Jump to content

Giati oi pio poloi pvp server


bozZo

Recommended Posts

Koitakste, prin den milaga giati den goustaro na lete "ouuu Exte eisai ellinas kai les tetoia gia mas" alla akouste pos exoun ta pragmata.

 

Exoun kantantisei na yparxoun servers pou na les oti eisai ellinas kai na se "koroidevoun", auto giati omos?

Giati exoume gemisei ta internet cafes me 10-15xronon paidia ta opoia vrizoun oti tous vrethei mprosta tous, ta perisotera atoma pou paizoun L2 kai einai ellines einai san autous pou anefera parapano, den me noiazei an tha thyxtite i oxi.

 

Tora tha mou 'rthei enas eksypnos 10-15xronos kai me to dikio tou tha mou pei: Nai alla re Exte einai kai alloi pou kratane ena "epipedo" kai den kanoun etsi.

 

Nai exis dikio, alla otan to 90% ton ellinon gamers vrizei manes/oikogenies/theia/spitia kai oti yparkto e nai tha 'xoume kakh eikona.

 

Episis, tha petaxti kapoios allos kai tha pei: Nai alla einai kai i ilikia kai den einai orimoi.

 

Den einai etsi, paizo L2 apo 13 kai eimai 16.5 tora, exo perasei autin tin ilikia kai an evrisa manes pote itan otan epaiza ton proto xrono mou sto L2 (Thegame C3 server) pou kapos etsi eixame "didaxtei" na milame/symperiferomaste ingame.

 

Apo ekei kai pera katalava oti den mou fteei i mana tou kathe agnostou pou den prokeite na sinantiso pote stin zoh mou.

 

Oraia xano se PVP, itan pio tyxeros/kalos peite to opos thelete, exasa se ena EIKONIKO PAIXNIDI, kai sto kato-kato an exis neura kane kati allo, min vrizeis. Den kseris an px tou allounou pou tou vrises tin mana zei i mana tou i oxi.

 

 

Simperasma: Exoume katantisei malakes.

 

Paradeigma tou simperasmatos?

Paizo ston L2Pride autin tin periodo (Eipe o Billistain paizoun oloi autoi oi ellines se high-rates, nai men exis dikio alla apo tin allh paizoun kai atoma pou kseroun to game/kratane ena epipedo kai apla den exoun parea na paiksoun se lowrates, giati solo EXP den kaneis xoris parea na kaneis xavale) kai telospanton eixa ena item pou to 'thele kai mou kane ekei posi ora offers kai epidi ego den to poulaga (mias kai einai apo ta top weapons tou server) leei "Na pethanei i mana sou, no more offers bye".

Giati eipe agglika meta? Giati tou milaga agglika kai eipe auta nomizontas oti eimai ksenos kai den tha katalavo tipota apla legontas "no more offers bye".

Link to comment
Share on other sites

Ego exo akusei ena pedi 21 xronon ston server mou pou ntrepotan pou eitan Ellinas giati eki oloi oi Ellines vrizoun manes, paterades ta panta.

 

Den mporo na katalavo afta ta pedia pou vrizoun tin mana kapiu allou kai mporoun na sinexisun na zoun. Alla tha mou pis, aftoi emathan na zoun me tis vrisies.

 

Ego pezo 3 Xronia Lineage 2 kai POTE den evrisa kanena.

Link to comment
Share on other sites

Koitakste, prin den milaga giati den goustaro na lete "ouuu Exte eisai ellinas kai les tetoia gia mas" alla akouste pos exoun ta pragmata.

 

Exoun kantantisei na yparxoun servers pou na les oti eisai ellinas kai na se "koroidevoun", auto giati omos?

Giati exoume gemisei ta internet cafes me 10-15xronon paidia ta opoia vrizoun oti tous vrethei mprosta tous, ta perisotera atoma pou paizoun L2 kai einai ellines einai san autous pou anefera parapano, den me noiazei an tha thyxtite i oxi.

 

Tora tha mou 'rthei enas eksypnos 10-15xronos kai me to dikio tou tha mou pei: Nai alla re Exte einai kai alloi pou kratane ena "epipedo" kai den kanoun etsi.

 

Nai exis dikio, alla otan to 90% ton ellinon gamers vrizei manes/oikogenies/theia/spitia kai oti yparkto e nai tha 'xoume kakh eikona.

 

Episis, tha petaxti kapoios allos kai tha pei: Nai alla einai kai i ilikia kai den einai orimoi.

 

Den einai etsi, paizo L2 apo 13 kai eimai 16.5 tora, exo perasei autin tin ilikia kai an evrisa manes pote itan otan epaiza ton proto xrono mou sto L2 (Thegame C3 server) pou kapos etsi eixame "didaxtei" na milame/symperiferomaste ingame.

 

Apo ekei kai pera katalava oti den mou fteei i mana tou kathe agnostou pou den prokeite na sinantiso pote stin zoh mou.

 

Oraia xano se PVP, itan pio tyxeros/kalos peite to opos thelete, exasa se ena EIKONIKO PAIXNIDI, kai sto kato-kato an exis neura kane kati allo, min vrizeis. Den kseris an px tou allounou pou tou vrises tin mana zei i mana tou i oxi.

 

 

Simperasma: Exoume katantisei malakes.

 

Paradeigma tou simperasmatos?

Paizo ston L2Pride autin tin periodo (Eipe o Billistain paizoun oloi autoi oi ellines se high-rates, nai men exis dikio alla apo tin allh paizoun kai atoma pou kseroun to game/kratane ena epipedo kai apla den exoun parea na paiksoun se lowrates, giati solo EXP den kaneis xoris parea na kaneis xavale) kai telospanton eixa ena item pou to 'thele kai mou kane ekei posi ora offers kai epidi ego den to poulaga (mias kai einai apo ta top weapons tou server) leei "Na pethanei i mana sou, no more offers bye".

Giati eipe agglika meta? Giati tou milaga agglika kai eipe auta nomizontas oti eimai ksenos kai den tha katalavo tipota apla legontas "no more offers bye".

 

+1 Τα είπε όλα.

 

Έτσι όπως κοροϊδεύουν τους Βραζιλιάνους που τους λένε lolBR, ME luv brazil <333 και τέτοια αρχίζουν τώρα να λέγονται τα ίδια και για τους Έλληνες...

Link to comment
Share on other sites

+1 Τα είπε όλα.

 

Έτσι όπως κοροϊδεύουν τους Βραζιλιάνους που τους λένε lolBR, ME luv brazil <333 και τέτοια αρχίζουν τώρα να λέγονται τα ίδια και για τους Έλληνες...

Tous BRs kapoia periodo tous koroideva, kai tora tous koroidevo alla spania.

Giati stamatisa? Giati exoume katantisei ta idia skata kai xeiroteroi apo ta BRs.

Link to comment
Share on other sites

Re fadasou oti epeza kapote PALIAAAAAA infogate pou daksi einai poli gnwstos server...fadasou oti efaga enan (den tha to ksexasw pote ) se pvp arxise apo tis manes, pateres klp klp kai katelikse na vrizei ton skilo mou (asxeta oti dn iksere kan an exw )na fadastis oti evrise kai egw apla tou elega ok, edaksi , ok , edaksi, na fadastis oti ekane log out apo to game (o logos angwstos paizei na espase kana pc ) alla etc prepei na kaneis... sou vrizei manes ? den prepei na asxolitheis kan , den pefteis sto epipedo tou re paidi mou , me to ok , to daks kala , i kana tnx na tou peis i otan sou vrizei tin mana na peis kai kana kalosinisi sou , tha nevriasei pio poli mexri pou tha stamatisei etc einai to kolpo ^^

Link to comment
Share on other sites

Εχετε σκεφτει γιατι μονο στην Ελλαδα μαζευονται τα 10χρονα στα net cafes? Εχετε σκεφτει ποιο ειναι το κεντρο του προβληματος ?

Τα παιδια σιγουρα δεν φταινε, δεν εχουν κριση και χρειαζονται καποιον να τους καθοδηγει.Μηπως φταιει η αδιαφορια της οικογενιας για τα παιδια τους ?

Link to comment
Share on other sites

Εχετε σκεφτει γιατι μονο στην Ελλαδα μαζευονται τα 10χρονα στα net cafes? Εχετε σκεφτει ποιο ειναι το κεντρο του προβληματος ?

Τα παιδια σιγουρα δεν φταινε, δεν εχουν κριση και χρειαζονται καποιον να τους καθοδηγει.Μηπως φταιει η αδιαφορια της οικογενιας για τα παιδια τους ?

Nai, sigoura ftei kai ikogenia, alla den ftei kai i politiki? (Den ksero apo tin politiki tis Elladas giati ime Kiprios)

 

Den tha eprepe na apagorevontai ta pedia kato ton 12 xronon na pezoun se Net-Cafes?

 

Edo stin Kipro, to Lineage 2 den einai para poli gnosto. Oi perissoteroi pezoun CS i CoD kai vlepo sta Net-Cafes 7 Xronon pedakia na pezoun CS kai na vlepoun tin Via kai tetia. Eleos diladi ! Ti tha gini pai!!!

Link to comment
Share on other sites

Xaraktiristikes photo apo ellines gamers, xthes tis evgala otan pira solo PK ena farm party. (Agapame Magic Impluse eh?!)

To oti eixa pethanei sta gelia me ton alt mou (Alt = Alternative, diladi 2os char mou) einai allo thema. D:

shot00159.jpg

width=1024 height=768http://img148.imageshack.us/img148/3152/shot00161.jpg[/img]

 

 

Stin 2i eikona giati leei "Ela na se gamiso 2vs1" den to katalavaino.

Tha rthoun 2 na me xosoun i ego kai allos enas enantion tou? >.>

 

 

P.s.: Exo Dark attacks pio poly sto skillbar kai as eimai SPH giati exo 95 Dark Attack sto weapon mou.

Link to comment
Share on other sites

Kathisa kai skeftika giati apotixe i ellada. Katalava to oti:

- xrisimopoioume preconfigured pack to opoio eixan ftiaksei i arxaioi ellines.

- o server einai corrupt.

- kai telos eixoume unfriendly community

Link to comment
Share on other sites

Είναι και τα μέτρα που παίρνει το κράτος :P (Πολύ το προχωρήσαμε το θέμα χαχ )

 

π.χ. Στη Γερμανία, αν ένας ποδοσφαίριστης φτύσει την ώρα που μεταδίδεται ένας αγώνας τρώει πρόστιμο, γιατί είναι αντιπαιδαγωγικό. Επίσης, απαγορεύεται αυστηρά(!) το κάπνισμα αν είσαι κάτω από 18. Και κάτι που άκουσα πρόσφατα, πως απαγορεύεται να βρίζεις δημοσίως.

Link to comment
Share on other sites

Ego ston server pou pezo epidi i Farm Zone einai gemati PK Killers, alla ego epidi ksero kati Spots pou den se vlepoun tous perno PK kai arxizoun: ''Eise Magas, E?'' ''Ela 1vs1'' ''Gamo tin Mana sou''

Link to comment
Share on other sites

Den tha eprepe na apagorevontai ta pedia kato ton 12 xronon na pezoun se Net-Cafes?

 

Edo stin Kipro, to Lineage 2 den einai para poli gnosto. Oi perissoteroi pezoun CS i CoD kai vlepo sta Net-Cafes 7 Xronon pedakia na pezoun CS kai na vlepoun tin Via kai tetia. Eleos diladi ! Ti tha gini pai!!![/color]

file dark afto den pezei na ginei pote...egw pistevw oti afto arxizei apo tin oikogenia kai kataligei sta sxolia pou apla dn ginete kapia sossti enimerosi sta paidia...alla file stis meres mas ola ta paidia tis exoune dei "Epanastates" ...Den boroune na vrizoune kapion apo koda kai olo to axti tous vgenei sto LA (i kai se diafora alla mmorgrpg games ) afou kseroune oti sigoura dn tha ginei tipota
Link to comment
Share on other sites

otan eimai sto net to mono p akougete einai

 

'ri3ton ton malaka me varai k laggaro gamo to mo**i m eleos  ton koloserver me to lag '

i pio sini8ismeni frasi p akouo

Kala kai meta paei "ME XOSE O XXXX G*MO TIN MANA TOU"
Link to comment
Share on other sites

Είναι και τα μέτρα που παίρνει το κράτος :P (Πολύ το προχωρήσαμε το θέμα χαχ )

 

π.χ. Στη Γερμανία, αν ένας ποδοσφαίριστης φτύσει την ώρα που μεταδίδεται ένας αγώνας τρώει πρόστιμο, γιατί είναι αντιπαιδαγωγικό. Επίσης, απαγορεύεται αυστηρά(!) το κάπνισμα αν είσαι κάτω από 18. Και κάτι που άκουσα πρόσφατα, πως απαγορεύεται να βρίζεις δημοσίως.

 

Sigoura, se alles xores iparxun pio austiroi Nomoi, genika.

 

P.S To anaptiksame poli to thema.  ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...