Jump to content

(GR)Elf Eva's Saint


Phoenix4

Recommended Posts

Prepei na peia oti to guide einai gia Gracia

 

Added.

 

Egw pou paizw hellbound den exw to transformation.

 

ε κάνε αυτό που είπαμε στα προιγούμενα posts  ;D

Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά αλλά είμαι σε δίλημα... ποια Dyes να βάλω?

Wit4+ Men-4

Con4+ Str4-

Dex4+ Str 4-

 

mou fenete exis kani la8os sta dyes dex+4 str-4 ston evas saint wit+4 men-4 ine to swsto

 

Εγώ τί έβαλα?Και το Con4+ το βάζουμε γιατί έχουμε μία κενή θέση. ;)

 

TIP gia EE stis oly: otan paizete me low range classes kante tous PoWater (an ginete) 8a tous katevasi to speed ;)

 

Σε Gracia δεν πιάνει αυτό.Ο αντίπαλός το βγάζει με Alt+Click

 

 

Tespa GJ Phoenix poli oraio guide an k dn prokeitai na pekso evas saint gt einai xalia class kata ti gnomi m

 

Μην το λες αυτό τώρα που στο Gracia τους έκαναν Nukers με το Inquisitor κόβουν άγρια. :P

 

 

Edit: First post updated: καινούργια φωτογραφία της elfou χωρίς περικοπές. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

1. Μετά τα 7x, πας ΙΤ ή Pagans. Ειδικά αν δεν έχεις μεγάλο πρόβλημα με war κτλπ σολάρεις άνετα... Απλά turn undead και περιμένεις να πιάσει lethal... (Έχει 1/3 πιθανότητες.) Βέβαια πάντα μπορείς να πάρεις κανέναν leacher από clan ή φίλο...

 

2. Από Α ο ΕΕ μπορεί να βάλει και tallum και mj και dc... Είναι θέμα προτίμησης.

 

3. Η dynasty έχει περισσότερο p def από dc :P

 

4. Atuba mace? Χμμμ σε σέρβερ με gm shop ίσως. Αλλά μιας και παίζει Gracia καλύτερα να πάρεις Common Item: Staff of Life από shop.(περίπου 80 k κάνει)

 

5. Καλύτερο SA όταν είσαι σε xp mode είναι το Conversion και όχι το acumen.

 

6. Imo, αν έχεις ήδη homu δε λέει και τόσο να πας να πάρεις sov...

 

7. Τα C jewels που έγραψες υπάρχουν μόνο σε server με GM Shop.

 

8. Σε dyes θα προτιμούσα +1 WIT - 1 MEN αντί για +4 DEX, αν και αυτό είναι καλούτσικο...

 

9. Πιο εύκολα ρίχνει ένας EE dagger και nuker παρά archer, λόγω range

 

10. Όπως είπες στην αρχή, ο ρόλος του ΕΕ είναι support (Heal, recharge, buffs και μερικά καλά debuff..). Έπρεπε να συνεχίσεις με οδηγίες για συμβουλές στο pt.

 

Αυτά από εμένα

Link to comment
Share on other sites

1. Μετά τα 7x, πας ΙΤ ή Pagans. Ειδικά αν δεν έχεις μεγάλο πρόβλημα με war κτλπ σολάρεις άνετα... Απλά turn undead και περιμένεις να πιάσει lethal... (Έχει 1/3 πιθανότητες.) Βέβαια πάντα μπορείς να πάρεις κανέναν leacher από clan ή φίλο...

 

Σε αυτό έχεις δίκιο αλλά για το 1/3 Lethal ... depends on the server. Έχω δει server που να μην πιάνει και καθόλου.

 

2. Από Α ο ΕΕ μπορεί να βάλει και tallum και mj και dc... Είναι θέμα προτίμησης.

 

Όπως το είπες και έσυ είναι θέμα προτίμησης , εξάλλου πιστεύω ότι στα A grade η Dark Crystal είναι καλύτερη για Exp.

 

 

3. Η dynasty έχει περισσότερο p def από dc :P

 

και ποιο πολύ MP , dark resistance κλπ το ξέρω .

 

 

 

4. Atuba mace? Χμμμ σε σέρβερ με gm shop ίσως. Αλλά μιας και παίζει Gracia καλύτερα να πάρεις Common Item: Staff of Life από shop.(περίπου 80 k κάνει)

 

Όταν είχα κάνει εγώ τον οδηγό τουλάχιστον στους servers που έπεζα δεν είχε Common Items.

 

 

5. Καλύτερο SA όταν είσαι σε xp mode είναι το Conversion και όχι το acumen.

 

 

και πάλι ανάλογα την προτίμηση γιατί άμα πας και χόσεις mobs undead που έχουν agro με conversion έχεις άθλιο casting , το sleep πολύ αργό και θα φας ποιο πολύ ζημιά άμα σε φτάσουν τα mobs (άμα δεν προλάβεις να κάνεις Root)

 

ενώ με Acumen μπορεί να έχεις λιγότερο Mp αλλά χώνεις ζημιά ποιο γρήγορα, root και ειδικά Sleep που είναι αργό

 

Άσε που τώρα με το Insquitor το Acumen χρειάζεται ποιο πολύ , έτσι πιστεύω.

 

6. Imo, αν έχεις ήδη homu δε λέει και τόσο να πας να πάρεις sov...

 

Δεν είπα αναγκαστικά να πας να πάρεις αυτό το όπλο σε αυτά τα Lv είπα ότι άμα πας 52 lv και έχεις λεφτά ή έχει Gm shop ο server πάρε αυτό το όπλο. Που ξέρεις ο άλλος μπορεί να νομίζει ότι με ένα Keshanberk θα είναι καλύτερα.

 

7. Τα C jewels που έγραψες υπάρχουν μόνο σε server με GM Shop.

 

Private shops?

 

8. Σε dyes θα προτιμούσα +1 WIT - 1 MEN αντί για +4 DEX, αν και αυτό είναι καλούτσικο...

 

 

Πιστεύω καλίτερα Dex όπως λες και έσυ που ήθελες τον οδηγό μόνο για Low rate με 4+ Dex άμα βάλεις Duals χώνεις ποιο γρήγορα.Άσε που αυξάνεται το Speed σου.

Ή σκέψουτο αλλιός γιατί να χαθεί μία θέση των Dyes για μόνο ένα 1+ και γιατί να μην πάει σε ένα 4+ ?

 

 

9. Πιο εύκολα ρίχνει ένας EE dagger και nuker παρά archer, λόγω range

 

 

Το range είναι ένα τίποτα του κάνεις ένα Trance πας κοντά του , του κάνεις ένα PoW (Water) και μετά άμα προλάβει να τρέξει σφίρα μου. Για την στραβή εντάξει πες ότι κάνει το PoW(Water) Alt+Click ε και? μετά λιγότερο Hp,Atck. speed,p.atck,M.def καλύτερα για εσένα.

 

10. Όπως είπες στην αρχή, ο ρόλος του ΕΕ είναι support (Heal, recharge, buffs και μερικά καλά debuff..). Έπρεπε να συνεχίσεις με οδηγίες για συμβουλές στο pt.

 

 

Να σου πω εγώ έκανα ότι μπορούσα 1ος μου οδηγός ήταν άμα πιστεύεις ότι μπορείς να κάνεις καλύτερο κάντον.

 

 

 

poli kalos file pote dn exw paiksei me tetoio char kai epidei eixa dei bgazane tetoious hero i8ela na paixw oly alla dn iksera tpt!eisai teleios twra 8a ton dokimasw!

 

Άμα κάνεις Eva's Saint για ολυμπιάδα πιάσε κάνα Active skill στο όπλο σου όπως Item skill : Stone , έτσι θα χόνεις χωρίς να κάνεις Insquitor θα έχεις και PoW(Water) + Mana Burn ... 90% να μην πέσεις σίγουρο :P (άντε και 10% για την στραβή!)

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό έχεις δίκιο αλλά για το 1/3 Lethal ... depends on the server. Έχω δει server που να μην πιάνει και καθόλου.

 

Σε κανονικά σέρβερ έτσι είναι...

 

και πάλι ανάλογα την προτίμηση γιατί άμα πας και χόσεις mobs undead που έχουν agro με conversion έχεις άθλιο casting , το sleep πολύ αργό και θα φας ποιο πολύ ζημιά άμα σε φτάσουν τα mobs (άμα δεν προλάβεις να κάνεις Root)

 

ενώ με Acumen μπορεί να έχεις λιγότερο Mp αλλά χώνεις ζημιά ποιο γρήγορα, root και ειδικά Sleep που είναι αργό

 

Άσε που τώρα με το Insquitor το Acumen χρειάζεται ποιο πολύ , έτσι πιστεύω.

 

Στο xp πιο πολύ θα χρειαστείς +60% ΜΡ παρά +15 % casting, ειδικά αν είσαι σε party. Επίσης η διαφορά δεν είναι και τόσο τραγική όσο λες... Στο pvp acumen πάντα...

 

Private shops?

 

Τα Blessed Earrings/Necklace/Ring δεν τα βρίσκεις πουθενά! Ούτε σε shop, ούτε με craft. Μόνο σε GM Shop μπορείς να τα βρεις. Όπως και το Shining Bow και κάτι άλλες armor που έχουν τα l2j συνήθως.

 

Πιστεύω καλίτερα Dex όπως λες και έσυ που ήθελες τον οδηγό μόνο για Low rate με 4+ Dex άμα βάλεις Duals χώνεις ποιο γρήγορα.Άσε που αυξάνεται το Speed σου.

Ή σκέψουτο αλλιός γιατί να χαθεί μία θέση των Dyes για μόνο ένα 1+ και γιατί να μην πάει σε ένα 4+ ?

 

Πίστεψε με. Το +1 WIT δεν είναι τόσο λίγο όσο φαίνεται. Αλλά και το dex καλό είναι. Speed, evansion(λίγο χρήσιμο...), shield defence rate...

 

Το range είναι ένα τίποτα του κάνεις ένα Trance πας κοντά του , του κάνεις ένα PoW (Water) και μετά άμα προλάβει να τρέξει σφίρα μου. Για την στραβή εντάξει πες ότι κάνει το PoW(Water) Alt+Click ε και? μετά λιγότερο Hp,Atck. speed,p.atck,M.def καλύτερα για εσένα.

 

Το Trance έχει 600 range, ενώ ένας archer με long shot lvl 2 και archery έχει περίπου 1100 range (δηλαδή το διπλάσιο περίπου...)

 

Να σου πω εγώ έκανα ότι μπορούσα 1ος μου οδηγός ήταν άμα πιστεύεις ότι μπορείς να κάνεις καλύτερο κάντον.

 

Είπα πουθενά ότι δεν είναι καλό το guide? Μερικές διορθώσεις έκανα.

 

Link to comment
Share on other sites

Σε κανονικά σέρβερ έτσι είναι...

 

Σχεδόν όλοι εκεί έξω είναι l2j shit 90% να μην παίζει όπως θα έπρεπε να παίζει.

 

 

Στο xp πιο πολύ θα χρειαστείς +60% ΜΡ παρά +15 % casting, ειδικά αν είσαι σε party. Επίσης η διαφορά δεν είναι και τόσο τραγική όσο λες...

 

Άποψη σου no problem.

 

 

Τα Blessed Earrings/Necklace/Ring δεν τα βρίσκεις πουθενά! Ούτε σε shop, ούτε με craft. Μόνο σε GM Shop μπορείς να τα βρεις. Όπως και το Shining Bow και κάτι άλλες armor που έχουν τα l2j συνήθως.

 

Τότε εδώ έχω κάνει εγώ λάθος oki.

 

 

Πίστεψε με. Το +1 WIT δεν είναι τόσο λίγο όσο φαίνεται. Αλλά και το dex καλό είναι. Speed, evansion(λίγο χρήσιμο...), shield defence rate...

 

Άποψη σου.

 

Το Trance έχει 600 range, ενώ ένας archer με long shot lvl 2 και archery έχει περίπου 1100 range (δηλαδή το διπλάσιο περίπου...)

 

Ε και όταν αρχίσει το PvP πρέπει να ξεκινάει ο τοξότης από το 1100 range? :S μπορεί να είναι και δίπλα σου. και να σε βαράει έχεις Major Heal εσύ.

 

 

Είπα πουθενά ότι δεν είναι καλό το guide? Μερικές διορθώσεις έκανα.

 

Εγώ έτσι το συμπέρανα τέσπα.

 

 

 

Ε δεν μπορώ να κάνω έναν οδηγό που να λέω άμα παίζεις σε Low rate κάνε αυτό άμα είσαι σε l2j sh*t κάνε το άλλο άμα στον server σου δεν παίζει το τάδε skill κάνε το άλλο.Μία γενική γνώμη έκανα έτσι και αλλιός ο αληθινός παίχτης δεν μαθένει από οδηγούς αλλά από εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...