Jump to content

Cronicle Και Project Για Server!vote!


Cronicle και Project για Server!Vote!  

24 members have voted

  1. 1. Πιο cronicle πιστεύετε είναι το καλύτερο για να ξεκινήσω έναν server.

    • Interlude
      17
    • Hi5
      5
    • Άλλο(Comment)
      2
  2. 2. Πιο project πιστεύετε είναι το πιο σταθερό για low rate ή και high rate server(bosses,quests,

    • Frozen
      5
    • aCis
      11
    • Hellas
      1
    • L2jServer
      4
    • Άλλο(comment)
      3


Recommended Posts

Γεια χαρά σας MXC.Σκεφτόμουν μαζί με έναν φίλο να αρχίσουμε να δουλεύουμε πάνω σε έναν server.Είπε hi5,είπα interlude,παίξαμε λίγο ξύλο και όλα καλά μετά . :happyforever:

Θέλω να ξέρω την γνώμη σας γιατί έχω καιρό να ασχοληθώ με τα projects που κυκλοφορούν και εδώ και 3ις μέρες τρέχω και δεν φτάνω.

Αν υπάρχει κάποιο πιο stable project από τα άλλα θα ήθελα να το γράψετε σε comments από κάτω.Το Cronicle δεν μας νοιάζει πολύ αυτό που μας νοιάζει είναι να μην κάνουμε πολύ δουλειά για το τίποτα.(Ξέρω ότι δεν γίνετε Lineage 2 Server χωρίς πολύ δουλειά αλλά τουλάχιστον να πιάσει τόπο,να γίνει κάτι καλό,όχι να διορθώνω κώδικα και να πίνω φραπέ 24/7  :P )

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

 

Edited by henrar
Link to comment
Share on other sites

gia interlude soy protinw acis einai clean alla einai apo ta pio stathera interlude pack

 

H5 stable tha soy protina na pas se kapio private project

http://www.l2jsunrise.com/

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σας MXC.Σκεφτόμουν μαζί με έναν φίλο να αρχίσουμε να δουλεύουμε πάνω σε έναν server.Είπε hi5,είπα interlude,παίξαμε λίγο ξύλο και όλα καλά μετά . :happyforever:

Θέλω να ξέρω την γνώμη σας γιατί έχω καιρό να ασχοληθώ με τα projects που κυκλοφορούν και εδώ και 3ις μέρες τρέχω και δεν φτάνω.

Αν υπάρχει κάποιο πιο stable project από τα άλλα θα ήθελα να το γράψετε σε comments από κάτω.Το Cronicle δεν μας νοιάζει πολύ αυτό που μας νοιάζει είναι να μην κάνουμε πολύ δουλειά για το τίποτα.(Ξέρω ότι δεν γίνετε Lineage 2 Server χωρίς πολύ δουλειά αλλά τουλάχιστον να πιάσει τόπο,να γίνει κάτι καλό,όχι να διορθώνω κώδικα και να πίνω φραπέ 24/7  :P )

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Acis me kleista ta matia..se interlude
Link to comment
Share on other sites

acis, acis, acis.. Γιατί aCis για pvp server ρε παίδες? Τι θα σου προσφέρει ΟΛΗ αυτή η δουλειά που θα ρίξεις στο aCis αν πας να ανοίξεις pvp server?

Το balance? Παίζετε ξύλο με +16++, ότι και να βάλεις, unbalance θα'ναι. Interlude άλλωστε μόνο archers μετράνε. Και σε mid αλλά και high rate.

 

θες να ανοίξεις Interlude pvp? Κάνε frozen και διόρθωσε τα κάποια λάθη τους.. 

Αν ψάχνεις να σηκώσεις Mid rate, τότε ρίξε δουλειά στο aCis. Που είναι καθαρό project και τα Q δουλεύουν μια χαρά. 

 

Αλλά μην μου αρχίσεις aCis για pvp server, γιατί ΟΛΑ αυτά που θα σκεφτείς να codareis, θα σου φανούν δύσκολα στο αν δεν ξέρεις πολύ καλά από java codes.

Τώρα αν οι γνώσεις σας πάνω σε java είναι προχωρημένες, σηκώστε acis και αυτό, γιατί στο frozen έχουν του κόσμου τις βλακείες από custom codes μέσα. Που κάποια θα είναι ανούσια να υπάρχουν!

Άλλωστε για έναν "πολύ" σοβαρό pvp server, ότι και να βάλεις, θα πρέπει να ρίξεις πολύ δουλειά..

 

Εγώ αν άνοιγα pvp server, θα διάλεγα aCis για να επιλέξω τι θέλω να έχω μέσα από codes. Ουδέν σκέψη για το balance.. 

Αν το θέμα σου είναι το balance και δε σε νοιάζει τι υπάρχει μέσα από customs, τότε όπως σου είπα frozen! Στο balance ίδια δουλειά θα κάνεις είτε βάλεις acis είτε frozen.. 

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο baggos.Σκεφτόμουν κάτι σε mid/low rate server είτε interlude είτε Hi5 με μερικά custom events που θα κάνουμε μόνοι μας.Achievements/events για pvp ή exp ανάλογα με τα rates του server πάντα.Σε mid pvp events σε low exp events.Το αν θα ανοίξει ο server είναι λίγο ρίσκο αφού χρειαζόμαστε μηχανάκια και δεν νομίζω ότι τα λεφτά περισσεύουν dedicated.Καμιά ιδέα για Hi5 source υπάρχει;Χωρίς να μου πάρουν τα σόβρακα όμως ε; :P

Το Sunrise καλό φαίνεται αλλά θέλει χρήμα για το source.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο baggos.Σκεφτόμουν κάτι σε mid/low rate server είτε interlude είτε Hi5 με μερικά custom events που θα κάνουμε μόνοι μας.Achievements/events για pvp ή exp ανάλογα με τα rates του server πάντα.Σε mid pvp events σε low exp events.Το αν θα ανοίξει ο server είναι λίγο ρίσκο αφού χρειαζόμαστε μηχανάκια και δεν νομίζω ότι τα λεφτά περισσεύουν dedicated.Καμιά ιδέα για Hi5 source υπάρχει;Χωρίς να μου πάρουν τα σόβρακα όμως ε; :P

Το Sunrise καλό φαίνεται αλλά θέλει χρήμα για το source.

Prwto vima einai na pareis mia apofasi..interlude i h5??gt to ena me to allo den exoune kamia sxesh...prwta perneis tn apofasi k meta dialegeis pack...oti pack kai na pareis thelei kalh douleia kalo balance kai etoimo pack na pareis pali thelei douleia oxi giasas pira pack dedicate thelw kai site...i anoigw tn deutera..
Link to comment
Share on other sites

Reborn12 

 

To ξέρω ότι θέλει δουλειά.Ψάχνω ένα περισσότερο stable από τα άλλα project.Όπως κατάλαβα το πιο stable Interlude είναι το aCis.Θα ήθελα και μια γνώμη για ένα hi5 project.

Όταν λέω stable εννοώ τα βασικά.Να δουλεύ​ουν τα  Quest/Boss/Skills βασικά πράγματα.To balance θα βρεθεί στα test σιγά σιγά.

 

(Τα γράμματα δεν ξέρω γτ έχουν βγει έτσι έντονα :/ )

Edited by henrar
Link to comment
Share on other sites

malon epidi ekanes copy paste to name toy Reborn12 :P

sto acis osa exei douleyoun arketa kala ( mexri stigmis den exw bri kapio problima ) alla den ta exei full theli doylia

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έκλεισε για aCis-Interlude.Ευχαριστώ πολύ παιδιά.
Πάω να δώσω πόνο! :forever alone like a boss:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έκλεισε για aCis-Interlude.Ευχαριστώ πολύ παιδιά.

Πάω να δώσω πόνο! :forever alone like a boss:

Σωστή επιλογή!

Και γω εκεί δίνω πόνο τώρα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...