Jump to content

Hotelul Pentru Scriitori Netrebnici


Raule

.  

24 members have voted

  1. 1. Cand ia Nervos permisul?

    • Anu asta
      8
    • Anu viitor
      11
    • Niciodata
      5


Recommended Posts

Iubitorule de caini... aduna-i pe toti acasa.

Baga adopt.

Imi plac cainii dar nu maidanezii... te rog... e vina oamenilor care ii dau afara oricum tot noi suntem de vina.

Dar ce conteaza haide sa fim hitleri, moarte tuturor cainilor. Pentru a nu se mai intampla asa ceve.

Prefer sa fie omorati 30 de caini si sa salvez 3 copii.

Si cine mai da caini pe strada... sa fie pedepsiti cu moartea. Pentru ca si la randul lor cainii au platit cu moartea.

Punct.

Link to comment
Share on other sites

pentru ca construirea unui adapost pentru 50.000 de maidanezi se ridica undeva la 1-2 milioane de euro.Cu banii astia, ridici o scoala moderna.

câţi ani ai?
Link to comment
Share on other sites

stagnam ca aia de la putere face ce vor ei iar noi nu facem nimic e vina noastra ca suportam.

exact

Iubitorule de caini... aduna-i pe toti acasa.

Baga adopt.

Imi plac cainii dar nu maidanezii... te rog... e vina oamenilor care ii dau afara oricum tot noi suntem de vina.

Dar ce conteaza haide sa fim hitleri, moarte tuturor cainilor. Pentru a nu se mai intampla asa ceve.

Prefer sa fie omorati 30 de caini si sa salvez 3 copii.

Si cine mai da caini pe strada... sa fie pedepsiti cu moartea. Pentru ca si la randul lor cainii au platit cu moartea.

Punct.

problema e că omori sute de câini pt 1 copil nu 10

 

 

Link to comment
Share on other sites

ca sa previi alti morti

 

dar de ce nu plângi că încă mai sunt lei, tigri, hipopotami şi alte animale în viaţă că şi astea fac victime, bă chiar mai multe, sau că se investesc mai mulţi bani în armată decât în sănătate?
Link to comment
Share on other sites

dar de ce nu plângi că încă mai sunt lei, tigri, hipopotami şi alte animale în viaţă că şi astea fac victime, bă chiar mai multe, sau că se investesc mai mulţi bani în armată decât în sănătate?

inca nu am vazut un leu prin iasi..si totusi is trist ca nu am vazut......si acu nu incepe sa-mi bagi toate animalele dintr-o tara care face parte din lumea a 3-a/a 4-a, care nu au bani pentru canalizare, ce sa mai zicem de bani pentru adaposturi/eutanasiere....

 

iar banii investiti in armata, habar n-am, eu unul as aloca bani armatei, doar intratat sa se poate plati toate cheltuielile si nu pentru procurare de noi vehicule sau pentru exercitii inutile prin alte tari...

Link to comment
Share on other sites

sido : statistica de azi : 65k de maidanezi....cati adopti?..0, dar strigi ca sa fie protejati....sa facut un pas pentru eutanasiere, cea in care sa dat o lege..ai 7 zile sa adopti unul, daca nu, dupa alte 7 zile e eutanasiat

 

nu vad pe cei care vor sa-i puna in adaposturi sa faca vreun pas..doar se vaita in loc sa-si adune fonduri, sa faca un contract prin care se asigura de constructia unui adapost ce poate gazdui aceste javre...

 

asta urasc eu la toti care protesteaza...is exact ca javrele...latra, fara sa muste....daca ai inteles metafora

Link to comment
Share on other sites

sido : statistica de azi : 65k de maidanezi....cati adopti?..0, dar strigi ca sa fie protejati....sa facut un pas pentru eutanasiere, cea in care sa dat o lege..ai 7 zile sa adopti unul, daca nu, dupa alte 7 zile e eutanasiat

 

nu vad pe cei care vor sa-i puna in adaposturi sa faca vreun pas..doar se vaita in loc sa-si adune fonduri, sa faca un contract prin care se asigura de constructia unui adapost ce poate gazdui aceste javre...

 

asta urasc eu la toti care protesteaza...is exact ca javrele...latra, fara sa muste....daca ai inteles metafora

măcar noi lătrăm cu conştiinţă decât să dăm doar verdicte. măcar noi încercăm să schimbăm ceva nu ne complacem ca voi. critici că nu facem nimic? dar tu ce faci?

spui doar taie şi spânzură fără să te uiţi în jur, te gândeşti doar la târtanul tau. ai vrea mai multe drepturi, un trai mai bun, ceea ce înseamnă mai multă bagare în seamă de la ţările mai puternice decât noi, că e fapt dovedit că din fondurile EU putem pune ţara asta înapoi pe picioare, dar nu vrei să oferi puţină compasiune pt 'lumea a 3a'.

cam pute a coca

Link to comment
Share on other sites

măcar noi lătrăm cu conştiinţă decât să dăm doar verdicte. măcar noi încercăm să schimbăm ceva nu ne complacem ca voi. critici că nu facem nimic? dar tu ce faci?

spui doar taie şi spânzură fără să te uiţi în jur, te gândeşti doar la târtanul tau. ai vrea mai multe drepturi, un trai mai bun, ceea ce înseamnă mai multă bagare în seamă de la ţările mai puternice decât noi, că e fapt dovedit că din fondurile EU putem pune ţara asta înapoi pe picioare, dar nu vrei să oferi puţină compasiune pt 'lumea a 3a'.

cam pute a coca

faptul ca nu putem aduna fonduri europene, e vina guvernului care nu stie cum sa absoarba, ca sunt si romani destepti care absorb si milioane din aceste fonduri..

 

Iar guvernul mereu va cauta solutia mai ieftina in cazul maidanezilor : decat sa plateasca anual cateva milioane de euro pentru a avea grija in centre speciale care si ele la randul lor, constructia costa alte cateva milioane, mai bine ii eutanasiaza....vrei un alt guvern?.inscriete in politica...ai vazut ca protestul celor care sunt in favoarea de punere in centre a cainilor sa atraga atentia guvernului?..nu, dar pentru cazul contrar sa dat o lege....repet, guvernul va merge pe varianta ieftina si simpla..

Link to comment
Share on other sites

fonduri europene pt centre - ieftin + locuri de muncă.

dar dacă mulţi ca tine închid ochii, guvernul nu vede nici el.

 

atâta timp cât soluţia ta e că poate un nou guvernant va schimba ceva dar nu ieşi la vot, cei de la putere vor face ce vor cât au mandatul.

Link to comment
Share on other sites

fonduri europene pt centre - ieftin + locuri de muncă.

dar dacă mulţi ca tine închid ochii, guvernul nu vede nici el.

 

atâta timp cât soluţia ta e că poate un nou guvernant va schimba ceva dar nu ieşi la vot, cei de la putere vor face ce vor cât au mandatul.

am 0 interes in politica...dar stiu varianta simpla despre cum functioneaza...si e faptul ca va alege varianta ieftina..dar nu din cauza ca e un guvern, ci din cauza politicienilor.....si atata timp cat is de acord cu eutanasierea, de ce sa-mi pese sa lupt pentru ei?..sunt niste javre, unele turbate, ataca din senin cand vor iar daca un om incearca sa-i atace pe ei, este considerat un criminal...era si timpul ca o lege impotriva lor sa fie data..eu unul mereu cand ma trag cu bicicleta si trec pe langa o haita de 5-6 caini, incep sa ma fugareasca...

Link to comment
Share on other sites

păi, pt că nu o faci cum trebuie. poate dacă ai merge pe bicicletă şi nu te-ai trage cu ea, nu te-ar mai ataca.

aparent îţi place să-ţi baţi doar gura cu zero cunoştinţă de cauză. ...lar, după cum spuneam.

 

hai că eu trebuie să fug, nu mai am timp de pierdut ;) mi-a părut bine.

 

 

-----

linişte totală pe aici.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



  • Posts

    • MidnightSell team WTB/WTS GOLD TWW EU/US all servers Cataclysm all servers Payment Visa/Master/Btc/Eth/Trc-20/Erc-20 (all payments within 10 min) For all question pls dm Discord https://discord.gg/h8AN57qJjK Or Telegram @MidnightSell
    • GOSTEI MUITO DO VIASUAL DO SERVE COMO POSSO ADQUIRI ESSA REV PACK   
    • Helly everyone . I use L2jmobius interlude , i did everything , installed the db compiled the Build in eclipse Gameserver seems to lead OK , but it fails to connect to loginserver When i click to start the loginserver it says  "Loginserver terminated abnormally" This is wheat gameserver shows me :    [05/10 17:25:12] LoginServerThread: Connecting to login on 127.0.0.1:9014 [05/10 17:25:12] LoginServerThread: LoginServer not available, trying to reconnect... [05/10 17:25:17] LoginServerThread: Connecting to login on 127.0.0.1:9014 [05/10 17:25:17] LoginServerThread: LoginServer not available, trying to reconnect... [05/10 17:25:22] LoginServerThread: Connecting to login on 127.0.0.1:9014 [05/10 17:25:22] LoginServerThread: LoginServer not available, trying to reconnect...   And This is my login config file:   # --------------------------------------------------------------------------- # Login Server Settings # --------------------------------------------------------------------------- # This is the server configuration file. Here you can set up the connection information for your server. # This was written with the assumption that you are behind a router. # Dumbed Down Definitions... # LAN (LOCAL area network) - typically consists of computers connected to the same router as you. # WAN (WIDE area network) - typically consists of computers OUTSIDE of your router (ie. the internet). # x.x.x.x - Format of an IP address. Do not include the x'es into settings. Must be real numbers. # --------------------------------------------------------------------------- # Networking # --------------------------------------------------------------------------- # Bind ip of the LoginServer, use 0.0.0.0 to bind on all available IPs # WARNING: <u><b><font color="red">Please don't change default IPs here if you don't know what are you doing!</font></b></u> # WARNING: <u><b><font color="red">External/Internal IPs are now inside "ipconfig.xml" file.</font></b></u> # Default: 0.0.0.0 LoginserverHostname = 0.0.0.0 # Default: 2106 LoginserverPort = 2106 # The address on which login will listen for GameServers, use * to bind on all available IPs # WARNING: <u><b><font color="red">Please don't change default IPs here if you don't know what are you doing!</font></b></u> # WARNING: <u><b><font color="red">External/Internal IPs are now inside "ipconfig.xml" file.</font></b></u> # Default: 127.0.0.1 LoginHostname = 127.0.0.1 # The port on which login will listen for GameServers # Default: 9014 LoginPort = 9014 # --------------------------------------------------------------------------- # Database # --------------------------------------------------------------------------- # Specify the JDBC driver class for your database. # Default: org.mariadb.jdbc.Driver Driver = org.mariadb.jdbc.Driver # Database URL # Default: jdbc:mariadb://localhost/l2jmobiusinterlude?useUnicode=true&characterEncoding=utf-8&useSSL=false&connectTimeout=10000&interactiveClient=true&sessionVariables=wait_timeout=600,interactive_timeout=600&autoReconnect=true URL = jdbc:mariadb://localhost/l2jmobiusinterlude?useUnicode=true&characterEncoding=utf-8&useSSL=false&connectTimeout=10000&interactiveClient=true&sessionVariables=wait_timeout=600,interactive_timeout=600&autoReconnect=true # Database user info. Default is "root" but it's not recommended. Login = root # Database user password, leave empty for no password. Password = root # Maximum number of database connections to maintain in the pool. # Default: 5 MaximumDatabaseConnections = 5 # Determine whether database connections should be tested for availability. # Default: False TestDatabaseConnections = False # --------------------------------------------------------------------------- # Automatic Database Backup Settings # --------------------------------------------------------------------------- # Generate database backups when server restarts or shuts down.  BackupDatabase = False # Path to MySQL bin folder. Only necessary on Windows. MySqlBinLocation = C:/xampp/mysql/bin/ # Path where MySQL backups are stored. BackupPath = ../backup/ # Maximum number of days that backups will be kept. # Old files in backup folder will be deleted. # Set to 0 to disable. BackupDays = 30 # --------------------------------------------------------------------------- # Thread Configuration # --------------------------------------------------------------------------- # Defines the number of threads in the scheduled thread pool. # If set to -1, this will be determined by available processors divided by 2. ScheduledThreadPoolSize = 2 # Defines the number of threads in the instant thread pool. # If set to -1, this will be determined by available processors divided by 2. InstantThreadPoolSize = 2 # --------------------------------------------------------------------------- # Security # --------------------------------------------------------------------------- # How many times you can provide an invalid account/pass before the IP gets banned. # Default: 5 LoginTryBeforeBan = 5 # Time you won't be able to login back again after LoginTryBeforeBan tries to login. # Default: 900 (15 minutes) LoginBlockAfterBan = 900 # If set to True any GameServer can register on your login's free slots # Default: True AcceptNewGameServer = True # Flood Protection. All values are in milliseconds. # Default: True EnableFloodProtection = True # Default: 15 FastConnectionLimit = 15 # Default: 700 NormalConnectionTime = 700 # Default: 350 FastConnectionTime = 350 # Default: 50 MaxConnectionPerIP = 50 # --------------------------------------------------------------------------- # Misc Login Settings # --------------------------------------------------------------------------- # If False, the license (after the login) will not be shown. # Default: True ShowLicence = True # Default: True AutoCreateAccounts = True # Datapack root directory. # Defaults to current directory from which the server is started. DatapackRoot = . # --------------------------------------------------------------------------- # Scheduled Login Restart # --------------------------------------------------------------------------- # Enable disable scheduled login restart. # Default: False LoginRestartSchedule = False # Time in hours. # Default: 24 LoginRestartTime = 24    
  • Topics

×
×
  • Create New...