Jump to content

Wifi Problem


DeathBringer™

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια.. μου εδωσε ο θειος μου απο το κατω σπιτι τον κωδικο απο το ρουτερ του και συνδεθηκα στο δικτυο του ομως καθε 30-40 λεπτα μου πεταει αυτο, με πεταει για λιγα δευτερολεπτα απο το ιντερνετ και ξαναμπαινει μονο του αλλα ειναι ενοχλητικο την ωρα που παιζω καποιο παιχνιδι γιατι τρωω disconect.. καμια ιδεα πως να το φτιαξω ? ειναι συνδεμενο το λαπτοπ ασυρματα και περναω με γεφυρα δικτυου στον σταθερο..

Το ιδιο μηνυμα πεταει και στο λαπτοπ και στον σταθερο.

 

80k4.jpg

Link to comment
Share on other sites

λογικα θα εχει και την ιδια ip o θειος σου στον υπολογιστη του.

προφανως εφοσον ειναι η ιδια συνδεση στο ιντερνετ.. κατι ποιο εξυπνο δεν βρηκες να πεις ?

εγω θελω τον τροπο να αφαιρεσω αυτο το μηνυμα..

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα τα παντα.. η Διευθυνση IPv4 ειναι διαφορετικη απο τον σταθερο και το λαπτοπ μου αλλα η Μασκα Υποδικτυου IPv4 ειναι ιδιες και στους 2 υπολογιστες.. μαλλον εκει μπλοκαρει.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως σου τρώει κάποιος internet? Θέλω να πω μήπως σου κλέβει κάποιος internet από εκεί γύρω?

Κανας γείτονας? Και σε πετάει?

Edited by Universe
Link to comment
Share on other sites

Μήπως σου τρώει κάποιος internet? Θέλω να πω μήπως σου κλέβει κάποιος internet από εκεί γύρω?

Κανας γείτονας? Και σε πετάει?

Οχι,μπηκα στο σιτε του ρουτερ και εχει συνδεθει μονο ο δικος μου υπολογιστης ασυρματα..

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα παθει και εγω αυτο απλος ειναι αλλος ενας υπολογιστης -λαπτοπ συνδεδεμενω ξεσυνδεσετω μπες εσυ κανονικα και μετα συνδεσου με το αλλο  και εισαι κομπλε

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...