Jump to content

[Gr]Συμφωνείτε Με Την Ποινική Δίωξη Στην Χρυσή Αυγή?


Kràtos

Συμφωνείτε με την ποινική δίωξη στην χρυσή αυγή?   

80 members have voted

  1. 1. Συμφωνείτε με την ποινική δίωξη στην χρυσή αυγή?

    • Ναι Συμφωνω
    • Όχι δεν Συμφωνω
    • Δεν με απασχολει αυτό το θέμα


Recommended Posts

Οποιος ασπαζεται το ενα ακρο και θεωρει καταστροφικο το απεναντι με τους ακολουθους του ειναι τουλαχιστον ηλιθιος και ας εχει τουλαχιστον το μυαλο να καταλαβει πως δυο απεναντι πλευρες ενος τετραγωνου ειναι παντα ιδιες...
Η χρυση αυγη δεν ευθυνεται για τη συγκεκριμενη δολοφονια -ξερετε ποια- οποτε ας αφησουμε αυτο το θεμα, οσο για αλλες δολοφονιες-αυτοκτονιες κλπ...
Ποσες πορειες με νεκρους εχουμε ζησει τα χρονια που θυμομαστε να βλεπουμε τηλεοραση (Προσοχη, δεν ειπα τα "τελευταια χρονια") ποσες αυτοκτονιες εχουμε ζησει απο ανθρωπους που εφτασαν στα ορια για τα συμφεροντα καποιων?
Σαν φιλος του Παυλου που ακουω σχετικα με τον φιλο μου διαφορα που δεν ισχυουν για εκεινον και την προσωπικοτητα του απο ατομα που δεν τον γνωριζαν καν -και, ας ειμαστε ρεαλιστες...χεστηκαν! και ουτε αναφερουν το ονομα του αν απο πισω δεν υπαρχει καποιο κερδος- το μονο που με βασανιζει τοσες μερες ειναι...γιατι? Γιατι τον Παυλο?
Γιατι να θυσιαστει ενας ανθρωπος στο βωμο της πολιτικης...για να γυρισει καποιος αυριο και να πει "Εγω ειμαι πρωθυπουργος" ο αλλος "εγω ανεβασα 12% τους ψηφοφορους μου" και ο αλλος "με τον αγωνα μας ριξαμε τους φασιστες"?
Με το μαχαιρι σας "ριξατε τους φασιστες", αποδειξατε πως εισαστε φασιστες, γεννατε νεους φασιστες, σκοτωνετε το μελλον, την ελευθερια και την δημοκρατια.

Υ.Γ: "Γιατι να θυσιαστει ενας ανθρωπος στο βωμο της πολιτικης" μιλαω μονο για τη συγκεκριμενη εν ψυχρω στημενη δολοφονια. Για χρονια βλεπουμε πως ο θανατος ερχεται ολο και πιο κοντα και για καποιο λογο οπλιζουν το ιδιο μας το χερι, ή του διπλανου μας που θελει απεγνωσμενα την μπουκια που τρωμε.

Link to comment
Share on other sites

Στο "η χρυσή αυγή δεν ευθύνεται για τη συγκεκριμένη δολοφονία" σταμάτησα να διαβάζω. Δεν έχει νόημα να μπω στον κόπο, ο Παύλος προφανώς και δεν άνηκε σε κανένα κόμμα αλλά ήταν βαθιά αντιφασίστας και αυτό το πιστοποιούν τα τραγούδια του, οι πράξεις του και γενικά η ζωή του. Και δεν ήταν μόνο ο Παύλος τον Γενάρη μαχαίρωσαν και δολοφόνησαν τον Σαχζάτ Λουκμάν αλλά στα αρχίδια μας ένας βρωμοΠακιστανός λιγότερος. Για να φτάσουν κάποιοι επιτέλους να καταλάβουν ότι η Χρυσή Αυγή δεν έχει κανένα απολύτως πολιτικό υπόβαθρο, καμία ιδεολογία έπρεπε να σκοτώσουν τον Παύλο για να πουν "ε όχι και Έλληνα!". Τόσο καιρό που έχουν σαπίσει στο ξύλο και σκοτώνουν αλλοδαπούς έλεγαν "να πάνε στη χώρα τους αν δε τους αρέσει!". Επίσης η θεωρία των δύο άκρων είναι εμετική, ανιστόρητη και χωρίς καμία απολύτως βάση. Α επίσης τους νομιμοποιεί και τους κάνει μάγκες οπότε να το σκέφτεσαι πριν την επιστρατεύσεις. Α και επειδή άφησες υπονοούμενα για την Marfin, υπάρχουν υποψίες(προφανώς και είναι βάσιμες) μήπως και εκεί το κράτος χρησιμοποίησε το παρακράτος για να διαλύσει εκείνο το μαζικό κίνημα, μιλάμε για τη μεγαλύτερη απεργιακή συγκέντρωση που χε γίνει τα τελευταία χρόνια και προσπάθησε να θυμηθείς τι έγινε μετά. Επί 1,5 χρόνο οι απεργίες είχαν 30-40.000 κόσμο και περνούσε αβέρτα ό,τι ήθελε η κυβέρνηση.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το μυαλο σου να δουλεψει, ποσο ηλιθιους τους εχεις? Κανεις δεν ειπε πως ο ενας αγαπουσε τον αλλο, προφανως ο καθε γαυρος δεν σκοτωνει τον απεναντι βαζελο, ο καθε πασοκος δεν σκοτωνει τον νεοδημοκρατη οπως το κομμουνι δεν σκοτωσε τον "ακροδεξιο" του λαος...μη ξεχναμε πως την προ-χρυση αυγη εποχη ο "ακροδεξιος" ηταν ο καρατζαφερης.
Κατσε ομως και σκεψου ενα πραγμα, ελα στη θεση του Μιχαλολιακου, του Κασιδιαρη και των λοιπων "κακων". Ειναι κακοι και θελουν να σκοτωσουν, οκ! μαζι σου
Ειναι πολιτικο κομμα (το οποιο μαλιστα παει πολυ καλα μιας και μεσα σε ενα χρονο χτυπησε ποσοστα που δεν χτυπησε κανενα αλλο κομμα, με διαφορα τον Τσιπρα που πηρε οτι αριστερο και ακροαριστερο οπως και τη μοιρασια των μισων πασοκων και μερικων νεοδημοκρατων (μαζι με την χρυση αυγη η μοιρασια μιας και αυτοι ειναι απλα ανθρωποι που ηθελαν να ψηφησουν "οτιδηποτε αλλο!"), πιστευεις πως οι κακοι αυτου του πολιτικου κομματος που εχει δειξει πως εχει τρελο μελλον σε μια χωρα με κεντρο την παρανοια ειναι πραγματικα τοσο ηλιθιοι ωστε να πανε φατσα καρτα και απλα να καθαρισουν εναν που δεν θελουν? Αντιφα ο Παυλος? Ναι αντιφασιστας! εχεις δει καμια δισκογραφια του Παυλου "κατω οι φασιστες" κλπ? Εγω στην τελευταια του δουλεια πριν 1 μηνα και κατι τον ακουσα να λεει για κατι κουτσομπολες στη Σαλαμινα...
Μηπως ειναι ο μονος "ραπερ" με πολιτικα-αντιφασιστικα κομματια? μεχρι και εγω εχω βγαλει πολιτικο κομματι και η μουσικη μου δεν εχει καμια σχεση με του Παυλου.
Αρα μη μου λες πως εγινε στοχος...και μη μου λες πως ακομη και αν εγινε στοχος ηταν τοσο το μισος που τον φαγανε μεσα στο κεντρο της πολης, διπλα σε μπατσους και σε εναν αδιαφορο τυπο με καμερα...
Μην ειμαστε γελιοι, στα σελινια στη σαλαμινα δεν κυκλοφορει ψυχη εκτος απο την πλατεια...μη μου πεις οτι εκει αν καποιος τον ειχε βαλει στο ματι δεν μπορουσε να του την κανει και να μη παρει κανεις χαμπαρι και τιποτα.
Αν εισαι αριστερος ειναι δικαιωμα σου να πιστευεις οτι θες, αλλα εγω δεν θα ξεχασω οσα εχουν κανει οι αναρχες και οι "γνωστοι αγνωστοι" τοσα χρονια μονο και μονο επειδη μου εχουν πασαρει τους "φασιστες" για ενα δυο χρονακια....ειναι πολλα τα χρονια που εχω αναμνησεις για να τα ξεχασω τοσο γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα το έκαναν γιατί απολάμβαναν την ασυλία του κράτους τόσα χρόνια που δρουν. Έπεσες από τα σύννεφα που η μισή και βάλε ΕΛ.ΑΣ τους έκανε πλάτες ε; Όπως ακριβώς τους έκλασαν τα αρχίδια και με τη δολοφονία του Σαχζάτ Λουκμάν έτσι ακριβώς πίστευαν ότι θα τους έκλαναν και τα αρχίδια με τη δολοφονία του Παύλου. Αλλά απ'ότι φαίνεται άσκησε πιέσεις η Ε.Ε και οι ΗΠΑ και έκανε ό,τι έκανε ο Σαμαράς αν και για μένα παραμένουν κινήσεις εντυπωσιασμού και τίποτα άλλο, ο φασισμός είναι βαθιά ριζωμένος μέσα σε αυτή την κοινωνία και που θα διαλύσει(αν) τη Χρυσή Αυγή θα ξεπεταχτεί ένα άλλο φασιστικό κόμμα και θα παίρνει και πάλι τα ίδια ποσοστά. Πολλοί δε το έχουν καταλάβει αλλά αυτή η κοινωνία στο σύνολο της επί χρόνια τον εκθρέφει τον φασισμό, τον γουστάρει και τον αβαντάρει όσο μπορεί. Βέβαια τα τελευταία χρόνια και λόγω της καπιταλιστικής κρίσης όλοι οι δυσαρεστημένοι - αγανακτισμένοι ψηφοφόροι των δύο κομμάτων εξουσίας στράφηκαν στη Χρυσή Αυγή και ενισχύθηκε και άλλο. Άλλο ένα πράγμα που την ενισχύει είναι το ότι έχουν χωριστεί τα κόμματα σε "μνημονιακά - αντιμνημονιακά" γιατί με αυτή τη λογική ουσιαστικά χάνεται οποιαδήποτε ιδεολογική κατεύθυνση και χωριζόμαστε ανάλογα αν συμφωνούμε ή όχι με το Μνημόνιο και έτσι και στην πλατεία Συντάγματος στους αγανακτισμένους η Χρυσή Αυγή ενισχύθηκε και άλλο. Και κλείνω λέγοντας ότι η φτώχεια και η εξαθλίωση έπαιξε καταλυτικό ρόλο στην άνοδο του φασισμού αλλά υπάρχουν πολλές κοινωνίες που με φτώχεια δεν οδηγήθηκαν στον φασισμό και αυτό είναι καθαρά θέμα παιδείας που δεν έχει ο νεοέλληνας. Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Ω και τι έκπληξη ελεύθεροι Κασιδιάρης, Παναγιώταρος και Μίχος με περιοριστικούς όρους. Μόνο ο Λαγος κρίθηκε προφυλακιστέος γιατί τον έκαψαν τα τηλεφωνήματα με τον Πατέλη τη νύχτα της δολοφονίας.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παμπόνηρος ο Σαμαράς μάλλον ήθελε να την ανεβάσει τη Χρυσή Αυγή για να χει ένα δυνατό κυβερνητικό εταίρο, προβλέπω ελεύθερο και τον Μιχαλοφύρερ το απόγευμα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν τα έλεγα εγώ εσύ το έπαιζες ιστορία ... 

μόνο να γελάσω μπορώ τώρα ... 

στο είχα πει όλα στημένα ήταν ...

Link to comment
Share on other sites

Όταν τα έλεγα εγώ εσύ το έπαιζες ιστορία ... 

μόνο να γελάσω μπορώ τώρα ... 

στο είχα πει όλα στημένα ήταν ...

Είχα πει κάτι διαφορετικό ρε αγορίνα μου; Βγήκα ποτέ να πανηγυρίσω για αυτές τις συλλήψεις; Τι φούμαρα πουλάς πάλι; 

Link to comment
Share on other sites

Απλά πάρτε το απόφαση όσο πιο γρήγορα φύγουμε από αυτή τη σκατότρυπα της Ευρώπης τόσο καλύτερο για εμάς.

Link to comment
Share on other sites

Είχα πει κάτι διαφορετικό ρε αγορίνα μου; Βγήκα ποτέ να πανηγυρίσω για αυτές τις συλλήψεις; Τι φούμαρα πουλάς πάλι; 

τι έγινε? δεν υπήρχαν ξαφνικά αρκετά στοιχειά για να σταθούν τέτοιες κατηγορίες? και όλα αυτά που παπαγάλιζαν τα ΜΜΕ τόσες μέρες?

χαχαχα προβατάκι 

Link to comment
Share on other sites

Απλά πάρτε το απόφαση όσο πιο γρήγορα φύγουμε από αυτή τη σκατότρυπα της Ευρώπης τόσο καλύτερο για εμάς.

σε αυτό θα συμφωνήσω 

Link to comment
Share on other sites

τι έγινε? δεν υπήρχαν ξαφνικά αρκετά στοιχειά για να σταθούν τέτοιες κατηγορίες? και όλα αυτά που παπαγάλιζαν τα ΜΜΕ τόσες μέρες?

χαχαχα προβατάκι 

Βρε χαζούλη πήγαινε να δεις τα post μου, παντού έλεγα ότι τα στοιχεία πρέπει να είναι πολύ δυνατά αν θέλουν να τους χώσουν μέσα και αμφέβαλλα κιόλας αν όντως έχουν τέτοια στοιχεία.  Δεν πήγα ποτέ με το κλίμα πανηγυρισμού της ευρύτερης Αριστεράς που πίστευε ότι θα έπεφτε έτσι απλά η Χρυσή Αυγή. Εκεί που έπεσα έξω και το παραδέχομαι είναι στο γεγονός ότι περίμενα να το κάνει ο Σαμαράς όλο αυτό για να πάρει τους ψήφους της Χρυσής Αυγής, λάθος μου το έκανε για να ανεβάσει τη Χρυσή Αυγή και να ρίξει τον ΣΥΡΙΖΑ.

Link to comment
Share on other sites

σε αυτό θα συμφωνήσω 

Πραγματικά δεν μπορώ να τη δω τη γαμημένη την ελπίδα, όσο περνάνε οι μέρες απογοητεύομαι όλο και πιο πολύ απλά περιμένω να πάρω το πτυχίο σε 1-1,5 χρόνο και να εξαφανιστώ για πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν μπορώ να τη δω τη γαμημένη την ελπίδα, όσο περνάνε οι μέρες απογοητεύομαι όλο και πιο πολύ απλά περιμένω να πάρω το πτυχίο σε 1-1,5 χρόνο και να εξαφανιστώ για πάντα.

σε ποιο τμήμα είσαι και σε ποιο πανεπιστήμιο  ?

Link to comment
Share on other sites

σε ποιο τμήμα είσαι και σε ποιο πανεπιστήμιο  ?

ΤΕΙ Κρήτης - Σχολή Εφαρμοσμένων Επιστημών Τμήμα Ηλεκτρονικών Μηχανικών Τ.Ε.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...