Jump to content
  • 0

[HELP] Olympiad Same Class Matches


strikeofdestiny

Question

Καλησπέρα!

Έκανα ποστ και στο αγγλικό τμήμα αλλά δεν ξέρουν όλοι αγγλικά οπότε κάνω και εδώ.

Χρησιμοποιώ L2J Server Interlude και έχω ένα μικρό πρόβλημα.

Θέλω να μην επιτρέπονται τα same class matches.

Δοκίμασα να κάνω edit τα html του Olympiad Manager και να διαγράψω την επιλογή αλλά όταν τα ανοίγω μου βγάζει μόνο αυτά που θα έβγαζε σε κάποιον που δεν είναι Noblesse.

Διαπίστωσα επίσης πως δεν υπάρχει στα configs επιλογή για ελάχιστους συμμετέχοντες (κάτι που σκέφτηκα ότι μπορεί να αντικαταστήσει την "κατάργηση" της επιλογής)

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει, ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Καλησπέρα!

Έκανα ποστ και στο αγγλικό τμήμα αλλά δεν ξέρουν όλοι αγγλικά οπότε κάνω και εδώ.

Χρησιμοποιώ L2J Server Interlude και έχω ένα μικρό πρόβλημα.

Θέλω να μην επιτρέπονται τα same class matches.

Δοκίμασα να κάνω edit τα html του Olympiad Manager και να διαγράψω την επιλογή αλλά όταν τα ανοίγω μου βγάζει μόνο αυτά που θα έβγαζε σε κάποιον που δεν είναι Noblesse.

Διαπίστωσα επίσης πως δεν υπάρχει στα configs επιλογή για ελάχιστους συμμετέχοντες (κάτι που σκέφτηκα ότι μπορεί να αντικαταστήσει την "κατάργηση" της επιλογής)

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει, ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Χαρη στον Rizel, λύθηκε.

Παρακαλώ κλειδώστε.

Επίσης θα ήταν καλό να έβγαινε στην επιφάνεια η λύση του προβλήματος, για τυχόν που αργότερα κάποιος άλλος χρειαστεί το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Χαρη στον Rizel, λύθηκε.

Παρακαλώ κλειδώστε.

Επίσης θα ήταν καλό να έβγαινε στην επιφάνεια η λύση του προβλήματος, για τυχόν που αργότερα κάποιος άλλος χρειαστεί το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ναι, έχεις δίκιο.

Στο noble_desc2a.htm (gameserver/data/html/olympiad/noble_desc2a.htm)

αφαιρούμε αυτή τη γραμμή

<a action="bypass -h npc_%objectId%_OlympiadDesc 2c">"I want to join the class-based games."</a><br>.

Απλά δεν μου πέρασε απ'το μυαλό ότι υπήρχαν και άλλα html σχετικά εκτός απο του Grand Olympiad Manager.

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ναι, έχεις δίκιο.

Στο noble_desc2a.htm (gameserver/data/html/olympiad/noble_desc2a.htm)

αφαιρούμε αυτή τη γραμμή

<a action="bypass -h npc_%objectId%_OlympiadDesc 2c">"I want to join the class-based games."</a><br>.

Απλά δεν μου πέρασε απ'το μυαλό ότι υπήρχαν και άλλα html σχετικά εκτός απο του Grand Olympiad Manager.

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...