Jump to content

[GR]Χώρες που έχει μέλλον ένα προγραμματιστής(?)


BloodyWarrior

Recommended Posts

Ο κάθε ένας ότι θέλει λέει εδώ πέρα , οπότε εγώ θα πω ΠΑΚΙΣΤΑΝ

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο σε πολλά σημεία αλλά δεν θέλω να σπουδάσω Ελλάδα γιατί είναι πολύ

δύσκολο να γράψει κάποιος πάνω από 15 στις πανελλήνιες.Κακά τα ψέματα αλλά σε μαθήματα

όπως τα μαθηματικά κατεύθυνσης το 75% δεν μπορεί να περάσει την βάση..Το σύστημα γενικά είναι άστα

να πάνε και για αυτό άλλωστε θα το αλλάξουν αλλά και πάλι δεν θα γίνει καλύτερο ίσα ίσα μην

σου πω ότι θα γίνει χειρότερο..

 

Δεν είναι δύσκολο φίλε μου. Απλά θέλει σωστό και συστηματικό διάβασμα. Και όχι πάνω απο 15, αλλά και πάνω απο 17 μπορείς να γράψεις. Τώρα βέβαια αν ο καθένας είναι διαθετιμένος να στρωθεί στο διάβασμα είναι άλλο πράγμα. Υπάρχουν πολύ αξιόλογα τμήματα στην χώρα μας, και ακόμοι περισσότεροι αξιόλογοι καθηγητές με όρεξη να διδάξουν και να βοηθήσουν οποιονδήποτε φοιτητή σε οτιδήποτε γουστάρει.

Τώρα, αν έχεις την δυνατότητα να σπουδάσεις έξω, σαφώς και θα είναι καλύτερα απο την άποψη ότι στο εξωτερικό, είναι πολύ πιο οργανωμένα τα πράγματα σε σχέση με την Ελλάδα. Καλύτερες υποδομές κ.α. Η Αμερική έχει απο τις καλύτερες σχολές. Αν έχεις την δυνατότητα να πας εκεί ( και θες βέβαια ) τοτε μην το σκευτείς καθόλου. Αξιόλογα πανεπιστήμια έχει βέβαια και η Γερμανία απο'τι έχω ακούσει, και η Αγγλία βέβαια. Καλή τύχη :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...