Jump to content

[GR] Επίσημο τόπικ πανελληνίων


Zake

Recommended Posts

Εγω ειμαι οκ , ηρθε ο καθηγητης πληροφορικης σημερα και συζητησαμε για τις σχολες...

 

Πιο πολυ αξιζουν τα τμηματα μηχανικων πληροφορικης (οπως ειπε και ο Theonegandalf)-> 1.Πατρα  2.Βολος

Μετα πανε τα τμηματα πληροφορικης 1.Ηρακλειο Η' ΑΠΘ 2. Ιωαννινα κερκυρα κτλπ (Δεν αξιζουν ομως)

Αξιολογη ειναι και η Εφαρμοσμενη πληροφορικη στο ΠΑΜΑΚ αλλα εκτος απο προγραμματισμο περιεχει και επιπλεον οικονομικα μαθηματα(θεωρια).

 

 

Τα τμηματα Ηλεκτρονικων μηχανικων και μηχανικων Η/Υ (θεσ-ξανθη-χανια)δεν εχουν και ιδιαιτερη σχεση με προγραμματισμο και πληροφορικη...

Ειναι πιο πολυ για ηλεκτρολογους, παρολαυτα θα εχεις ενα πολυ δυνατο πτυχιο (αλλα στην Ελλαδα μαλλον οχι και τοσο)

 

Μετα ειναι τα τει πληροφορικης....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι οκ , ηρθε ο καθηγητης πληροφορικης σημερα και συζητησαμε για τις σχολες...

 

Πιο πολυ αξιζουν τα τμηματα μηχανικων πληροφορικης (οπως ειπε και ο Theonegandalf)-> 1.Πατρα  2.Βολος

Μετα πανε τα τμηματα πληροφορικης 1.Ηρακλειο Η' ΑΠΘ 2. Ιωαννινα κερκυρα κτλπ (Δεν αξιζουν ομως)

Αξιολογη ειναι και η Εφαρμοσμενη πληροφορικη στο ΠΑΜΑΚ αλλα εκτος απο προγραμματισμο περιεχει και επιπλεον οικονομικα μαθηματα(θεωρια).

 

 

Τα τμηματα Ηλεκτρονικων μηχανικων και μηχανικων Η/Υ (θεσ-ξανθη-χανια)δεν εχουν και ιδιαιτερη σχεση με προγραμματισμο και πληροφορικη...

Ειναι πιο πολυ για ηλεκτρολογους, παρολαυτα θα εχεις ενα πολυ δυνατο πτυχιο (αλλα στην Ελλαδα μαλλον οχι και τοσο)

 

Μετα ειναι τα τει πληροφορικης....

 

 

Η εφαρμοσμενη δεν ειναι ακριβως πληροφορικη, παρα πολυ θεωρια και οχι ουσιαστικη αποκατασταση.
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμοσμενη δεν ειναι ακριβως πληροφορικη, παρα πολυ θεωρια και οχι ουσιαστικη αποκατασταση.

Ναι φιλε ομως σου ανοιγει πιο πολλους δρομους απο οτι το τει πληροφορικης θεσσαλονικης...

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το τμήμα ηλεκτρονικών που είπες,ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ στο Πολυτεχνείο κάνουν περισσότερο υπολογιστές.Απλά δες τα μαθήματα τους :P

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε ομως σου ανοιγει πιο πολλους δρομους απο οτι το τει πληροφορικης θεσσαλονικης...

Τι δρομους; Να περιμενεις με το χαρτι στο χερι μια προσληψη απο μια τραπεζα; Γιατι δεν εξειδικευεσαι πανω στην πληροφορικη, κυριως στην λογιστικη
Link to comment
Share on other sites

Τι δρομους; Να περιμενεις με το χαρτι στο χερι μια προσληψη απο μια τραπεζα; Γιατι δεν εξειδικευεσαι πανω στην πληροφορικη, κυριως στην λογιστικη

μεταπτυχιακο....

Link to comment
Share on other sites

μεταπτυχιακο....

Εαν περιμενεις με το μεταπτυχιακο...ειδικα στην Ελλαδα δεν σε θελουν με μεταπτυχιακο, πολλα λεφτα $
Link to comment
Share on other sites

MA TI LETE MORE KA8ISTERIMENOI

EXW FILO STO  HMMH KAI EINAI STO 5O ETOS KAI 3EREI NA PROGRAMATIZEI SE OTI GLOSSA PROGRAMATISMOU IPARXEI !OXI APLA NA PROGRAMATIZEI STI SXOLI HMMH E3IDIKEYESE BARITATA,O RE PARAPLIROFORISI  P PEFTEI

Link to comment
Share on other sites

Πρωτον βγαλε τα caps, δευτερον ετσι και ξανακανεις quote το post σου ετσι, εφαγες dekarma :)

Link to comment
Share on other sites

apo geniko nmz 15 apo epal 17

ναι σιγα μην θελει 20 και συ :Ρ

 

@Finito τι λες ρε τρελε?

Η ουσιαστικη αποκατασταση ειναι στην εφαρμοσμενη πληροφορικη.

Πτυχιο διπλης ειδικοτητας και συνηθως (εχω γνωστους αποφοιτους απο την σχολη)

σε παιρνουν για εργασια σε 2 τομεις.

 

Link to comment
Share on other sites

ναι σιγα μην θελει 20 και συ :Ρ

 

@Finito τι λες ρε τρελε?

Η ουσιαστικη αποκατασταση ειναι στην εφαρμοσμενη πληροφορικη.

Πτυχιο διπλης ειδικοτητας και συνηθως (εχω γνωστους αποφοιτους απο την σχολη)

σε παιρνουν για εργασια σε 2 τομεις.

 

 

gia geniko eipa nmz gt den paw geniko epal piga-pigena gt teleiosa kai gia tei pliroforikis thessalonikis edina opote kserw oti theli 17.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...