Jump to content

[GR]Βιολογία Γενικής


Dev

Πως σας φάνηκε συγκριτικά με άλλες χρονιές φέτος η βιολογία γενικής ;  

20 members have voted

  1. 1. Πως σας φάνηκε συγκριτικά με άλλες χρονιές φέτος η βιολογία γενικής ;

    • Πανδύσκολη.
      4
    • 'Απιαστη.
      1
    • Το γάμησαν το θέμα.
      15


Recommended Posts

χημικός μηχανικός σπουδάζω

auto t leei ola egw dn 3r tpt apo xhmeia , nai men t 3era auto gt t lege sto fainomeno t 8ermokhpeiou ALLA otan s leei gia 2 ousies p briskontai sto fwtoxhmiko nefos auto 8 grapseis

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι τους οδηγεί σε τέτοιου είδους ηλίθια θέματα.

 

Μα καλά, ούτε μια "άσκηση"?Όλο θεωρία?Το 2το και 3το κεφάλαιο το γάμησαν στις ερωτήσεις ενώ απο το πρώτο μόνο το HIV...Τι να πω ρε πούστη μου, αναρωτιέμαι αν γνωρίζουν πως αυτά τα διαγωνίσματα προορίζονται για μαθητές...

Link to comment
Share on other sites

GIA TON PEO APLA HTAN APAISIA 8EMATA PHGENA GIA ENA 16-17 K EGRAPSA 13-14 TO D2 DN HTAN POU8ENA STO BIBLIO

 

Όντως το Δ2. Αλλά αν κατάλαβα καλά. Στο πρώτο διάγραμμα ήθελε να αναλογιστείς την κίνηση που επικρατεί στο κέντρο της Αθήνας, ώστε να πεις ότι και καλά η κύρια πηγή ρύπων είναι τα αυτοκίνητα, ενώ στο 2ο ήθελε να γράψεις ότι κύρια πηγή ρύπων είναι τα εργοστάσια, καθώς πρόκειται για εργάσιμες ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι τους οδηγεί σε τέτοιου είδους ηλίθια θέματα.

 

Μα καλά, ούτε μια "άσκηση"?Όλο θεωρία?Το 2το και 3το κεφάλαιο το γάμησαν στις ερωτήσεις ενώ απο το πρώτο μόνο το HIV...Τι να πω ρε πούστη μου, αναρωτιέμαι αν γνωρίζουν πως αυτά τα διαγωνίσματα προορίζονται για μαθητές...

nai re mlk mono gia to hiv p epese i sto fetino oefe h persu stn panellinies 3ana dn 8uamame kl

Link to comment
Share on other sites

Όντως το Δ2. Αλλά αν κατάλαβα καλά. Στο πρώτο διάγραμμα ήθελε να αναλογιστείς την κίνηση που επικρατεί στο κέντρο της Αθήνας, ώστε να πεις ότι και καλά η κύρια πηγή ρύπων είναι τα αυτοκίνητα, ενώ στο 2ο ήθελε να γράψεις ότι κύρια πηγή ρύπων είναι τα εργοστάσια, καθώς πρόκειται για εργάσιμες ώρες.

kl da3i an einai auto efuge molotof sto upourgeio.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι τους οδηγεί σε τέτοιου είδους ηλίθια θέματα.

 

Μα καλά, ούτε μια "άσκηση"?Όλο θεωρία?Το 2το και 3το κεφάλαιο το γάμησαν στις ερωτήσεις ενώ απο το πρώτο μόνο το HIV...Τι να πω ρε πούστη μου, αναρωτιέμαι αν γνωρίζουν πως αυτά τα διαγωνίσματα προορίζονται για μαθητές...

 

Από 1ο βάλανε και δευτερογενή ανοσοβιολογική απόκριση και στη Β που ρωτούσε τι είδους παθογόνος μικροοργανισμός προκαλεί την πολιομυελίτιδα.

Link to comment
Share on other sites

Από 1ο βάλανε και δευτερογενή ανοσοβιολογική απόκριση και στη Β που ρωτούσε τι είδους παθογόνος μικροοργανισμός προκαλεί την πολιομυελίτιδα.

 

Το Β θέμα ήταν γελοίο.Δεν συγκρίνεται σε επίπεδο δυσκολίας με τα άλλα 2.Αντε, παει στο διάολο και ο Δαρβίνος, αλλα το Δ θέμα?Τι μαλακία όρθια ήταν αυτή?

Link to comment
Share on other sites

Από 1ο βάλανε και δευτερογενή ανοσοβιολογική απόκριση και στη Β που ρωτούσε τι είδους παθογόνος μικροοργανισμός προκαλεί την πολιομυελίτιδα.

nai re swpa evalan 2 erwthseis p k oi 2 epianan 17 monades t pl

Link to comment
Share on other sites

Το Β θέμα ήταν γελοίο.Δεν συγκρίνεται σε επίπεδο δυσκολίας με τα άλλα 2.Αντε, παει στο διάολο και ο Δαρβίνος, αλλα το Δ θέμα?Τι μαλακία όρθια ήταν αυτή?

 

O μαλάκας τα έκανα σκατά στο Β. Έγραψα ότι η πολιομυελίτιδα προκαλείται από βακτήριο, αλλά ήταν το πρώτο σκέλος που έπιανε μόνο 2 μονάδες. Επίσης δεν είχα διαβάσει τη δομή του ιού HIV ενώ ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι θα πέσει. Πιστεύω Γ/Δ τα πήγα καλύτερα αν και ήταν πιο δύσκολα.

Link to comment
Share on other sites

Μαθηματικά Γενικής τώρα που έριξα μια ματιά ήταν ΠΟΛΥ εύκολα.

Ειναι ευκολο να το λες μετα , απο εξω

 

Και τα περσινα ηταν γελοια, αν με ρωτουσες.Αλλα το λεω ενω τα εχω λυσει απο εξω :Ρ

 

 

Παρεπιπτοντως, τα ΜΑΘ ΓΕΝΙΚΗΣ σκοτωσαν ολη την Θεωρητικη που τα ειχε επιλογη ;)

Link to comment
Share on other sites

O μαλάκας τα έκανα σκατά στο Β. Έγραψα ότι η πολιομυελίτιδα προκαλείται από βακτήριο, αλλά ήταν το πρώτο σκέλος που έπιανε μόνο 2 μονάδες. Επίσης δεν είχα διαβάσει τη δομή του ιού HIV ενώ ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι θα πέσει. Πιστεύω Γ/Δ τα πήγα καλύτερα αν και ήταν πιο δύσκολα.

apo io prokaleite.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο να το λες μετα , απο εξω

 

Και τα περσινα ηταν γελοια, αν με ρωτουσες.Αλλα το λεω ενω τα εχω λυσει απο εξω :Ρ

 

 

Παρεπιπτοντως, τα ΜΑΘ ΓΕΝΙΚΗΣ σκοτωσαν ολη την Θεωρητικη που τα ειχε επιλογη ;)

 

Ena S/L pou mou rxetai sto myalo, auto me thn synexeia ths synarthshs hmitonou, den paizei na to apanthsei kanenas

 

To trito zorize elaxistws apo oti eida

 

Katse re, den mporeis na les oti ta perisina htan geloia, otan ta ekra3an akoma ki oi petres :P

 

Alla nta3 ta fetina einai sigoura pio eukola, kyriws logw posothtas, perisi den eftane o xronos apo to mplampla

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο να το λες μετα , απο εξω

 

Και τα περσινα ηταν γελοια, αν με ρωτουσες.Αλλα το λεω ενω τα εχω λυσει απο εξω :Ρ

 

 

Παρεπιπτοντως, τα ΜΑΘ ΓΕΝΙΚΗΣ σκοτωσαν ολη την Θεωρητικη που τα ειχε επιλογη ;)

Όχι μαλάκα δεν μπήκε τέτοια παράγωγος φέτος και τα 2ο και το 3ο ήταν αρκετά πιο βατά μη λέμε μαλακίες :P

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...