Jump to content

Official Spam Topic ☂


Maxtor

Recommended Posts

Κοίταξε να δεις...Σίγουρα θα χρειαστείς μια πρωτεΐνη.Η πρωτεΐνη είναι τον Νο1 που πρέπει να παίρνει ένας που που ασχολείται με γυμναστική.Είναι η τροφή των μυών.

Εκτός βέβαια αν έχεις την δυνατότητα ΑΜΕΣΩΣ μετά την προπόνηση να σε περιμένει ένα φιλέτο κοτόπουλο στο σπίτι σου.Αλλά και πάλι ο οργανισμός για να απορροφήσει την πρωτεΐνη από το στέρεο φαγητό θέλει περίπου 1 με 1,30 ώρα (εκτός αν είναι πρωτεΐνη-καζεΐνη=αργής προέλευσης πρωτεΐνη).Οι μυες είναι ανοικτοί στην γρήγορη απορρόφηση πρωτεΐνης μετά την προπόνηση για 45 λεπτά MAX.Αν πάρεις μια whey (protein shake) μετά την προπόνα σου απορροφάται μέσα σε 20 λεπτά.Ο οργανισμός ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ μετά την προπόνηση ΠΡΕΠΕΙ να πάρει πρωτεΐνη.

 

Για αρχή πάρε αυτό γιατί είμαι 100000000% σίγουρος ότι δεν έκανες σωστή δίαιτα και εκτός από λίπος έχασες και πολύ μυικό ιστό.Άμα χάσεις και το λίπος που θες μπορείς να πάρει και μια κρεατίνη για να σ κρατήσει υγρά και να σφίξεις.

Για τώρα μια πρωτεΐνη και μια πολυβιταμίνη είναι καλά.

Και αν δεν τρως ψάρια και έχεις λεφτά πάρε και ένα Ω3 (καλά λιπαρά οξέα)

http://www.xtr.gr/proteines/309/COMPLETE_8__1000g_(WARRIORLAB).htm

 

Έλεγα να πάρω την Complete whey ή αυτή που έχει πολλαπλές πηγές πρωτεϊνης τι προτείνεις master;

Link to comment
Share on other sites

http://www.xtr.gr/proteines/309/COMPLETE_8__1000g_(WARRIORLAB).htm

 

Έλεγα να πάρω την Complete whey ή αυτή που έχει πολλαπλές πηγές πρωτεϊνης τι προτείνεις master;

Τι να σου πω;Εγώ από αυτή την εταιρία έχω πάρει μόνο φόρμουλα νικτρικού.Αν θες μπορείς να πάρεις αυτή που παίρνω εγώ.Βασικά για μένα είναι η top και η εταιρία είναι από τις κορυφαίες.Αυτή εδώ.

 

Αλλά εσύ επειδή δεν πας για γράμμωση και θες κιλά και επειδή αυτή είναι ορού γάλακτος (whey) να της βάζεις σε ένα μπλέντερ και να την χτυπας μαζί με βρώμη (υδατάνθρακα).

 

Ή για ακόμη καλύτερα αποτελέσματα μετά την προπόνα σου πάρε την whey μαζί με Μαλτοδεξτρίνη

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε να δεις...Σίγουρα θα χρειαστείς μια πρωτεΐνη.Η πρωτεΐνη είναι τον Νο1 που πρέπει να παίρνει ένας που που ασχολείται με γυμναστική.Είναι η τροφή των μυών.

Εκτός βέβαια αν έχεις την δυνατότητα ΑΜΕΣΩΣ μετά την προπόνηση να σε περιμένει ένα φιλέτο κοτόπουλο στο σπίτι σου.Αλλά και πάλι ο οργανισμός για να απορροφήσει την πρωτεΐνη από το στέρεο φαγητό θέλει περίπου 1 με 1,30 ώρα (εκτός αν είναι πρωτεΐνη-καζεΐνη=αργής προέλευσης πρωτεΐνη).Οι μυες είναι ανοικτοί στην γρήγορη απορρόφηση πρωτεΐνης μετά την προπόνηση για 45 λεπτά MAX.Αν πάρεις μια whey (protein shake) μετά την προπόνα σου απορροφάται μέσα σε 20 λεπτά.Ο οργανισμός ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ μετά την προπόνηση ΠΡΕΠΕΙ να πάρει πρωτεΐνη.

 

Για αρχή πάρε αυτό γιατί είμαι 100000000% σίγουρος ότι δεν έκανες σωστή δίαιτα και εκτός από λίπος έχασες και πολύ μυικό ιστό.Άμα χάσεις και το λίπος που θες μπορείς να πάρει και μια κρεατίνη για να σ κρατήσει υγρά και να σφίξεις.

Για τώρα μια πρωτεΐνη και μια πολυβιταμίνη είναι καλά.

Και αν δεν τρως ψάρια και έχεις λεφτά πάρε και ένα Ω3 (καλά λιπαρά οξέα)

1800(to elaxisto) 8ermhdes thn hmera etroga kai ka8hmerina ghmnasthrio ekana! kai ta kila ta exaza mesa se 8 mhnes peripou!
Link to comment
Share on other sites

1800(to elaxisto) 8ermhdes thn hmera etroga kai ka8hmerina ghmnasthrio ekana! kai ta kila ta exaza mesa se 8 mhnes peripou!

Μέγα λάθος.Και θα σου πω γιατί.

 

Στείλε μου την ηλικία σου το ύψος σου και το βάρος σου(όταν ξεκινησες) αλλά και το τωρινό σου βάρος.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω;Εγώ από αυτή την εταιρία έχω πάρει μόνο φόρμουλα νικτρικού.Αν θες μπορείς να πάρεις αυτή που παίρνω εγώ.Βασικά για μένα είναι η top και η εταιρία είναι από τις κορυφαίες.Αυτή εδώ.

 

Αλλά εσύ επειδή δεν πας για γράμμωση και θες κιλά και επειδή αυτή είναι ορού γάλακτος (whey) να της βάζεις σε ένα μπλέντερ και να την χτυπας μαζί με βρώμη (υδατάνθρακα).

 

Ή για ακόμη καλύτερα αποτελέσματα μετά την προπόνα σου πάρε την whey μαζί με Μαλτοδεξτρίνη

Ω γαμάει αυτή αν και λίγο τσουχτερή η τιμή της.
Link to comment
Share on other sites

Οπότε κάνω σκόνη και νιφάδες βρώμης και το χώνω μέσα στο γάλα και στην πρωτεϊνη και θα μαι gg.

Link to comment
Share on other sites

Ω γαμάει αυτή αν και λίγο τσουχτερή η τιμή της.

Για μένα είναι η top.Αλλά πρόσεξε είναι 2,2 κιλά.

 

Οπότε κάνω σκόνη και νιφάδες βρώμης και το χώνω μέσα στο γάλα και στην πρωτεϊνη και θα μαι gg.

Ε ναι.Α κιόλας εσύ μπορείς να το χτυπάς με γάλα γιατί θες θερμίδες.Εγώ που δεν θέλω θερμίδες το χτυπάω με νερό.

Link to comment
Share on other sites

με καθαρή πρωτεΐνη θες δεξτρόζη.

δεξτρόζη έχει και στο σουπερμαρκετ.

 

Βασικά και τα δυο υδατάνθρακες είναι.

Link to comment
Share on other sites

δεξτρόζη έχει και στο σουπερμαρκετ.

 

Βασικά και τα δυο υδατάνθρακες είναι.

κάποιοι υδατάνθρακες απορροφούνται γρηγορότερα, και θα ταίριαζαν με whey protein που απορροφάται εξίσου γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

Πόσο γαμάτω είναι να βλέπεις εκείνο το εμπειρικό ' You are ignoring this user. Show me the post. '

 

Παλιές καλές εποχές!

Link to comment
Share on other sites

Πόσο γαμάτω είναι να βλέπεις εκείνο το εμπειρικό ' You are ignoring this user. Show me the post. '

 

Παλιές καλές εποχές!

Γου του φου. Wb.
Link to comment
Share on other sites

Μέγα λάθος.Και θα σου πω γιατί.

 

Στείλε μου την ηλικία σου το ύψος σου και το βάρος σου(όταν ξεκινησες) αλλά και το τωρινό σου βάρος.

ηλικία:18(3/5/95)

ύψος:1.90

βάρος μου(όταν ξεκινησα):131

τωρινό μου βάρος:92,5

Link to comment
Share on other sites

Πόσο γαμάτω είναι να βλέπεις εκείνο το εμπειρικό ' You are ignoring this user. Show me the post. '

 

Παλιές καλές εποχές!

Ναι αλλά αυτός ποιος σε ειδοποίησε;

 

κάποιοι υδατάνθρακες απορροφούνται γρηγορότερα, και θα ταίριαζαν με whey protein που απορροφάται εξίσου γρήγορα.

Η δεξτρόζη είναι πολύ ελαφριά.

Αλλά όπως σ είπα μετα την προπόνα οι μυες είναι ανοικτοί για 45 λεπτά.Ρουφάνε τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

18(3/5/95) eimai tora 1.90 otan 3ekhnisa 131 kila kai tora 92,5

Όταν ξεκίνησες για να έχανες καθαρό λίπος χωρίς μάζα έπρεπε να παίρνεις  3.500 θερμίδες.Για αυτό έχασες τόσο γρήγορα τα κιλά.Άραγε αρχίδια έχασες πολύ μάζα.

 

Τώρα βρίσκεσαι σε συντήρηση στις 3200 θερμίδες άραγε άν θες να χάνεις λίπος (να πας για γράμμωση δλδ) θα πρέπει να τρως 2800 θερμίδες την μέρα και από αυτές τα 180 γρ πρέπει να είναι πρωτεΐνη μοιρασμένη σε όλη την διάρκεια της μέρας.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

AdBlock Extension Detected!

Our website is made possible by displaying online advertisements to our members.

Please disable AdBlock browser extension first, to be able to use our community.

I've Disabled AdBlock