Jump to content

[ΤΖΙ ΑΡ] Βαλίτσες : Οκ. | Αεροπορικά Εισητήρια : Οκ. | Πτώχευση : Οκ.


`Vaxil

Recommended Posts

Λεποναδεις.

 

 

  Χτες τον απόγευμα έσκασε τηλέφωνο από την Βρετανική πρεσβεία , προς του Βρετανούς στην Ελλάδα  να μαζέψουν τις βαλίτσες τους , και να φύγουν καθώς η Ελλάδα θα πτωχεύσει. ( Αν θυμάμαι καλά , δεν θα μας δώσουν την τελευταία δόση.)

 

 

 

Πηγή : Οικογενειακός φίλος που έχει νυμφευθεί Βρετανίδα.

 

 

Έχετε εσείς ανάλογες πληροφορίες , Ζιγκουράτ μου ;

Link to comment
Share on other sites

Σαν Αμερικανός δεν έχω λάβει καποιο τηλεφώνημα

Δεν ξέρω τι ισχύει για την Αμερικάνικη Πρεσβεία..
Link to comment
Share on other sites

Θα την δώσουν την 6η δόση οπότε δε θα έχουμε κάποια χρεωκοπία των τραπεζών γιατί οι Έλληνες πολίτες ήδη έχουν πτωχεύσει.

Link to comment
Share on other sites

Θα την δώσουν την 6η δόση οπότε δε θα έχουμε κάποια χρεωκοπία των τραπεζών γιατί οι Έλληνες πολίτες ήδη έχουν πτωχεύσει.

Τι να σου πω...

 

 

Πάντως από ότι άκουσα

 

1) Βάλαν πρόστιμο στους άστεγους , που διαμένουν στις κούτες...

2) Κόβουν και άλλο τις συντάξεις...

 

Δλδ θα ήθελα να ξέρω ρε πούστη μου , οι γέροι πως θα τρώνε... Πως θα πληρώνουν λογαριασμούς..

Link to comment
Share on other sites

oloi 8a figoun siga siga tora oi alvanoi 8a ginoun idi ipo e3afanish stin ellada egw prosopika apo to neo etos na perasoun kai oi giortes kai back to albania idi to para ma para poloi metanastes girizoun stin patrida tous.

Link to comment
Share on other sites

Καλά για το πρώτο δε νομίζω.Απλά έβαλαν τέλος ακινήτων το λεγόμενο χαράτσι στο ρεύμα και πληρώνεις και ένα φόρο για το σπίτι σου που είναι γύρω στα 600 ευρώ αρχικά ΧΩΡΙΣ να εξαιρεθούν άνεργοι και άνθρωποι ανίκανοι να δουλέψουν.Δηλαδή έλεος πια..Αύριο όλοι στην απεργία.

Link to comment
Share on other sites

Καλά για το πρώτο δε νομίζω.Απλά έβαλαν τέλος ακινήτων το λεγόμενο χαράτσι στο ρεύμα και πληρώνεις και ένα φόρο για το σπίτι σου που είναι γύρω στα 600 ευρώ αρχικά ΧΩΡΙΣ να εξαιρεθούν άνεργοι και άνθρωποι ανίκανοι να δουλέψουν.Δηλαδή έλεος πια..Αύριο όλοι στην απεργία.

Σε εμάς ήρθε 1200 ευρώ, και στην γιαγιά μου ( 20 Τετρ.ΜΑΞ σπιτι) ήρθε 600.....

 

Έλεος , λίγο ;

 

Εμείς Τρίτη κάνουμε πορεία.

Link to comment
Share on other sites

Και έρχονται και άλλα...Εδώ σκέφτονται να μη γίνουν εκλογές τον Φεβρουάριο που είχαν πει και να παραμείνει η τωρινή κυβέρνηση να συνεχίσει το έργο της...

Link to comment
Share on other sites

oloi 8a figoun siga siga tora oi alvanoi 8a ginoun idi ipo e3afanish stin ellada egw prosopika apo to neo etos na perasoun kai oi giortes kai back to albania idi to para ma para poloi metanastes girizoun stin patrida tous.

στο καλό
Link to comment
Share on other sites

oloi 8a figoun siga siga tora oi alvanoi 8a ginoun idi ipo e3afanish stin ellada egw prosopika apo to neo etos na perasoun kai oi giortes kai back to albania idi to para ma para poloi metanastes girizoun stin patrida tous.

και εμένα 2 φίλοι μου απο Αλβανία την κάνουν του χρόνου ( μέχρυ να πάρουν όλα τα χρήματα απο το επίδομα των ανέργων :/
Link to comment
Share on other sites

Έλληνες θα μεταναστεύσουν πάρα πολύ όπως έγινε και επί Χούντας.Αν και αμφιβάλλω αν θα τους δέχονται πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω καταλάβει αμα κυριχθεί πτώχευση τι θα γίνει...ντάξ οτι θα τα σπάσουμε όλα ενωείτε το θέμα είναι πως θα ζούμε εμείς που θα μείνουμε Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Έλληνες θα μεταναστεύσουν πάρα πολύ όπως έγινε και επί Χούντας.Αν και αμφιβάλλω αν θα τους δέχονται πλέον.

 

Πλακα πλακα θα πηγαινεις στο εξωτερικο και θα ντρεπεσαι να λες πως εισαι Ελληνας...

Link to comment
Share on other sites

Μα ήδη έχεις πτωχεύσει απλά παλεύουν να σώσουν τις τράπεζες από την αρχή.Εδώ βγάλαμε προϋπολογισμό με το 71 % των φόρων μας να καταλήγουν στις τράπεζες...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...