Jump to content

{help}PROGRAMATISMOS(GR)


PonyR1der

Recommended Posts

Egw 8a sunfwnhsw me ton Theonegandalf sto oti prepei na spo0daseis ayto po0 agapas kai otan vgeis stn agora ergasias kai ksupnas ka8e prwi na mn les "Poios paei pali sthn do0leia". O Noble exei dikio sto oti logo koresmou den uparxo0n 8eseis ergasias.

Epeidh kai egw loipon programmatismo skeftomai na spo0dasw se 2 xronakia po0 teleiwnei to lukeio alla epeidh edw eimai sugo0ros oti den 8a vrw do0leia polu ph8anwn na tn kanw me tn prwth efkairia gia eksoteriko.

Ayth einai h apopsh m!

Link to comment
Share on other sites

Noble: Αν ολο αυτο το πραγμα που περναμε εμεις που δινουμε πανελληνιες το λες ανεση...ενταξει.. εχεις περασει απο εδω και

πιστευω οτι ξερεις ποσο πιεση δεχομαστε με αυτο το ***** εκπαιδευτικο συστημα που εχουμε. Φτυνουμε αιμα κυριολεκτικα για να

περασουμε εκει που θελουμε. Και μεσα σε ολο αυτο, σου το λεω επειδη ξερω, υπαρχουν ατομα που θελουνε να πανε πανεπιστημιο, γιατι τους αρεσει, γιατι εχουν στοχους.. και μεσα σε αυτα τα ατομα ειμαι και εγω. Και δεν θελω να περασω "οπουδηποτε" για να λεω.. μπηκα και εγω πανεπιστημιο και το τελειωσα κλπ κλπ κλπ, και ειμαι διαθετιμενος ακομα και να ξαναδωσω αν δεν καταφερω να περασω στην σχολη που θελω, καθως εχει αρκετα υψηλη βαση.

Ωστοσο συμφωνω μαζι σου, η πλειοψηφια μπαινει σε διαφορες σχολες για τους λογους που προανεφερες. Ειναι ομως, σωστο κατα την γνωμη σου αυτο? Γι αυτο πριν σου ειπα οτι δινεις το λαθος παραδειγμα. Σκοπος ειναι οι νεοι, να περασουνε σε μια σχολη, που

ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ, ΝΑ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝΕ, και βεβαιως να κοιταξουνε και την επαγγελματικη αποκαταση που προσφερει. ΟΜΩΣ

η επαγγελματικη αποκαταστηση να μην ειναι ο κυριος παραγοντας, συμφωνα με τον οποιο θα επιλεξουν που θα περασουν.

 

 

Αυτα ειχα να πω, ελπιζω να το διαβασετε ολο. :P

Link to comment
Share on other sites

loipon filaraki..opws sou eipan pio panw na psakseis sto google gia na deis ti einai programatismos den tha to katalabeis...an den exeis kapoion panw apo to kefali sou na sou ta eksigi ena ena den tha matheis pote...kai idika apo google...loipon eisai 14 pas 2a gymnasiou...mexri 3i lykeiou pou tha kaneis programmatismo(an dialekseis texnologikh kateuthinsei) des ekei an mporeis na ta katalabeis kai meta sinexise se kapoia sxolh...oso gia to ti kanei pws plhrwnete poies glwsses yparxoun kai pies einai pio eukoles pio dyskoles...se auto KANENAS den mporei na sou dwsei apanthsh.

gt? gt mporei esy na plhrwnese(otan gineis programatistis/an) ana mina...mporei na thes prwta ta misa lefta mprosta k meta ta alla misa otan teliwseis.(an den douleueis se eteria auta) allios ama douleueis se eteria miniaios...episis mporeis na douleueis kai se etairia kai na exeis private douleies kai na perneis pio polla apo kapoion allon pragrammatisth.

mporei stin sxolh p tha pas na sou mathoun as poume mono 3 glwsses programatismou (tis simantikoteres) kai mporei kapoios na sou pei yparxoun 10 glwsses ston programatismo i tade i tade itade..ktlp...kai esy na matheis mono 3...kai meta na les ti blakeis m elegan...?

den mporei kaneis na sou apanthsh pia glwssa einai pio eukolh kai pio duskolh.

gt mporei kapios, poli apla, na sou pei i java einai gtpk...se 1 lepto tha tin katalabeis...pali kapoios allos na sou pei i basic einai para ma para poli diskoli kai na min tin katalabeneis me tpt...kai esy molis spoudaseis na ta matheis kai ta duo na ta paizeis sta xeria sou san playmobil...

 

auta apo emena...

 

Link to comment
Share on other sites

σε ποια σχολη θες να περασεις?

 

Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας υπολογιστών. Πατρα. Η σχολη ειχε βαση περσι 18,6.

Εχω ψαξει αρκετα για αυτην την σχολη, και για τα μαθηματα που κανουν και γενικα και με ενδιαφερει πολυ. Ωστοσο απο οτι εχω

ρωτησει ειναι μια εξαιρετικα δυσκολη σχολη. Επισης απο αποψη επαγγελματικης αποκαταστασης εχεις αρκετα καλες προοπτικες.. αν

καταφερεις και τελειωσεις την σχολη βεβαια :P

Μια αλλη σχολη που με ενδιαφερει ειναι Μηχανικος Η/Υ και Πληροφορικης. Παλι Πατρα, περσινη βαση 17.6 αν θυμαμαι καλα. Τωρα

τι θα κανω, θα δειξει με το πως θα τα παω στις πανελληνιες.

Link to comment
Share on other sites

Μια αλλη σχολη που με ενδιαφερει ειναι Μηχανικος Η/Υ και Πληροφορικης.

-.-' να ο λογος της "κοντρας" κ της υποστηριξης της πληροφορικης κτλ κτλ :) ...
Ωστοσο απο οτι εχω

ρωτησει ειναι μια εξαιρετικα δυσκολη σχολη. Επισης απο αποψη επαγγελματικης αποκαταστασης εχεις αρκετα καλες προοπτικες..

για ολα τα υπολοιπα ελαχιστη σημασια δινω μιας κ τα δικα σ μαθηματα τα παρακολουθω κ εγω αλλα σε λιγο πιο γενικο βαθμο καθως  ο δικος σ τομεας ειναι αμεσα συνυφασμενος με τον δικο μ κλαδο!επισης ειδες που σιγα σιγα ερχεσαι στα λογια μ ? ^^ αυτο π μαθαινεις ειναι καθαρη ηλεκτρολογια!ο μονος λογος που εχει τοσο μεγαλη βαση κ διαφερει απ τον απλο ηλεκτρολογο(περαν του τριπλου μισθου απο εναν απλο ηλεκτρολογο) ειναι οτι θα μπορεις να εκπονησεις κ να εγκρινεις μονος σ μελετη για εγκατασταση ενος ηλεκτρολογικου συστηματος (πινακας,καλωδια,συναγερμους κτλ κτλ κτλ)χωρις την εγκριση ενος επιβλεπων πολιτικου μηχανικου αναλαμβανοντας εσυ την ευθυνη τ εργου(στον τομεα της ηλεκτρολογιας μονο γιατι επι του εργου την ευθυνη εχει 100% ο πολιτικος μηχανικος)!!! :) ! καλη επιτυχια!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...