Jump to content

Official Spam Topic ☂


Maxtor

Recommended Posts

Κοίτα, μερικοί την μεταφράζουν σα χωρική διάσταση αλλά μερικοί σαν "ψευδαίσθηση"

Είχα βρει αυτή την επεξήγηση και μου άρεσε

 

"Ή έκτη διάσταση τώρα, είναι κι εκείνη πού μάς ενδιαφέρει. «Είναι ή γραμμή τής πραγματοrτοίησης των άλλων δυνατοτήτων, Πού περιέχονταν στήν προηγούμενη γραμμή, άλλα δεν πραγματοποιήθηκαν στό Χρόνο'... πού είναι τό σύνολο  <όλων των Χρόνων>. Δηλαδή, ή έκτη χρονική διάσταση είναι ο Χρόνος όλων των συμβάντων, πού θα ήταν δυνατόν να γίνουν στο δικό μας Χρόνο, άλλά δεν έγιναν. "

 

Exei sxesh me ta world lines kai thn apoklish apo ka8e kosmo?

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, μερικοί την μεταφράζουν σα χωρική διάσταση αλλά μερικοί σαν "ψευδαίσθηση"

Είχα βρει αυτή την επεξήγηση και μου άρεσε

 

"Ή έκτη διάσταση τώρα, είναι κι εκείνη πού μάς ενδιαφέρει. «Είναι ή γραμμή τής πραγματοrτοίησης των άλλων δυνατοτήτων, Πού περιέχονταν στήν προηγούμενη γραμμή, άλλα δεν πραγματοποιήθηκαν στό Χρόνο'... πού είναι τό σύνολο  <όλων των Χρόνων>. Δηλαδή, ή έκτη χρονική διάσταση είναι ο Χρόνος όλων των συμβάντων, πού θα ήταν δυνατόν να γίνουν στο δικό μας Χρόνο, άλλά δεν έγιναν. "

 

kalo mou aresei kai emena auti i apantisi. Alla san basiko tha eprepe na mou peis poia theoreis tin 5i.

Link to comment
Share on other sites

Enoei oti gia na peis ti ine h 6h prepei na peis prwta ti ine h 5h gia na syblirw8ei.

είναι ίδια με την 6 απλά στην 5 έχεις limit ας πούμε το χρόνο ενώ στην 6 δε τον έχεις

Link to comment
Share on other sites

είναι ίδια με την 6 απλά στην 5 έχεις limit ας πούμε το χρόνο ενώ στην 6 δε τον έχεις

auto den nomizo oti stekei kai poly giati i kathe diastasi einai ateleioti.

Ego leo pos i 4i enoligis einai o xronoxoros. dld oi 3 diastaseis p kseroume + ton xrono, ara o xronos den exei limit apo tin 4i.

i 5i px einai kati san paralilo sympan (xronoxoros) apeira fisika.

Link to comment
Share on other sites

auto den nomizo oti stekei kai poly giati i kathe diastasi einai ateleioti.

Ego leo pos i 4i enoligis einai o xronoxoros. dld oi 3 diastaseis p kseroume + ton xrono, ara o xronos den exei limit apo tin 4i.

i 5i px einai kati san paralilo sympan (xronoxoros) apeira fisika.

Δε μπορώ να σου απαντήσω, δεν έχω ασχοληθεί περαιτέρω. Είμαι κουρασμένος και δε μπορώ να επεξεργαστώ.

 

Nai wraio video. Egw to pistevw afto gia ta world lines alla ine apodedigmeno h mono 8ewria?

 

kung fu master vs cops

http://en.wikipedia.org/wiki/Dimension

ορίστε τέκνο μου, βάλτο να δουλέψει

Link to comment
Share on other sites

τελικά υπάρχουν και μορφωμένοι άνθρωποι σε αυτο το φόρουμ , υπέροχο το video βάζελε χίλια ευχαριστώ  το βρήκα πολύ εκπαιδευτικό :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

AdBlock Extension Detected!

Our website is made possible by displaying online advertisements to our members.

Please disable AdBlock browser extension first, to be able to use our community.

I've Disabled AdBlock