Jump to content

[GR]Paypal


`iAndre

Recommended Posts

Καλησπέρα, έχω κάποιες απορίες σχετικά με την paypal. Ας αρχίσουμε.

 

1) Πως μπορώ να τραβήξω λεφτά από την paypal στον λογαριασμό μου στην τράπεζα και ποιες είναι οι προϋποθέσεις?

2) Μπορώ να τραβήξω λεφτά αν η paypal δεν είναι verified ?

3) Ποιες είναι οι ουσιαστικές διαφορές μεταξύ verified και un-verified paypal ?

4) Πόσα λεφτά μπορώ να σηκώσω το μήνα και πόσα την μέρα ? Μετά από κάποιο ποσό που έχω σηκώσει μπορεί να υπάρξει κάποιο πρόβλημα ?

5) Υπάρχει κάποιος φόρος που πληρώνω όταν μεταφέρω τα λεφτά από την paypal στο λογαριασμό ?

6) Αν ο λογαριασμός της τράπεζας είναι στο όνομα του πατέρα μου ή της μητέρας μου αλλά ο λογαριασμός της paypal στο όνομα μου

    υπάρχει κάποιο πρόβλημα ?

 

Αυτά τα λίγα .. :P

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω κάποιες απορίες σχετικά με την paypal. Ας αρχίσουμε.

 

1) Πως μπορώ να τραβήξω λεφτά από την paypal στον λογαριασμό μου στην τράπεζα και ποιες είναι οι προϋποθέσεις?

2) Μπορώ να τραβήξω λεφτά αν η paypal δεν είναι verified ?

3) Ποιες είναι οι ουσιαστικές διαφορές μεταξύ verified και un-verified paypal ?

4) Πόσα λεφτά μπορώ να σηκώσω το μήνα και πόσα την μέρα ? Μετά από κάποιο ποσό που έχω σηκώσει μπορεί να υπάρξει κάποιο πρόβλημα ?

5) Υπάρχει κάποιος φόρος που πληρώνω όταν μεταφέρω τα λεφτά από την paypal στο λογαριασμό ?

6) Αν ο λογαριασμός της τράπεζας είναι στο όνομα του πατέρα μου ή της μητέρας μου αλλά ο λογαριασμός της paypal στο όνομα μου

    υπάρχει κάποιο πρόβλημα ?

 

Αυτά τα λίγα .. :P

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

1) Δηλώνεις τον λογαριασμό σου IBAN ή την προπληρωμένη σου, σε χρεώνει η paypal 1,5 ευρώ και σου ζητάει ένα κωδικό συναλλαγής που μπορείς να τον δεις μέσω e-banking η να ρωτήσεις στην τράπεζα να στον δώσουν. Μετά απλά βάζεις τον αριθμό στο λογαριασμό σου. Επίσης ίσως χρειαστεί να στείλεις φωτογραφία της ταυτότητας σου

2) Όχι

3) Verified = επικυρωμένο/επιβεβαιωμένο μέλος, οπότε καταλαβαίνεις.

4) Υπάρχουν limits, το κάθε account έχει διαφορετικό limit αλλά μπορείς να το αυξήσεις στέλνοντας ένα email.

5) Αν δεν κάνω λάθος είναι 4-6 ευρώ

6) Ναι, πρέπει να είναι στο ίδιο όνομα.

Link to comment
Share on other sites

1) Δηλώνεις τον λογαριασμό σου IBAN ή την προπληρωμένη σου, σε χρεώνει η paypal 1,5 ευρώ και σου ζητάει ένα κωδικό συναλλαγής που μπορείς να τον δεις μέσω e-banking η να ρωτήσεις στην τράπεζα να στον δώσουν. Μετά απλά βάζεις τον αριθμό στο λογαριασμό σου. Επίσης ίσως χρειαστεί να στείλεις φωτογραφία της ταυτότητας σου

2) Όχι

3) Verified = επικυρωμένο/επιβεβαιωμένο μέλος, οπότε καταλαβαίνεις.

4) Υπάρχουν limits, το κάθε account έχει διαφορετικό limit αλλά μπορείς να το αυξήσεις στέλνοντας ένα email.

5) Αν δεν κάνω λάθος είναι 4-6 ευρώ

6) Ναι, πρέπει να είναι στο ίδιο όνομα.

Ευχαριστώ πολύ.

Lock It.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...