Jump to content

[Βοηθεια] Αλλαγη Μητρικης πλακετας.


DeathBringer™

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια θα ηθελα μια βοηθεια για να αλλαξω την μητρικη μου..

Αυτην την στιγμη εχω αυτην (http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?DetailID=812&CategoryID=1&MenuID=16&LanID=0) την μιτρικη και θελω να βαλω αλλη ωστε να μπορεσω αργοτερα να βαλω και ddr-3 ram.

Εχω βρει αυτην την μητρικη που θελω να παρω: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.528545

ο επεξεργαστης μου κανει σε αυτην,η ραμ-καρτα γραφικων,σκληρος δισκος κανουν ολα τα τσεκαρα. Επισης και οι 2 μητρικες εχουν 775 Socket επεξεργαστη.

 

Εχω 2 ερωτηματα.

 

1) Πρεπει να κοιταξω για τροφοδοτικο η ολα τα τροφοδοτικα κανουν σε ολες? μου ειπαν οτι εφοσον δεν αλλαζεις επεξεργαστη δεν χρειαζεται αλλαγη το τροφοδοτικο.

 

2) Η ψυκτρα του επεξεργαστη θα κανει στην καινουρια μητρικη ή θα πρεπει να κοιταξω μια καταλληλη ψυκτρα για την συγκεκριμενη μητρικη?

 

 

Link to comment
Share on other sites

1)Δεν χρειαζεται αλλαγη στο τροφοδοτικο. Ποσα Watt ειναι?

2) Aπο την στιγμη που δεχεται τον ιδιο επεξεργαστη δεν ειναι δυνατον να μην δεχεται και την ψυκτρα.

Link to comment
Share on other sites

1)Δεν χρειαζεται αλλαγη στο τροφοδοτικο. Ποσα Watt ειναι?

 

405 watt , αλλα μου ειπαν δεν χρειαζεται αλλαγη επειδη αλλαζω μονο μητρικη.. εαν αλλαζα και επεξεργαστη μου ειπαν οτι θα χρειαζοταν ... ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

405 watt , αλλα μου ειπαν δεν χρειαζεται αλλαγη επειδη αλλαζω μονο μητρικη.. εαν αλλαζα και επεξεργαστη μου ειπαν οτι θα χρειαζοταν ... ισχυει?

Bump, ξερει κανεις εαν ειναι σιγουρο αυτο με το τροφοδοτικο ??

 

Επισης εχω τσεκαρει:

Ram

Επεξεργαστη

Σληρο δισκο

Καρτα γραφικων και κανουν ολα στην καινουρια μητρικη, υπαρχει κατι αλλο που θα πρεπει να προσεξω?

Link to comment
Share on other sites

Bump, ξερει κανεις εαν ειναι σιγουρο αυτο με το τροφοδοτικο ??

 

Επισης εχω τσεκαρει:

Ram

Επεξεργαστη

Σληρο δισκο

Καρτα γραφικων και κανουν ολα στην καινουρια μητρικη, υπαρχει κατι αλλο που θα πρεπει να προσεξω?

Link to comment
Share on other sites

Ola komple einai.

Ετσι πιστευω κι εγω απλα ηθελα μια 2η γνωμη απο καποιον που ξερει καλυτερα.. ;) λοιπον κλειδωστε το και οταν την παρω θα ξανα ποσταρω να σας πω τι βγηκε.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...