Jump to content

Τα παρτσακλα που καταστρεφουν τους σερβερς.


SNA

Recommended Posts

Κατά τη γνώμη μου.

 

 

Δεν νομίζω ότι μόνο το άθλιο community και οι παρακμιακοί βραζιλλιάνικοι- ελληνικοί σρβς που φτιάχνονται καθημερινά , κατέστρεψαν το λ2.

 

Το λ2 σαν κάθε MMORPG έχει ημερομηνία λήξης. Όταν είμαστε στο 2011 και χρησιμοποιούν ακόμα το σύστημα Click-To-Move δεν μπορείς να πηδήξεις καν , και που γενικά το Geodata αλλά ακόμα και ολόκληρο το παιχνίδι είναι τετράγωνο , είναι φυσικό να έρθει κάποια στιγμή το τέλος αυτού του παιχνιδιού. Ας μην αναφέρω πως το στήσιμο ( Grinding , Grouping και Leveling ) είναι τρομακτικά Korean Style όπου πρέπει κυριολεκτικά να ενωθείς με την καρέκλα και το πληκτρολόγιο , για να καταφέρεις κάτι .

Κατι πας να πεις, αλλα στο τελος δεν σε πιανω, τι εννοεις? Ναι παιζεις απο την τουαλετα ή απο την παραλια? Game στο pc παιζεις. Ελεος. Συμφωνω στο οτι το game style ειναι ιδιο εδω και χρονια αλλα τι αλλο μπορεις να αλλαξεις?
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου.

 

 

Δεν νομίζω ότι μόνο το άθλιο community και οι παρακμιακοί βραζιλλιάνικοι- ελληνικοί σρβς που φτιάχνονται καθημερινά , κατέστρεψαν το λ2.

 

Το λ2 σαν κάθε MMORPG έχει ημερομηνία λήξης. Όταν είμαστε στο 2011 και χρησιμοποιούν ακόμα το σύστημα Click-To-Move δεν μπορείς να πηδήξεις καν , και που γενικά το Geodata αλλά ακόμα και ολόκληρο το παιχνίδι είναι τετράγωνο , είναι φυσικό να έρθει κάποια στιγμή το τέλος αυτού του παιχνιδιού. Ας μην αναφέρω πως το στήσιμο ( Grinding , Grouping και Leveling ) είναι τρομακτικά Korean Style όπου πρέπει κυριολεκτικά να ενωθείς με την καρέκλα και το πληκτρολόγιο , για να καταφέρεις κάτι .

Σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Ο Vaxil αν και βλάκας και μόνιμος παίκτης high rate server σας είπε τον αληθινό λόγο για τον οποίο χάλασε το L2. Ok;

Αν είμαι εγώ βλάκας που απέδωσα την απάντηση μέσα σε ένα reply φαντάσου εσύ που εδώ και 2 σελίδες προσπαθείς να εξηγήσεις.

 

 

AION is our friend.

Link to comment
Share on other sites

Ο Vaxil αν και βλάκας και μόνιμος παίκτης high rate server σας είπε τον αληθινό λόγο για τον οποίο χάλασε το L2. Ok;

Αρα κατα την γνωμη σου το L2 δεν χαλασε ουτε απο εμας τους παικτες, το community γενικα, High/Low rate δεν εχει σημασια. Αλλα χαλασε επειδη παραμενει ιδιο τοσα χρονια?
Link to comment
Share on other sites

Κατι πας να πεις, αλλα στο τελος δεν σε πιανω, τι εννοεις? Ναι παιζεις απο την τουαλετα ή απο την παραλια? Game στο pc παιζεις

...

Εννοώ πως πρέπει αν καείς για να πας σε χ1 σρβ 85 λέβελ με καλό gear .

Συμφωνω στο οτι το game style ειναι ιδιο εδω και χρονια αλλα τι αλλο μπορεις να αλλαξεις?

Δες μια η Blizzard πόσο καλά διαχειρίστηκε το WoW.

Σταδιακά updates / implement new features.

Link to comment
Share on other sites

Καθε μερα τα ιδια και τα ιδια.Σερβερς ανοιγουν,σερβερς κλεινουν.

Και τελικα δεν γινεται να φταινε παντα ολοι οι σερβερς.

Τα βλαμενα που περιφερονται απο σερβερ σε σερβερ,δεν φταινε σε τιποτα?

 

Ειναι αυτα που ενω διαμαρτυρωνται για τα Critical του τοξοτη,την ιδα στιγμη βριζουν μαναδες και οικογενειες στο chat ανευ λογου και αιτιας.

Ειναι αυτα που ενω απαιτουν 24 ωρες το εικοσιτετραωρο τον gm online,δεν παραλειπουν να  feedaroyn στην ολυ.

Eιναι αυτα που φωναζουν για τα bug του σερβερ,αλλα απο την αλλη δεν θα τους χαλαγε αν εφτιαχναν +16 με τα ιδια bugs.

Ειναι αυτα που διαφημιζουν στον ενα σερβερ καποιον αλλο,και πριν αλεκτωρ λαλησει τρεις,την εχουν κανει και απο τους 2.

Ειναι αυτα που ακολουθουν με ευλαβεια τον μεγαλο leader απο σερβερ σε σερβερ,και παρακαλανε να μαθουν το μυστικο της αθανασιας.

 

Το τελος του lineage δεν ηρθε μονο του.Ηρθε μαζι με τους high rate servers.Και μαζι με τους σερβερς αυτους μπηκαν στο παιχνιδι και χιλιαδες ανηλικα Ελληνοπουλα,που δυστηχως η μαμα τους δεν τους εμαθε μια απο τις βασικοτερες αρχες που θα πρεπει να εχει καποιος στη ζωη του.Το σεβασμο.

 

 

Διαφωνω καθετως, εαν δεν υπηρχαν αυτοι οι σερβερ να κρατησουν το λ2 ζωντανο θα ειχε ξεχαστει - χαθει πολυ πιο νωρις. ;)

Link to comment
Share on other sites

Το L2 δεν χάλασε, το χαλάν τα n00b admins (απο 13-14 ετών που όταν τους Hack τον σέρβερ λένε θα σε κάνω GM για να σταματήσεις, επίσης όταν τα admin fail kiddo's κάνουν σέρβερ και το έχουν online απο home, όλοι λένε Lag και αυτός λέει τι lag ρε παιδιά εγώ δεν lag μα και φυσικά δεν θα κολάς ρε ζώον αφού τρέχεις με 127.0.0.1 και localhost .. αυτά για τους admin τώρα για τα fail παιδάκια που καταστρέφουν, μπένουν δεν μπορουν να φάνε κάποιον ή να farm επιδή τους κάνουν ks ή και άλλους διάφορους λόγους και βρίζουν μάνες μετα φυσικό είναι ο μεγάλος (17-18άρης) να φύγει και να βαρεθεί με τα Kiddos, τέλος η αποψή μου είναι οτι τα μικρά παιδιά θέλουν μόνο high rate server με (PvP , Easy Farm) και φυσικά ποιός βρίζει ποιό πολύ ..

Link to comment
Share on other sites

...

Εννοώ πως πρέπει αν καείς για να πας σε χ1 σρβ 85 λέβελ με καλό gear .Δες μια η Blizzard πόσο καλά διαχειρίστηκε το WoW.

Σταδιακά updates / implement new features.

Οπως σου ειπα συμφωνω, αλλα το l2 ειναι ενα game πανω κατω ποσα χρονια που παραμενει ιδιο στο gameplay του. Αλλζοντας το τελειως θα ειναι σαν να παιζουμε ενα αλλο game. Και το ερωτημα ειναι αν το θελουμε αυτο που σημαινει οτι ναι, θελουμε να παιξουμε ενα αλλο παιχνιδι καταστρεφοντας εμεις οι ιδιοι το l2 λογω του οτι βαρεθηκαμε το πως ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Οπως σου ειπα συμφωνω, αλλα το l2 ειναι ενα game πανω κατω ποσα χρονια που παραμενει ιδιο στο gameplay του. Αλλζοντας το τελειως θα ειναι σαν να παιζουμε ενα αλλο game. Και το ερωτημα ειναι αν το θελουμε αυτο που σημαινει οτι ναι, θελουμε να παιξουμε ενα αλλο παιχνιδι καταστρεφοντας εμεις οι ιδιοι το l2 λογω του οτι βαρεθηκαμε το πως ειναι.

 

Σωστός, εμείς που παίζουμε πολύ καιρό το βαρεθήκαμε ... θυμήσου όταν άρχισες πόσο σου άρεσε ... έτσι είναι και με τους New, γιατό το Lineage II δεν θα πεθάνει ποτέ ...

Link to comment
Share on other sites

ειναι σαν να παιζουμε ενα αλλο game.

Δηλαδή άμα βάλουν Jump στο Space  , το οποίο κάνει το PvP κάπως πιο δύσκολο  ( Γιατί θα πρέπει να γνωρίζεις το περιβάλλον σου ) πιστεύεις ότι θα είναι σαν να παίζεις άλλο παιχνίδι ;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή άμα βάλουν Jump στο Space  , το οποίο κάνει το PvP κάπως πιο δύσκολο  ( Γιατί θα πρέπει να γνωρίζεις το περιβάλλον σου ) πιστεύεις ότι θα είναι σαν να παίζεις άλλο παιχνίδι ;

Οχι, αλλα πιστευεις οτι μονο το jump θα αλλαξει/παει μπροστα το l2?
Link to comment
Share on other sites

Οχι, αλλα πιστευεις οτι μονο το jump θα αλλαξει/παει μπροστα το l2?

Γιατί όχι ; Όταν κάποιος είναι καινούργιος και ψάχνει/συγκρίνει MMO και δει πως όλα έχουν WASD / Jump  και μετά δουν το L2 πως έχει αυτό το τετράγωνο και καθορισμένο gameplay , λες να προτιμίσουν το λ2 ή κάποιο άλλο όπως π.χ. WOW , AION ?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι ; Όταν κάποιος είναι καινούργιος και ψάχνει/συγκρίνει MMO και δει πως όλα έχουν WASD / Jump  και μετά δουν το L2 πως έχει αυτό το τετράγωνο και καθορισμένο gameplay , λες να προτιμίσουν το λ2 ή κάποιο άλλο όπως π.χ. WOW , AION ?

Με λιγα λογια θελουμε πανω κατω το l2 οπως το WOW και το AION. Τωρα ειναι δυο κατηγοριες, WOW/AION - L2. Επειδη δεν εχω παιξει καθολου απο τα 2 πρωτα, αλλα εχω δει πανω κατω πως ειναι, ποιο το νοημα να εξελιχθει το l2 και να γινει οπως αυτα? Τοτε τι το διαφορετικο θα εχουμε? Μετα θα ειναι παλι ολα στην ιδια μοιρα και εκτος το jump θα ζητησουμε και κατι αλλο και κατι περισσοτερο και παει λεγοντας. Ποιο το νοημα το l2 λοιπον να γινει σαν το wow? Κανενα, και δεν πιστευς οτι αυτο θα το βοηθησει κιολας. Ακομα και το GoD που λενε οτι ειναι κατι νεο, τα video που ειδα, δεν παυουν να μου θυμιζυν κλασσικο l2.
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό θα διαφονήσω, ποιοί n00b Admin's ρε ζωάδι ? και ναι ξέρεις κάτι ? δικαίωμα τους είναι να στοίνουν σερβερ για τα λεφτά διλαδή εσύ τη θες admin που να είναι 24 Hour's μέσα και να μήν έχει Donate ο  Server? όλοι σχεδόν οι Admin χρειάζονται λεφτά και λένε να ανοίξουν ένα σέρβερ γιατί πολύ απλά η ηλικία τους (16-17) δεν τους επιτρέπει να δουλέψουν, και εάν τους λές n00b Admin πές μου μόνο 1 πράγμα .. γιατί παίζεις στον σέρβερ τους ??

RE ZWO NIW8EIS?EXEIS DEI POLLOUS SERVER NA EXOUN BALANCED DONATE(INTERLUDE)?MH LES MALAKIES XWRIS NA KSEREIS..DEN LEW NA MHN UPARXEI DONATE ALLA KAPOIA KWLOZWA ADMINS EKMETALEUONTAI TA 10 XRONA ELLINAKIA,PAKISTANAKIA,ALBANAKIA etc.. kai kanoun kati donate lists O THEOS NA TIS KANEI!Blepeis ton ka8e malaka ampalo na sou skaei 5k critical me archer..Esy dn 8a nevriazes?Egw prosopika QUIT SERVER!Auto kai ta bugs katastrepsan to Interlude high rate!

 

P.S soz for caps

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...