Jump to content

[GR][Χέρι/Πόδι Βοηθείας ] Σπουργιτάκι !


`Vaxil

Recommended Posts

Λοιπόν  αγοράκια και κοριτσάκια !

 

Σήμερα βρήκε η μητέρα του ξάδερφου μου ένα σπουργιτάκι που είχε πέσει από την φωλιά του λογικά , και το μάζεψε μην το φάει καμία carecat. Το σπουργιτάκι δεν είναι μωρό , έχει βγάλει φτερά αλλά κάτω από την κοιλιά του έχει ακόμα πούπουλα ( υποθέτω πως είναι 1 Βδομάδας , και αν ). Λοιπόν  , προσπάθησα να το αφήσω να πετάξει αλλά δεν μπορεί να απογειωθεί καν ( no0b , report kk). Ξέρει κανείς με τι μπορώ να το ταϊσω και πως να το μεγαλώσω , έστω μέχρι να μπορέσει να πετάξει ; Του έχω βάλει τροφή πουλιών ( σπόρους κτλπ , έφαγα και εγώ λίγο , νόστιμη ήταν ) και εένα καλοβρασμένο αυγό.. Επειδή το έψαξα το θέμα , θα χρειαστεί να το ταϊσω με σύριγγα όπως και δήποτε ; Ξέρει κάποιος πως να του βάλω την σύριγγα στο στόμα χωρίς να το πονέσω ;

 

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι !

 

pare krema gia papagalous:3 8a katafereis na to kratiseis gia polles meres zwntano ( isws kai sinexeia ) alla to kalutero meta einai na psa3eis gia kana kentro ptinwn stin perioxi sou i apla ama pas sto pet shop rwta tous an 3eroun autoi gt meta prepei OPOSDIPOTE na to ma8oun na zei mono t sti fusi

Link to comment
Share on other sites

σκουλικάκια you know

 

Tράβα σε ένα μαγαζί με δολώματα και πάρε ακροβάτη

oxi o amerikanos einai pio nostimos ..

btw vaxil exei tixi k s emena auto alla eixan megalosi hdh kai eprepe na t doso trofi mexri na giatreuti to ftero  tous

Link to comment
Share on other sites

oxi o amerikanos einai pio nostimos ..

btw vaxil exei tixi k s emena auto alla eixan megalosi hdh kai eprepe na t doso trofi mexri na giatreuti to ftero  tous

Έχεις δοκιμάσει ή απλά στο είπαν τα ψάρια;

 

 

Anyway, ο αμερικάνος είναι πιο χοντρός απ τον ακροβάτη και ίσως δυσκολευτεί στο κόψιμο ο vaxil.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει ή απλά στο είπαν τα ψάρια;

 

 

Anyway, ο αμερικάνος είναι πιο χοντρός απ τον ακροβάτη και ίσως δυσκολευτεί στο κόψιμο ο vaxil.

ta psaria mou to eipan ;p

ti na sou pw tote ama einai to mege8os akrobati ...

 

Link to comment
Share on other sites

ta psaria mou to eipan ;p

ti na sou pw tote ama einai to mege8os akrobati ...

 

βέβαια και το μπικαντίνι καλό είναι μιας και είναι πολύ μικρό και λεπτό

Link to comment
Share on other sites

<3 Ευχαριστώ για την στήριξη σας !

 

@Βάζελος

 

Δεν πιάνω σκουλήκια εγώ , πόσο μάλλον να  τα κόψω....

 

@Σοφία

 

Φεύγω για το πετ σοπ , τώρα ! Αν και στην περιοχή μας δεν έχουμε κάποιο κέντρο σαν την ΑΝΙΜΑ... , θα ρωτήσω όμως..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...