω το hp μου θα υπαρχει προβλημα να tank-αρω?

Αν ο server ειναι retail τότε θα πρεπει να μην κανετε πολυ - το ΜΕΝ γιατι ουτε mana potions εχει,ουτε buffer...

 

Ε:Σε εναν high rate με full buffs ti ειναι καλυτερο?

Αrcher: + STR + DEX - CON -CON +MEN - INT

Mage:+INT +WIT  - MEN - MEN +CON - DEX

Tank: +Men +Con -Wit - Str

Dagger: +CON + DEX + MEN -STR - STR - INT

Heal: +CON +MEN + WIN - DEX -INT -INT

To τονίζω οτι αυτα ειναι πρωσοπικη αποψη!

Ε:εεεε τι γινεται?εχω dominator και θελώ να βάλω m.atk...γιατι δεν μπορω?

Α:O Client blockarei καποια dyes σε καποια classes για να μην γινεται αλλιωση του καθε class,

Εδω θα χρησιμοποιησετε το γνωστο bugaki με τον dominator...αν καποιος δεν το ξερει ας ζητησει να δωσω link....

Εδω ειμαστε...τελειωσαμε...ο οδηγος αν δεν σας αρεσει θα παρει κιαλλα addons-es...για να ειναι πιο καλο

 

Credits:

Dyes abilites:PMFun.com

Φωτογραφιες: Uncle Google

Mεταφραση(των κειμενων που εβαλα απο το pmfun):Violator Productions

 

 

Ελπιζω να σας αρεσει!

Link to comment
Share on other sites

Poly kalo k analytiko ala re file.. tzampa o xronos sou. Akoma kai to pio vlameno atomo p pezei l2, kserei ti einai ta dyes.

Mporouses na t eksigiseis k me poly ligotra logia.

Link to comment
Share on other sites

Poly kalo k analytiko ala re file.. tzampa o xronos sou. Akoma kai to pio vlameno atomo p pezei l2, kserei ti einai ta dyes.

Mporouses na t eksigiseis k me poly ligotra logia.

Καλησπέρα maxcheaters...Επειδη ειδα οτι πολλα ατομα κανουν help topics για τα dyes ειπα να κανω ενα full share με οτι χρειαζεστε!

Παρακαλω να μην δω σχολια οπως:Αυτα τα ξερει και ο πιο nab,ειναι c/p κτλπ....ολα ειναι δικα μου και σκοπο εχω τον πιο αμπαλο

μεχρι τον πιο "pro" παιχτη!Καλή αναγνωση!

 

Δεν με προσέχεις φιλε μου....

Link to comment
Share on other sites

poli kalo kai analitiko share..

bravo gia ton xrono s k ta shares s

 

Ευχαριστω φιλε,

/offtopic:Ποιος και γιατι μου εκανε dekarma? :S

Link to comment
Share on other sites

Man. ase egine xamos.. me to karma.. btw pare +1 karma.. giati metraei polu to topic sou

 

εισαι ωραιος!btw δες στο announcement section που ειπαν καποια ατομα την αποψη τους και αν μπορεις

εξηγησε μας λιγο τι παιχτηκε...ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

xamos me to karma re paidia....

apapapap iremhste : P

 

ξερεις τι με ενοχλει ρε φιλε...οτι εγω εκατσα καθαρα δευτερα και δεν προλαβα ουτε λαγανες

ουτε χαρταετους ουτε τιποτα για να γραφω για τα raid bosses και για τα dyes και μετα ερχεται

ο αλλος να μου πει οτι το κανω c/p...Ας μεινουμε στο θεμα καλυτερα ε? :)

Link to comment
Share on other sites

Man. ase egine xamos.. me to karma.. btw pare +1 karma.. giati metraei polu to topic sou

Δεν αξίζει karma.

ξερεις τι με ενοχλει ρε φιλε...οτι εγω εκατσα καθαρα δευτερα και δεν προλαβα ουτε λαγανες

ουτε χαρταετους ουτε τιποτα για να γραφω για τα raid bosses και για τα dyes και μετα ερχεται

ο αλλος να μου πει οτι το κανω c/p...Ας μεινουμε στο θεμα καλυτερα ε? :)

Καθαρή Δευτέρα<Κάρμα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει karma.Καθαρή Δευτέρα<Κάρμα?

 

Basika help και ευχαριστω απο τα αλλα members > χαρταετος,λαγανα

Link to comment
Share on other sites

Basika help και ευχαριστω απο τα αλλα members > χαρταετος,λαγανα

Μπά.

Α:Καταρχην,πήγαινε στο magic shop και μιλα στον τύπο που βρισκεται ακριβώς στην μεση.αυτος πουλαει τα dyes!

Όνομα δεν έχει?

 

Μέτριο Guide.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...