Jump to content

Google Ad Sense


Crash™

Recommended Posts

Καλησπέρα, ένας φίλος μου απο το σχολείο έχει άνοιξε μια ιστιοσελίδα που έχει περίπου 50-60 άτομα την μέρα (πάνω κάτω είναι συνέχεια τα ίδια άτομα(οι φίλοι του)μέσα σε αυτούς είμαι και εγώ)

Ο Φίλος μου λοιπόν αποφάσισε να βάλει Google AdSense και 10-15 άτομα απο εμάς να πατάμε καθημερινά 2-3 διαφημίσεις.

Οι ερωτήσεις μου λοιπόν είναι 2:

1)Δεν θα τον σταματήσει η Google επειδή πατάμε συνέχεια οι ίδιοι?

2)Εάν όχι πόσο περίπου υπολογίζεται να βγάζει την μέρα?

 

και κάτι άλλο, μπήκα σε κάτι sites και διάβασα για unique visitors δηλαδή εαν είναι συνέχεια οι ίδιοι και οι ίδιοι δεν θα πληρώνετε?

 

Όποιον ξέρει ας απαντήσει.

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ένας φίλος μου απο το σχολείο έχει άνοιξε μια ιστιοσελίδα που έχει περίπου 50-60 άτομα την μέρα[πάνω κάτω είναι συνέχεια τα ίδια άτομα(οι φίλοι του)μέσα σε αυτούς είμαι και εγώ]

Ο Φίλος μου λοιπόν αποφάσισε να βάλει Google AdSense και 10-15 άτομα απο εμάς να πατάμε καθημερινά 2-3 διαφημίσεις.

Οι ερωτήσεις μου λοιπόν είναι 2:

1)Δεν θα τον σταματήσει η Google επειδή πατάμε συνέχεια οι ίδιοι?

2)Εάν όχι πόσο περίπου υπολογίζεται να βγάζει την μέρα?

 

και κάτι άλλο, μπήκα σε κάτι sites και διάβασα για unique visitors δηλαδή εαν είναι συνέχεια οι ίδιοι και οι ίδιοι δεν θα πληρώνετε?

 

Όποιον ξέρει ας απαντήσει.

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

koita den pistevw i google na to exei afisi etsei kai na min tsekari tis IP kai fisika 8a tsekarei tis IP ama einai idies den pistevw na pernei tpt einai opos kai to hopzone :P
Link to comment
Share on other sites

αμα βλέπει συνέχεια την ήδια ip απλά δεν θα πέρνει τπτ απο ads γιατί θα τα βλέπει σαν proxy

Link to comment
Share on other sites

koita den pistevw i google na to exei afisi etsei kai na min tsekari tis IP kai fisika 8a tsekarei tis IP ama einai idies den pistevw na pernei tpt einai opos kai to hopzone :P

Δηλαδή όταν μια σελίδα έχει συγκεκριμένο αριθμό ατόμων καθημερινά και απο αυτά τα άτομα καθημερινά συγκεκριμένα άτομα πατάνε διαφημίσεις τότε αυτός που έχει την σελίδα θα πέρνει τα 3 του?

Link to comment
Share on other sites

αμα βλέπει συνέχεια την ήδια ip απλά δεν θα πέρνει τπτ απο ads γιατί θα τα βλέπει σαν proxy

Οταν λές ίδια ip εννοείς όλη την ip η τα πρώτα 2 σκέλη?

γιατί καθημερινά αλλάζουν τα 2 τελευταία σκέλη.

και κάτι άλλο, δεν θα τον πληρώνει για τα "proxy" η δεν θα τον πληρώνει καθόλου? η απλά θα τον κόψει? ???

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όταν μια σελίδα έχει συγκεκριμένο αριθμό ατόμων καθημερινά και απο αυτά τα άτομα καθημερινά συγκεκριμένα άτομα πατάνε διαφημίσεις τότε αυτός που έχει την σελίδα θα πέρνει τα 3 του?

e nai ama patane as poume tin mia meta tin alli den 8a pernei tpt an patane meta apo 24 wres as poume (den eimai sigouros an exei xroniko diastima) 8a pernei kanonika
Link to comment
Share on other sites

e nai ama patane as poume tin mia meta tin alli den 8a pernei tpt an patane meta apo 24 wres as poume (den eimai sigouros an exei xroniko diastima) 8a pernei kanonika

Όχι, αυτός μας έχει βάλει κάθε μέρα(24 ώρες) να πατάμε απο 2-3 διαφημίσεις ο καθένας(10-15 άτομα).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...