Jump to content

[HELP]ΑΦΙΣΑ ΜΑΓΑΖΙΟΥ.


Recommended Posts

Καλημερα παιδια...θελω help σχετικα με μια αφισα μαγαζιου..θελω να την αρχισω με photoshop..εχω τα παντα απο οτι χρειαζομαι και ολα αυτα που θελω ειναι ετοιμα..Ομως εχω προβλημα με τις διαστασεις. Δεν ξερω ποιες ειναι και τι χαρτι χρησιμοποιεις για να εκτυπωσεις! Καποιος που μπορει να μου πει τις διαστασεις στο photoshop που πρεπει να βαλω? Και για να βγουν με καλα γραφικα τα σχεδια που υπαρχουν πανω..δηλαδη να μην φαινονται θωλα ή κατι τετοιο.. :-\

Link to comment
Share on other sites

Που θες να ξέρουμε δηλαδή πόσο μεγάλη θες να είναι η αφίσα?

Δηλαδη δεν εχεις δει ποτε στον δρομο μια αφισα απο διαφορους τραγουδιστες που τραγουδουν σε ενα μαγαζι? Τετοιες διαστασεις θελω..

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν εχεις δει ποτε στον δρομο μια αφισα απο διαφορους τραγουδιστες που τραγουδουν σε ενα μαγαζι? Τετοιες διαστασεις θελω..

dn exoun oles h afises tis ides diastasis :/
Link to comment
Share on other sites

Εσύ λογικά θες τις ΑΞ-A2 έτσι δεν είναι ? Οποτε θα έχεις ένα πρόβλημα στις διάστασης στο photoshop.

Κοίτα ξέρω ένα πρόγραμμα που χρησιμοποιούσε ένα μαγαζί που βγάζει αφίσες και είδα πως λέγεται.

Το πρόγραμμα είναι :

corel-draw-x5-serial-number-10673-1284502933-43.jpg

 

Αν το θες ψάξε σε κάνα warez σπασμένο.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ λογικά θες τις ΑΞ-A2 έτσι δεν είναι ? Οποτε θα έχεις ένα πρόβλημα στις διάστασης στο photoshop.

Κοίτα ξέρω ένα πρόγραμμα που χρησιμοποιούσε ένα μαγαζί που βγάζει αφίσες και είδα πως λέγεται.

Το πρόγραμμα είναι :

corel-draw-x5-serial-number-10673-1284502933-43.jpg

 

Αν το θες ψάξε σε κάνα warez σπασμένο.

 

Οι διαστάσεις αυτές που ζητάει επιτυγχάνονται και από το PS.Δεν υπάρχει λόγος να βάλεις Corel Draw, έλεος.

Link to comment
Share on other sites

Οι διαστάσεις αυτές που ζητάει επιτυγχάνονται και από το PS.Δεν υπάρχει λόγος να βάλεις Corel Draw, έλεος.

Απλα οταν θελεις να κανεις μεγαλες αφισες να χρησημοποεις για τις διαστασεις τα χιλιοστα και οχι τα pixel. Συμβουλη ενος φιλου μου που ασχολειται με αφισες και τετοια.
Link to comment
Share on other sites

Dld Blane pies diastaseis prepei na mpoun gia mia afisa? (Min rwtiseis kai esy t afisa! :P Pisteuw pos exeis dei ston dromo afises me diaforous! )

 

P.S ProJect nomizw pos ginete na metatrepseis ta pixel se xiliosta sto ps.

Link to comment
Share on other sites

Dld Blane pies diastaseis prepei na mpoun gia mia afisa? (Min rwtiseis kai esy t afisa! :P Pisteuw pos exeis dei ston dromo afises me diaforous! )

 

P.S ProJect nomizw pos ginete na metatrepseis ta pixel se xiliosta sto ps.

60x30(cm) πρεπει να ειναι μια αφισα απο αυτες στους δρομους.
Link to comment
Share on other sites

Οι διαστάσεις αυτές που ζητάει επιτυγχάνονται και από το PS.Δεν υπάρχει λόγος να βάλεις Corel Draw, έλεος.

Εγώ μια ιδέα του έδωσα.Γιατί το είδα.
Link to comment
Share on other sites

Ok thnx guys ;)

Αν χρειάζεσαι κάτι άλλο, στείλε μου μήνυμα να το ξεκλειδώσω.

 

Επίσης, θα ήταν καλύτερα να έβαζες [GR] tags στο τίτλο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...