Jump to content

Προβλημα με κωδικα


Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες μια ερώτηση ήθελα να κάνω.. λοιπόν έχω κάνει compile ένα παk πολύ ωραία όλα καλά μέχρι εδώ ο σέρβερ μου τρέχει κανονικά έλα ομως που τώρα έχω περάσει ένα κώδικα στο eclipe τι πρεπει να κανω για να γινει ο κωδικας στον σερβερ που τρεχει ηδη ? να ξανακανω compile  game server που εχω περασει τον κωδικα? τι πρεπει να κανω ωστε να μην χασω τα αρχεια που εχω ηδη στον σερβερ που τρεχει κανονικα....

Link to comment
Share on other sites

ναι φίλε μου. κλείσε τον σερβερ(gameserver-loginserver) κάνε compile και αντικατέστησε μόνο τα libs (συγκεκριμένα το l2j***.jar μέσα στα libs αναλόγως το πακ που έχεις. θα βοηθούσε περισσότερο να πεις και τι πακ έχεις για να σου δώσω λεπτομέρειες για το που βρίσκετε αυτο και πιο .jar πρέπει να αντικαταστήσεις.)  και ξανά τρέξε τον σερβερ.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχω l2j frozen και εχω περασει αυτον εδω τον κωδικα

 

https://maxcheaters.com/topic/139043-paysafe-donation-manager/

Link to comment
Share on other sites

στο workspace σου έχει ένα φάκελο με όνομα build, εκεί όταν θα κάνεις compile θα σου εμφανίσει ένα L2JFrozen_GameServer.rar  άνοιξε το και πήγαινε gameserver/libs  εκεί έχει ένα rar αρχείο με όνομα l2jfrozen-core.rar αυτό το αρχείο πάρε και βάλτο στα λιβσ του σερβερ σου. και ξανά τρέχεις τον σερβερ. 

 

πριν το κάνεις c/p  κράτα ένα backup από το δικό σου l2jfrozen-core.rar γιατί δεν ξέρω πια έκδοση μπορεί να έχεις και υπάρχει περίπτωση να μην σου δουλέψει σωστά. οπότε αν γίνει χαζομάρα ξανά βάζεις το παλιό. 

 

έχεις φτιάξει npc στην database σου με αυτό το instance?

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις πως θα κανω σωστα το npc? γιατι προσπαθω να το το φτιαξω και δεν γινεται τπτ κατα τα αλλα μια χαρα το lib...

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι δυσκολο και να μην ξερεις δες ενα παραδειγμα απο τα npc.sql

INSERT INTO `npc` VALUES ('35008', '35008', 'Shamus', '0', 'Sir', '0', 'NPC.a_royal_guardA_MHuman', '7.00', '24.00', '72', 'male', 'L2SiegeGuard', '40', '80268', '6260', '13.43', '3.09', '40', '43', '30', '21', '35', '10', '518', '1', '8479', '491', '849', '399', '278', '0', '253', '2', '0', '0', '80', '120', 'gludio_siege_clan', '1200', '1', '0', 'LAST_HIT');

 

και θα βάλεις

INSERT INTO `npc` VALUES ('id', 'id', 'Shamus', '0', 'Sir', '0', 'NPC.a_royal_guardA_MHuman', '7.00', '24.00', '72', 'male', 'L2PscDonate', '40', '80268', '6260', '13.43', '3.09', '40', '43', '30', '21', '35', '10', '518', '1', '8479', '491', '849', '399', '278', '0', '253', '2', '0', '0', '80', '120', 'gludio_siege_clan', '1200', '1', '0', 'LAST_HIT'); 

ένα γρήγορο παράδειγμα.

 

η θα πας στην database στα npc και θα το βάλεις χειροκίνητα.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα παρα πολυ δουλευει φαινεται οτι το προβλημα ποοου ειχα ητανε μονο το 'L2PscDonate' δεν εβαζα αυτο τον τυπο μπορω να ρωτησω πως μπορω να βρεθηκε πχ το L2PscDonate?

Link to comment
Share on other sites

σορρυ για το double post μου αφηνει αυτο εδω το προβλημα στην db 

 

Capture.JPG

Edited by skizor2017
ευχαριστω τον AbsolutePower που με βοηθησε lock το topic
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

AdBlock Extension Detected!

Our website is made possible by displaying online advertisements to our members.

Please disable AdBlock browser extension first, to be able to use our community.

I've Disabled AdBlock