Jump to content

[GR]Σε κρίσιμη κατάσταση διαδηλωτής που χτυπήθηκε από τα ΜΑΤ


Xplicit7

Recommended Posts

Οχι, δεν το αφηνω γιατι πανω κατω ολοι το ιδιο ονειρο για μια καλυτερη κοινωνια εχουνε.Γιατι απ' οσο ξερουμε μονο "τελεια" δεν μπορει να χαρακτηρηστει η κοινωνια στην οποια ζουμε.Αλλα χωρις αστυνομια θα προτιμουσες ο καθενας να επερνε το νομο στα χερια του και να εκρινε αυτος το σωστο η το λαθος?Ξερεις ποσα ατομα καθε μερα θα πεθαιναν?Μπορεις απλα να σκεφτεις για 2 λεπτα ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΓΗ?Θα εξαφανιζοταν το ανθρωπινο ειδος.

Βρε αγόρι μου σου λέω μία αστυνομία που είναι βουτηγμένη μες στα σκατά όπως είναι ελληνική πιστεύεις ότι βοηθάει τον απλό πολίτη ;

Link to comment
Share on other sites

Βρε αγόρι μου σου λέω μία αστυνομία που είναι βουτηγμένη μες στα σκατά όπως είναι ελληνική πιστεύεις ότι βοηθάει τον απλό πολίτη ;

 

Και για να συμπληρώσω τον νίκο η ελληνική αστυνομία υπολειτουργει σε μεγάλο βαθμό.

Link to comment
Share on other sites

Και για να συμπληρώσω τον νίκο η ελληνική αστυνομία υπολειτουργει σε μεγάλο βαθμό.

Ρε εδώ οι ίδιοι εμπορεύονται πρέζα και είναι μπλεγμένοι σε όλες τις βρωμοδουλειές..

Link to comment
Share on other sites

Βρε αγόρι μου σου λέω μία αστυνομία που είναι βουτηγμένη μες στα σκατά όπως είναι ελληνική πιστεύεις ότι βοηθάει τον απλό πολίτη ;

 

Ελα πλακα μου κανεις τωρα?Μονο με την ομαδα ΔΙΑΣ το ποσοστο εγκληματων εχει μειωθει σημαντικα.Εγω δεν γνωριζω κανεναν που απο μικρος να ελεγε "θα γινω μπατσος για να εχω το δικαιωμα να βαραω τους πολιτες".Επειδη υπαρχουνε ΜΕΡΙΚΟΙ, και λεω ΜΕΡΙΚΟΙ οι οποια στο κατω κατω ειναι λιγοι, που δεν ενδιαφερονται για τους πολιτες δεν παει να πει οτι οι υπολοιποι δεν ενδιαφερονται.Αλλιως πολυ απλα μεγαλε οταν ενας συγγενης σου πεθαινε (χτυπα ξυλο) τοτε η αστνομια πολυ απλα θα σε εγραφε στα αρχιδια της και δεν θα εκανε ΚΑΝ τον κοπο να ψαξει ποιος το εκανε.

 

Οπως ειπε ο MasterDisaster στην αρχη, μην τα γενικευουμε ολα.

Link to comment
Share on other sites

Ελα πλακα μου κανεις τωρα?Μονο με την ομαδα ΔΙΑΣ το ποσοστο εγκληματων εχει μειωθει σημαντικα.Εγω δεν γνωριζω κανεναν που απο μικρος να ελεγε "θα γινω μπατσος για να εχω το δικαιωμα να βαραω τους πολιτες".Επειδη υπαρχουνε ΜΕΡΙΚΟΙ, και λεω ΜΕΡΙΚΟΙ οι οποια στο κατω κατω ειναι λιγοι, που δεν ενδιαφερονται για τους πολιτες δεν παει να πει οτι οι υπολοιποι δεν ενδιαφερονται.Αλλιως πολυ απλα μεγαλε οταν ενας συγγενης σου πεθαινε (χτυπα ξυλο) τοτε η αστνομια πολυ απλα θα σε εγραφε στα αρχιδια της και δεν θα εκανε ΚΑΝ τον κοπο να ψαξει ποιος το εκανε.

 

Οπως ειπε ο MasterDisaster στην αρχη, μην τα γενικευουμε ολα.

Τι έκανε η ΔΙΑΣ ; Εγώ ακόμα βλέπω καθημερινά φαινόμενα εγκληματικότητας χωρίς να έχει μειωθεί τίποτα ούτε στο ελάχιστο.Και ναι δε γενικεύω ότι ίσως δεν υπάρχουν καλοί αστυνομικοί αλλά τουλάχιστον όσοι είναι στα ΜΑΤ είναι πουτάνας παιδιά κομπλεξικοί.Επίσης τα μεμονωμένα περιστατικά φίλε έχουν γίνει πάρα πολλά και έχουν ξεφύγει από τα όρια των μεμονωμένων και χαρακτηρίζει όλη την ελληνική αστυνομία.

Link to comment
Share on other sites

Ελα πλακα μου κανεις τωρα?Μονο με την ομαδα ΔΙΑΣ το ποσοστο εγκληματων εχει μειωθει σημαντικα.Εγω δεν γνωριζω κανεναν που απο μικρος να ελεγε "θα γινω μπατσος για να εχω το δικαιωμα να βαραω τους πολιτες".Επειδη υπαρχουνε ΜΕΡΙΚΟΙ, και λεω ΜΕΡΙΚΟΙ οι οποια στο κατω κατω ειναι λιγοι, που δεν ενδιαφερονται για τους πολιτες δεν παει να πει οτι οι υπολοιποι δεν ενδιαφερονται.Αλλιως πολυ απλα μεγαλε οταν ενας συγγενης σου πεθαινε (χτυπα ξυλο) τοτε η αστνομια πολυ απλα θα σε εγραφε στα αρχιδια της και δεν θα εκανε ΚΑΝ τον κοπο να ψαξει ποιος το εκανε.

 

Οπως ειπε ο MasterDisaster στην αρχη, μην τα γενικευουμε ολα.

 

Οι αγαπημένοι μου. Πήγαινα φροντιστήριο χειμώνα και φορούσα κουκούλα και πήγαιναν παράλληλα με μένα στο δρόμο και μου κάνουν έλα εδώ ρε, γελούσαν μεταξύ τους και μου τραβάνε την τσάντα και αρχίζουν  να την ψάχνουν.

 

ΖΗΤΩ ΚΑΙ Η ΟΜΑΔΑ ΔΙΑΣ ΛΟΙΠΟΝ.

Link to comment
Share on other sites

Οι αγαπημένοι μου. Πήγαινα φροντιστήριο χειμώνα και φορούσα κουκούλα και πήγαιναν παράλληλα με μένα στο δρόμο και μου κάνουν έλα εδώ ρε, γελούσαν μεταξύ τους και μου τραβάνε την τσάντα και αρχίζουν  να την ψάχνουν.

 

ΖΗΤΩ ΚΑΙ Η ΟΜΑΔΑ ΔΙΑΣ ΛΟΙΠΟΝ.

Υπάρχει και η σχετική ηχογράφηση και θυμάσαι το τι βρισίδι σου είχα ρίξει επειδή δε τη δημοσιοποίησες σε κανένα blog ή τίποτα τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η σχετική ηχογράφηση και θυμάσαι το τι βρισίδι σου είχα ρίξει επειδή δε τη δημοσιοποίησες σε κανένα blog ή τίποτα τέτοιο.

 

 

Δώσε στοιχεία εσύ και μετά άμα σε μαζέψουν σε καμιά πορεία βρες άκρη...

Link to comment
Share on other sites

Οι αγαπημένοι μου. Πήγαινα φροντιστήριο χειμώνα και φορούσα κουκούλα και πήγαιναν παράλληλα με μένα στο δρόμο και μου κάνουν έλα εδώ ρε, γελούσαν μεταξύ τους και μου τραβάνε την τσάντα και αρχίζουν  να την ψάχνουν.

 

ΖΗΤΩ ΚΑΙ Η ΟΜΑΔΑ ΔΙΑΣ ΛΟΙΠΟΝ.

Και γιατι φοραγες κουκουλα ρε;; Εε;; Εε κωλοπαιδο σου ειπε κανενας να την φορεσεις;; Καλα σου κανανε ρεε. Μπραβο στους ΔΙΑΣ! Εις ανωτερα! Αντε και σε Ηρα του χρονου!
Link to comment
Share on other sites

Ελα πλακα μου κανεις τωρα?Μονο με την ομαδα ΔΙΑΣ το ποσοστο εγκληματων εχει μειωθει σημαντικα.Εγω δεν γνωριζω κανεναν που απο μικρος να ελεγε "θα γινω μπατσος για να εχω το δικαιωμα να βαραω τους πολιτες".Επειδη υπαρχουνε ΜΕΡΙΚΟΙ, και λεω ΜΕΡΙΚΟΙ οι οποια στο κατω κατω ειναι λιγοι, που δεν ενδιαφερονται για τους πολιτες δεν παει να πει οτι οι υπολοιποι δεν ενδιαφερονται.Αλλιως πολυ απλα μεγαλε οταν ενας συγγενης σου πεθαινε (χτυπα ξυλο) τοτε η αστνομια πολυ απλα θα σε εγραφε στα αρχιδια της και δεν θα εκανε ΚΑΝ τον κοπο να ψαξει ποιος το εκανε.

 

Οπως ειπε ο MasterDisaster στην αρχη, μην τα γενικευουμε ολα.

Εγώ προσωπικά έχω πολλούς γνωστούς μπάτσους και όλοι ξύνουνε τα παπάρια τους. Ούτε γραφειοκράτες να ήτανε. Την έχουνε δεί καναδάς και αμερική, το μόνο που τους λείπει είναι το ντόνατς απο το χέρι.

 

Κάθε φορά που τους χαιρετάω τους κράζω και μου λένε έχεις και δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά έχω πολλούς γνωστούς μπάτσους και όλοι ξύνουνε τα παπάρια τους. Ούτε γραφειοκράτες να ήτανε. Την έχουνε δεί καναδάς και αμερική, το μόνο που τους λείπει είναι το ντόνατς απο το χέρι.

 

Κάθε φορά που τους χαιρετάω τους κράζω και μου λένε έχεις και δίκιο.

ασδασδασσδασδασ

 

η διαφορά είναι πως στην αμερική και στον καναδά το ντόνατς στο χέρι υπάρχει μέχρι να προκύψει περιστατικό..εκεί χαλαρώνουν μέχρι να τύχει κάτι..εδώ χαλαρώνουν όταν τύχει κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Συγκέντρωση διαμαρτυρίας για την επίθεση των ΜΑΤ στην απεργιακή διαδήλωση, διοργανώνουν πρωτοβάθμια σωματεία και πολλές οργανώσεις της Αριστεράς, στις 18:00 στα Προπύλαια.

Στη διαδήλωση δήλωσαν ότι θα συμμετέχουν οι: ΑΚΟΑ, Αντιεξουσιαστική Κίνηση, ΑΝΤΑΡΣΥΑ, ΑΡΑΝ, Δίκτυο για τα Πολιτικά και Κοινωνικά Δικαιώματα, ΚΚΕ-ΜΛ, ΚΟΚΚΙΝΟ, ΝΑΡ - Νεολαία Κομμουνιστική Απελευθέρωση, Νεολαία Συνασπισμού, Ξεκίνημα, ΟΚΔΕ, ΟΚΔΕ - Σπάρτακος, Μέτωπο Αλληλεγγύης και Ανατροπής, ΣΕΚ.

 

 

Σε ανακοίνωσή του για τη σημερινή συγκέντρωση, ο ΣΥΝ αναφέρει: "Καλούμε τους εργαζόμενους, τους ανέργους, τους συνταξιούχους, τις νέες και τους νέους στη διαδήλωση διαμαρτυρίας ενάντια στην αστυνομική και κυβερνητική καταστολή, που οργανώνεται από αριστερές οργανώσεις, συνδικάτα και κοινωνικά κινήματα σήμερα στις 6 μ.μ. στα Προπύλαια".

 

Εν τω μεταξύ, υπό κατάληψη τελεί η Πρυτανεία του Πανεπιστημίου Αθηνών. Στον προαύλιο χώρο του κεντρικού κτηρίου του Πανεπιστημίου, μέλη της οργανωτικής επιτροπής των καταληψιών έχουν τοποθετήσει στερεοφωνικό και αναμεταδίδουν μουσική, ως κάλεσμα προς τους διερχόμενους.

 

Link to comment
Share on other sites

Gia tous 2 astinomikous p pe8anan dn leei kanis alla tecpa etsi eimaste emeis i ellhnes osi einai ellhnes dld... Ti na pw rezili i xora mas dn apoktaei melon i ellada exi katastrafi ka8e mera apo 1 neo pou tin mioni sta matia tou kosmou... Brikan to adinato simio tou ellhna dn exigite alliws.

Link to comment
Share on other sites

Gia tous 2 astinomikous p pe8anan dn leei kanis alla tecpa etsi eimaste emeis i ellhnes osi einai ellhnes dld... Ti na pw rezili i xora mas dn apoktaei melon i ellada exi katastrafi ka8e mera apo 1 neo pou tin mioni sta matia tou kosmou... Brikan to adinato simio tou ellhna dn exigite alliws.

Ανήκεις στο σύλλογο φίλων Αστυνομίας ;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...