Jump to content

6 Δεκεμβριου


KnightOfH3ll

Recommended Posts

Δεν θα επεκταθώ ο καθένας έχει την άποψή του στο θέμα, σήμερα ήμουν στην πορεία κάτι κάμερες σε μια Eurobank έσπασαν μόνο, τίποτα άλλο.

 

Απλά έχω την εξής ερώτηση, ποιος πιστεύετε πως θα πληρώσει τις ζημιές των τραπεζών και των πολυεθνικών? Για να απαντήσω στην ερώτησή μου, ΚΑΝΕΙΣ. Όλες αυτές οι εταιρίες/καταστήματα είναι ασφαλησμένες και καλύπτονται πλήρως για οποιαδήποτε ζημιά.

 

Η τράπεζα δεν πληρώνει τίποτα, την ασφάλεια την πληρώνουν έτσι κι αλλιώς και καλώ τώρα εγώ εσάς που κάνετε αυτές τις καταστροφές, τι ακριβώς θα κερδίσετε από αυτό? Γιατί μου φαίνεται ότι κάνουμε ότι κάνουμε χωρίς να ξέρουμε τι θα επιφέρει αυτό, στην προκειμένη περίπτωση, τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να καταντησω γραφικος αλλα γιατι για τους 2 αστυνομικους τιποτα? Αλλα ξεχασα. Η αστυνομοι ειναι βρωμερα γουρουνια που μονο ξερουν να εκμεταλευονται την εξουσια. Επαναλαμβανω οτι ΔΕΝ ειναι σωστο και ωραιο που πεθανε ενα παιδι αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα!

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη τότε να σκύψουμε το κεφάλι και να κάτσουμε να βλέπουμε ειδήσεις.

οχι μην σκυψεις το κεφαλι κατω!

πηγαινε σπασε τα μαγαζια ανθρωπων 40-50 χρωνων οι οποιοι χρωστανε σε ενοικια σε δεη σε ευδαπ και εχουν και 4 παιδια στο σπιτι που περιμενουν να γυρισει ο πατερας τους απο την δουλεια για να φανε ενα πιατο φαη και να μην τρωνε! γιατι? απλος επειδη εσυ, ο φιλος σου, μαθητες, αναρχικοι κοκ γουσταρουν να ανεβασουν την αδρεναλινη τους για λιγες ωρες.

δεν εισαι εσυ ουτε εγω ουτε κανενας ο οποιος μπορει να αποφασιζει για αλλους ανθρωπους και την μοιρα τους...και τωρα θα μου πεις "γιατι ο αστυνομικος αποφασισε να σκωτοσει αυτο το παιδι, ειχε το δικαιωμα?" φυσικα και δεν το ειχε αλλα ποτε δεν ξερεις τι θα προκυψη σε αυτον τον ανθρωπο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα επεκταθώ ο καθένας έχει την άποψή του στο θέμα, σήμερα ήμουν στην πορεία κάτι κάμερες σε μια Eurobank έσπασαν μόνο, τίποτα άλλο.

 

Απλά έχω την εξής ερώτηση, ποιος πιστεύετε πως θα πληρώσει τις ζημιές των τραπεζών και των πολυεθνικών? Για να απαντήσω στην ερώτησή μου, ΚΑΝΕΙΣ. Όλες αυτές οι εταιρίες/καταστήματα είναι ασφαλησμένες και καλύπτονται πλήρως για οποιαδήποτε ζημιά.

 

Η τράπεζα δεν πληρώνει τίποτα, την ασφάλεια την πληρώνουν έτσι κι αλλιώς και καλώ τώρα εγώ εσάς που κάνετε αυτές τις καταστροφές, τι ακριβώς θα κερδίσετε από αυτό? Γιατί μου φαίνεται ότι κάνουμε ότι κάνουμε χωρίς να ξέρουμε τι θα επιφέρει αυτό, στην προκειμένη περίπτωση, τίποτα.

Εκδίκηση για το αίμα που μας πίνουν σίγουρα δεν επιφέρει κάποιο αποτέλεσμα αλλά τουλάχιστον μη νομίζουν ότι είμαστε ηλίθιοι.

Μπορει να καταντησω γραφικος αλλα γιατι για τους 2 αστυνομικους τιποτα? Αλλα ξεχασα. Η αστυνομοι ειναι βρωμερα γουρουνια που μονο ξερουν να εκμεταλευονται την εξουσια. Επαναλαμβανω οτι ΔΕΝ ειναι σωστο και ωραιο που πεθανε ενα παιδι αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα!

Για ποιο λόγο να στενοχωρηθώ που πέθανε άλλος ένας της άποψης ''τάξη και ασφάλεια'' ; Και οι μπάτσοι είναι γουρούνια και κομπλεξικοί που πήγαν μπάτσοι επειδή στο σχολείο τους πλάκωναν στις φάπες καθημερινά.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να καταντησω γραφικος αλλα γιατι για τους 2 αστυνομικους τιποτα? Αλλα ξεχασα. Η αστυνομοι ειναι βρωμερα γουρουνια που μονο ξερουν να εκμεταλευονται την εξουσια. Επαναλαμβανω οτι ΔΕΝ ειναι σωστο και ωραιο που πεθανε ενα παιδι αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα!

 

Εδώ κάνεις λάθος αλλά παράλληλα είσαι σωστός.Οι μπάτσοι εξυπηρετούν την εξουσία οπότε είναι γουρούνια, όμως παράλληλα

εξυπηρετούν και τον απλό πολίτη οπότε είναι πρόβατα, φαίνεται να είναι ένα αναπάντητο ερώτημα στο τι πραγματικά είναι...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κάνεις λάθος αλλά παράλληλα είσαι σωστός.Οι μπάτσοι εξυπηρετούν την εξουσία οπότε είναι γουρούνια, όμως παράλληλα

εξυπηρετούν και τον απλό πολίτη οπότε είναι πρόβατα, φαίνεται να είναι ένα αναπάντητο ερώτημα στο τι πραγματικά είναι...

 

Στην δυσκολη στιγμη ομως χτυπα ξυλο που θα παρεις τηλεφωνο? Οχι μονο εσυ. Ο καθενας που κραζει. Μηπως θα παρετε τους ghostbusters? Κατι μου λεει οτι τα δαχτυλακια ολονων θα πληκτρολογισουν το 100.

 

Και @Νικολουδος τοτε ουτε εγω εχω λογο να στενωχωρηθω επειδη πεθανε ενας της αποψης "κατω το συστημα και τα γαμαω ολα". Και ουτε σημαινει οτι ολοι οσοι ειναι στης πορειες κατα των μπατσων ηταν στο σχολειο παντα ο γαμαω και δερνω.

Link to comment
Share on other sites

Στην δυσκολη στιγμη ομως χτυπα ξυλο που θα παρεις τηλεφωνο? Οχι μονο εσυ. Ο καθενας που κραζει. Μηπως θα παρετε τους ghostbusters? Κατι μου λεει οτι τα δαχτυλακια ολονων θα πληκτρολογισουν το 100.

 

Και @Νικολουδος τοτε ουτε εγω εχω λογο να στενωχωρηθω επειδη πεθανε ενας της αποψης "κατω το συστημα και τα γαμαω ολα". Και ουτε σημαινει οτι ολοι οσοι ειναι στης πορειες κατα των μπατσων ηταν στο σχολειο παντα ο γαμαω και δερνω.

 

 

Δεν είπα το αντίθετο αλλά μην το ψάχνεις.Θα σου πω ένα πράγμα , με όσους και να ανταλλάξεις απόψεις

δεν θα καταφέρεις ποτέ να μάθεις τους τρόπους που πραγματικά θα μπορούσε να δώσει λύσεις στα προβλήματα μιας κοινωνίας

επειδή πολύ απλά αυτός ο κόσμος φτιάχτηκε για να υπάρχουν προβλήματα, όπως υπάρχουν και πολλά καλά βέβαια.Το θέμα

είναι γιατί προσπαθούμε εφόσον δεν μπορούμε να φτάσουμε την τελειότητα ;

Link to comment
Share on other sites

Εκδίκηση για το αίμα που μας πίνουν σίγουρα δεν επιφέρει κάποιο αποτέλεσμα αλλά τουλάχιστον μη νομίζουν ότι είμαστε ηλίθιοι.

Δεν καταλαβαίνω πως παίρνεις εκδίκηση ή πως δείχνεις ότι δεν είσαι ηλίθιος καταστρέφοντας.

Link to comment
Share on other sites

re kai pou 8a diamartiri8oume h 8a katastrepsoume mhpws to paidi 8a anasti8i oti egine egine re paidia

 

Δεν θα αναστηθεί αλλά μπορεί λέω μπορεί να αλλάξει η νοοτροπία του σύγχρονου Έλληνα

Link to comment
Share on other sites

re kai pou 8a diamartiri8oume h 8a katastrepsoume mhpws to paidi 8a anasti8i oti egine egine re paidia

 

Καταστρεφουν στην μνημη του...

 

@bloody πολυ σωστος. Απλα μονο προσπαθεις να τα λυσεις οσο καλυτερα μπορεις αν οχι τελεια.

Link to comment
Share on other sites

εγώ θεωρώ αίσχος ότι γίνετε στην αθηνα περί αυτού του θέματος. εδώ η ελλάδα καίγεται στην κρίση και μαλακιζόμαστε στην κυριολεξία. Δεν λέω κρίμα που πέθανε έτσι άδικα ο αλέξης μα μη το κάνουμε και εθνικό πένθος έλεος δηλαδή. Εγώ το μονο που ξέρω είναι ότι βρίσκουνε αφορμή τον αλέξη για να κάνουν πορείες και να κλείνουν τα σχολεια ελαχιστη είναι αυτή που πενθούν πραγματικά. Γιατί στην ουσία πένθος είναι να πας στην εκκλησια να ανάψεις ένα κεράκι στο όνομα του να αναπαυθεί η ψυχή του όχι να σπας και να καις όλοι την αθηνα

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να στενοχωρηθώ που πέθανε άλλος ένας της άποψης ''τάξη και ασφάλεια'' ; Και οι μπάτσοι είναι γουρούνια και κομπλεξικοί που πήγαν μπάτσοι επειδή στο σχολείο τους πλάκωναν στις φάπες καθημερινά.

Είσαι σοβαρός? :|

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...