Jump to content

1/3/11 - Ημέρα Ντροπής -


~ReVenGeR~

Recommended Posts

έπρεπε να είχε γίνει λοκ από την αρχή...αφού όλοι ξέραμε που θα καταλήξετε...

Link to comment
Share on other sites

έπρεπε να είχε γίνει λοκ από την αρχή...αφού όλοι ξέραμε που θα καταλήξετε...

Όχι τώρα νομίζω ότι τους κάλυψα για το τι με ενόχλησε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η ειρωνεια του κοσμου!

 

Η φυση ειναι τοσο τελεια αλλα αντιθετα ο ανθρωπος ειναι τοσο ατελης.

 

Μην τσακωνεστε για θεματα ιδεολογιας και προσωπικης αποψης, δεν θα βρειτε ποτε ακρη απλα γιατι δεν γινεται. Δεν υπαρχει τελειο συστημα για να υποστηριξεις.

 

Δεν υπαρχει σωστο και λαθος, ολα ειναι σχετικα. Ακομα ενας ανθρωποφαγος μπορει να σε βγαλει τρελο που τρως τα καημενα τα ζωακια (αρνια κτλπ) και τη φυση (φυτα κτλπ).

 

Η ιστορια επαναλαμβανετε λενε, εγω παντω πρωτη φορα βλεπω τετοιο χαος.

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορια επαναλαμβανετε λενε, εγω παντω πρωτη φορα βλεπω τετοιο χαος.

 

Ισπανικός Εμφύλιος

 

Ελληνικός Εμφύλιος

 

Η Οικονομική κατάρρευση της Αργεντινής (Ντοκιμαντέρ)

 

 

Η ιστορία όντως επαναλαμβάνετε με διαφορετικά χαρακτηριστικά

Link to comment
Share on other sites

Ισπανικός Εμφύλιος

 

Ελληνικός Εμφύλιος

 

Η Οικονομική κατάρρευση της Αργεντινής (Ντοκιμαντέρ)

 

 

Η ιστορία όντως επαναλαμβάνετε με διαφορετικά χαρακτηριστικά

Επίσης όποιος είχε παρακολουθήσει το ντοκιμαντέρ που είχε κάνει στον Εξάντα ο Αυγερόπουλος σχετικά με το ΔΝΤ στη Γουατεμάλα θα καταλάβουν προς τα που μας οδεύουν.

 

 

ΤΟ Δ.Ν.Τ. βρίσκεται στη Γουατεμάλα από το 1984. Τα τελευταία εφτά χρόνια η χώρα εμφανίζει εντυπωσιακή οικονομική ανάπτυξη που θα ζήλευαν πολλά ανεπτυγμένα κράτη. Ο μέσος όρος αγγίζει το 4%! Ωστόσο, την ίδια στιγμή, το 1 στα 2 παιδιά κάτω των 5 ετών πεθαίνουν από την πείνα και τον υποσιτισμό. Ένα ντοκιμαντέρ συγκλονιστικών αντιφάσεων, όπου τα υπέροχα οικονομικά στοιχεία δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματική ζωή.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά τον έκανε και τον πάτησε. Καλά τον έκανε. Είσαι ειρηνικός διαδηλωτής; Αν είσαι τότε που πας με την μολότοφ και με διάθεση επίθεσης προς την Αστυνομία; Εεε;

 

Μην είστε μαλάκες ρε. Κάθεστε και τσακώνεστε για κάτι ψεύτικες ιδεολογίες. Αντί να εννωθείτε όλοι μαζί εσείς οι και καλά "επαναστάτες" να λύσετε το πρόβλημα κάθεστε και ασχολείστε με την κάθε ψεύτικη ιδεολογία σας και με το τί έκανε η κάθε παράταξη προηγούμενα χρόνια. [για το τελευταίο δεν αναφέρομαι σε σας αλλά στους πολιτικούς.] Γιατί δεν μπορείτε να το χωνέψετε; Σοσιαλισμός δεν υπάρχει. Κομμουνισμός δεν υπάρχει και πάλι καλά να λες γιατί αν ακολουθήσουμε τον κομμουνισμό του Στάλιν, ζήτω που καήκαμε. Προσπαθήστε να ακολουθήσετε την δικιά σας ιδεολογία και όχι τον άλλων. Καμία από αυτές τις ιδεολογίες που πιστεύετε, μόνο θεωρητικά ήταν καλές.

 

Και για να μην τα πολυλογώ κάντε ότι θέλετε. Τραβάτε γλείψτε τα τέτοια του Σαμαρά, της Παπαρίγας, του Παπανδρέου και όποιου άλλου μαλάκα. Αυτό που δεν μπορείτε να καταλάβετε είναι πως όλοι αυτοί νέους σαν και εμάς ψάχνουν, να τους πορώσουν και να τους διδάξουν την προπαγάνδα. Μην γίνεστε θύματά τους. Δεν χρειάζεται αυτοί να διαμορφώσουν τον χαρακτήρα σας. Ήδη μέσα από τις Πανελλήνιες μας έχουν κάνει να ήμαστε υπόδουλοι της παραπαιδείας, την ιδέας το σχολείο δεν έχει καμία αξία και πως πρέπει συνέχεια να πληρώνουμε για να πετύχουμε στο πανεπιστήμιο και στην συνέχεια να πάμε στο εξωτερικό. Όλα αυτά που γίνονται σήμερα στην Ελλάδα με την "οικονομική" κρίση και το μνημόνιο, δεν γίνονται για να πεινάσει ο λαός. Πιστεύω ότι γίνονται για την μέρα εκείνη που θα βγω εγώ για δουλειά και θα παίρνω 500 ευρώ μισθό και θα μου φαίνεται λογικός.

 

Άντε επιτέλους ξεκολλάτε από αυτές τις ψεύτικες ιδεολογίες. Δεν αντιπροσωπεύουν τίποτα πια. Δημιουργήστε μια δικιά σας ιδεολογία μέσα σας και ζήστε. Δεν χρειάζετε να είσαι φασίστας, κομμουνιστής ή σοσιαλιστής για να έχει κάποια ιδεολογία. Και μην κατηγορείτε για όλα την Αστυνομία. Άνθρωποι είναι και αυτοί σαν και μας. Αυτό το λέω χωρίς να θέλω να καλύψω όλους τους αστυνομικούς. Είναι κάποιοι που πραγματικά θέλουν σκότωμα, αλλά και άλλοι που είναι αξιέπαινοι.

 

Εγώ πραγματικά για δύο λόγους θα ήθελα να γίνω αστυνόμος και συγκεκριμένα στην ομάδα των ΜΑΤ. Για να μπορώ να μοιράσω ξύλο εκεί που πρέπει και να μπορέσω να αφήσω τον ΕΙΡΗΝΙΚΟ λαό να μπει μέσα στην Βουλή. Δεν με ενδιαφέρει αν θα είναι σωστό ή όχι, αλλά αυτό πιστεύω πως είναι το σωστό και αυτό θα προσπαθήσω να κάνω.

 

Μην κατηγορείτε όλο το σώμα της αστυνομίας, τα νοσοκομεία και οτιδήποτε άλλο. κατηγορείστε τους ανώτερους σε όλες αυτές τις υπηρεσίες και τους πολιτικούς. Αυτοί κάνουν κουμάντο και αυτοί πρέπει να πληρώσουν ποια.

Link to comment
Share on other sites

ΓΑΜΩ ΤΟΥΣ ΑΝΑΡΧΙΚΟΥΣ!

 

ΚΡΑΤΟΣ-ΛΑΟΣ-ΣΤΡΑΤΟΣ!

 

 

AllCopsAreBrothers

Που κολλάει όλο αυτό ; Παρεπιπτόντως νομίζω ότι κάποιοι έχουν την ωριμότητα να ξεχωρίσουν τον μπάτσο από τον αστυνομικό.

 

Σχετικά με το post του Maprex.Η αστυνομία κινείται ενάντια στους διαδηλωτές και όσοι ήταν στο Σύνταγμα την προηγούμενη Τετάρτη το κατάλαβαν με τη βροχή δακρυγόνων και κρότου-λάμψης που τραυμάτισαν σοβαρά 6 άτομα.Η ομάδα ΔΕΛΤΑ αυτό με τις μηχανές το κάνει εδώ και περιπού 1,5 χρόνο άσχετο αν η τηλεόραση το προέβαλλε τώρα πρόσφατα για να υποστηρίξουν τον μπάτσο δείχνοντας τον και καλά απροστάτευτο χωρίς να δείχνει τη βάρβαρη επίθεση που είχαν κάνει προηγουμένως μαζί με τον άλλον.

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε,πιστευεις αληθεια οτι αυτοι που σκωτοσαν τα παιδια ητανε απλοι κλεφτες?

 

αν εκλεβες κατι θα ξερφευγες απλα δεν θα εστεινες παγιδα με καλασνικοφ..

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε,πιστευεις αληθεια οτι αυτοι που σκωτοσαν τα παιδια ητανε απλοι κλεφτες?

 

αν εκλεβες κατι θα ξερφευγες απλα δεν θα εστεινες παγιδα με καλασνικοφ..

Ε ναι αυτό είναι λογικό,αυτοί δεν ήτανε απλοί "κλεφτες" .
Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε,πιστευεις αληθεια οτι αυτοι που σκωτοσαν τα παιδια ητανε απλοι κλεφτες?

 

αν εκλεβες κατι θα ξερφευγες απλα δεν θα εστεινες παγιδα με καλασνικοφ..

Ήταν η σπείρα που έχει κλέψει 7 αντιπροσωπείες αυτοκινήτων τον τελευταίο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...