Jump to content

[GR]Τελικά, περπατήσαμε στο Φεγγάρι;


Freyr

[GR]Τελικά, περπατήσαμε στο Φεγγάρι;  

33 members have voted

  1. 1. [GR]Τελικά, περπατήσαμε στο Φεγγάρι;

    • Ναι, χαζός είσαι δεν βλέπεις τηλεόραση?
      13
    • Όχι οι αμερικανοί είναι καλοί σκηνοθέτες.
      20


Recommended Posts

STO FEGGARI DN PIGE KANEIS...

MATHAN OI AMERIKANEI TO PHOTOSHOP KAI TO PREMIERE

KAI TA MONTARISANE OLA...

MONO APO TH SHMAIA FENETE...

 

Ποιο photoshop ρε απροσάρμοστε τη δεκαετία του 60'.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο photoshop ρε απροσάρμοστε τη δεκαετία του 60'.

Καλά αυτός το χει κάψει για τα καλά το χωραφάκι του...

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι πώς τέτοια τσακάλια δεν έχουν γίνει ακόμα αντιληπτά απο τη NASA.

 

Εγώ το έχω πει ότι αδικούνται κάποιοι από εδώ μέσα.

Link to comment
Share on other sites

ahahahah

Ποτε δεν πιστεψα οτι πατησαν..

 

Βλεπω το video που εστειλε ο freak και λενε για την πατημασια στο φεγγαρι. Μπορει το χωμα να εχει διαφορετικα συστατικα και ιδιοτητες απο οτι το χωμα πανω στην Γη.

Αυτοσαρκασμός;;;;

Link to comment
Share on other sites

Αυτοσαρκασμός;;;;

 

αυτοσαρκασμός ο [aftosarkazmós] Ο17 : το να σαρκάζει κάποιος τον εαυτό του: Διάθεση αυτοσαρκασμού.

 

 


 

σαρκασμός ο [sarkazmós] Ο17 : η ενέργεια του σαρκάζω· λόγια ιδιαίτερα ειρωνικά και πικρόχολα που έχουν πρόθεση να πληγώσουν.

 

 


 

σαρκάζω [sarkázo] Ρ2.1α : ειρωνεύομαι, κοροϊδεύω κπ. με τρόπο ιδιαίτερα καυστικό, περιφρονητικό και χαιρέκακο· (πρβ. χλευάζω).

 

 

 

Ξανεσκεψου πριν κανεις post κατι.

 


 

Μπορει το χωμα να εχει διαφορετικα συστατικα και ιδιοτητες απο οτι το χωμα πανω στην Γη.

Δηλαδη μπορει να ειναι απιθανο. Οτι χωμα εχουμε στην Γη εχουμε και σε ολα τα αλλα ουρανια σωματα.

 

Double_Moutza.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είσαι πέρα για πέρα αξιολύπητος,με μηδαμινή ικανότητα στο να κάνεις απλούς συνειρμούς.

Για να σε βοηθήσω στα βασικά:

Βήμα νούμερο 1:

Αναρωτιέμαι πώς τέτοια τσακάλια δεν έχουν γίνει ακόμα αντιληπτά απο τη NASA.

Ειρωνεύομαι,γιατί προφανώς δεν είσαι σε θέση να το καταλάβεις,το γεγονός πως ορισμένοι εδω μέσα γράφουν τις δικές τους "επιστημονικο"-αρλούμπες και πιστεύουν ότι αποδεικνύουν άν οι αμερικανοί πάτησαν ή όχι στο φεγγάρι

Βήμα νούμερο 2:

Εγώ το έχω πει ότι αδικούνται κάποιοι από εδώ μέσα.

Εδώ μου φαίνεται πως κατάλαβες ότι ειρωνεύεται και ο Pwnz0r τις προαναφερθέντες αρλούμπες

Βήμα νούμερο 3:

ahahahah

Η δική σου απάντηση στο πόστ του Pwnz0r,που ουσιαστικά δείχνεις οτι συμφωνείς μαζί του ενώ παράλληλα εσύ ο ίδιος στην προηγούμενη σελίδα πόσταρες την δικιά σου "επιστημονική" άποψη για το παρών θέμα...και μάλιστα υποστήριξες με σιγουριά πως οι αμερικανοί δεν πατήσαν στη σελήνη(απορώ πως δεν σε ανακάλυψε ακόμα η NASA)

Ποτε δεν πιστεψα οτι πατησαν..

Βλεπω το video που εστειλε ο freak και λενε για την πατημασια στο φεγγαρι. Μπορει το χωμα να εχει διαφορετικα συστατικα και ιδιοτητες απο οτι το χωμα πανω στην Γη.

Βήμα νούμερο 4:

Με βάση το νούμερο 3 είναι λες και ειρωνεύσαι τον ίδιο σου τον εαυτό.Ξέρεις ο λεγόμενος αυτοσαρκασμός ή autosarkazmos  για να στο κάνω πιο οικείο

Βήμα νούμερο 5:

Μπορείς ελεύθερα,και έχεις ακόμα το περιθώριο,να αλλάξεις τον στόχο των γοητευτικών παλαμών που πόσταρες

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορει το χωμα να εχει διαφορετικα συστατικα και ιδιοτητες απο οτι το χωμα πανω στην Γη.

 

:o :o :o Τι λες? Αληθεια? Μπορει=Υπαρχει περιπτωση=Υποθεση απο το ρημα Υποθετω. Οκ?

Ειπα την αποψη μου, δεν σημαινει οτι το εννοω. Οσο για τον Pwnz0r καταλαβα πολυ καλα τι εννοει και δεν πιστευω πως εννουσε εμενα γιατι απλουστατα ειπα την αποψη μου σε ΛΟΓΙΚΑ ΠΛΑΙΣΙΑ.

 

"Όπως στη Γη, το οξυγόνο είναι το αφθονότερο στοιχείο στην επιφάνεια του φεγγαριού, αλλά υπό μορφή οξειδίων. Υπάρχουν αρκετές ποσότητες πυριτικών αλάτων παντού. Το μαγνήσιο, ο σίδηρος και το τιτάνιο εμπλουτίζουν την επιφάνεια των mare, καθώς υπάρχει άφθονη ποσότητα πυροξένων (pyroxene - ομάδα  ενώσεων με πυρίτιο και ξένες προσμίξεις). Οι βράχοι ορεινών περιοχών αποτελούνται κυρίως από τον άστριο, εμπλουτισμένο με ασβέστιο και αργίλιο. Μάλιστα τρία μεταλλεύματα, άγνωστα στη Γη έχουν ανακαλυφθεί στο φεγγάρι. Υπάρχουν επίσης ίχνη θείου, φωσφόρου, άνθρακα, υδρογόνου, αζώτου, ηλίου και νέου στο χώμα."

 

"Σχεδόν όλα τα μείγματα χώματος αποτελούνται από τρεις διαφορετικές βασικές ουσίες, οι οποίες είναι πηλός (δλδ χώμα), άμμος και τύρφη."

 

Τα παραπανω αποσπασματα δειχνουν οτι το εδαφος επανω στην Σεληνη ειναι διαφορετικο απο οτι επανω στην Γη. Γκε γκε?

 


 

και μάλιστα υποστήριξες με σιγουριά πως οι αμερικανοί δεν πατήσαν στη σελήνη(απορώ πως δεν σε ανακάλυψε ακόμα η NASA)

Συμφωνα με αυτα που εχω ακουσει, διαβασει και εχω δει στην τηλεοραση.
Link to comment
Share on other sites

Μένω έκθαμβος.Είστε μεγάλος πανεπιστήμονας αγαπητέ...θα ήθελα να σας ρωτήσω όμως που κολάνε όλες αυτές οι επιπρόσθετες γεωλοαρλούμπες?Σας ρώτησα μήπως για την σύσταση του εδάφους της γης ή της σελήνης? Αλλά ξέχασα πως εσείς,ένας ProJecT,με την ιδιότητα του πανεπιστημονοσυνομωσιολόγου μπορείτε άνετα να υποστηρίζετε πως ένα γεγονός που αποτελεί ορόσημο της ανθρωπότητας είναι fake :O

Και όχι δεν είναι λογικό να υποστηρίζεις κάτι για το οποίο δεν έχεις τις απαραίτητες γνώσεις,γενικά την απαραίτητη ειδίκευση...Μην ξεχνάς ότι το όλο θέμα είναι αντικειμενικό και επιστημονικό άλλωστε.

Ό,τι θες στείλε μου σε PM,άν και δεν υπάρχει κάτι να πούμε...αλλά λέμε τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...