Jump to content

[GR]Άγγελοι,φαντάσματα,ιστορίες με νεκρούς. Τα πάντα όλα λέμε


ZeRo*

Recommended Posts

Οκ πάρτε μερικές ακόμα πληροφορίες... :P

 

Η παρακάτω δημοσίευση έγινε από την Espresso.

 

14v2nn5.jpg

 

Η εικόνα ενός αγγέλου να κατεβαίνει από τον ουρανό, να επισκέπτεται το σπίτι ενός ετοιμοθάνατου, να παίρνει την ψυχή του και να εγκαταλείπουν μαζί τα εγκόσμια είναι μια εικόνα που μέχρι χθες συναντούσαμε σε εκκλησιαστικά κείμενα, αλλά από σήμερα βλέπουμε και σε βίντεο που προκαλεί σοκ και δέος σε όποιον το παρακολουθεί.

 

Αναφερόμαστε σ’ ένα περίεργο και συγχρόνως ανερμήνευτο και αξιοθαύμαστο γεγονός που συνέβη στο Βελιγράδι και έχει αποτυπωθεί σε βίντεο. Κυκλοφορεί μέσα από το Διαδίκτυο, έχει κάνει μεγάλη εντύπωση σε όσους το βλέπουν και φυσικά προκαλεί σοκ. Κάποιος Σέρβος πολίτης...

 

την ώρα που ο ήλιος δύει, μαγεμένος από την όμορφη εικόνα των χρωμάτων, καταγράφει το δειλινό με την κάμερα που έχει το κινητό του τηλέφωνο. Αθελά του καταγράφει το θάνατο ενός συνανθρώπου του. Τι έχει συμβεί; Στο βίντεο-μυστήριο έχει καταγράψει τις σκιές ενός αγγέλου κι ενός ανθρώπου που μόλις παρέδωσε την ψυχή του! Το σχετικό βίντεο δείχνει καθαρά τον άγγελο να κατεβαίνει από τον ουρανό, να εισέρχεται σε μια πολυκατοικία από τη στέγη της και σε δευτερόλεπτα να αρχίζει πάλι να ανεβαίνει, να φθάνει στην οροφή, να εξέρχεται και να ανέρχεται προς τον ουρανό. Μόνο που στην έξοδο ή καλύτερα στην άνοδο οι φωτεινές σκιές που έχουν καταγραφεί είναι δύο! Ολο περιέργεια ο Σέρβος πολίτης επισκέφθηκε την πολυκατοικία για να πληροφορηθεί τι είχε συμβεί και έκπληκτος έμαθε ότι πριν από λίγο ένας άνθρωπος εκεί μέσα είχε πεθάνει!

 

Τη ερμηνεία αυτή ασπάζεται ο μητροπολίτης Καλαβρύτων και Αιγιαλείας κ. Αμβρόσιος, ο οποίος και φιλοξένησε το βίντεο στο διαδικτυακό ημερολόγιό του: «Τα μεγαλεία του Θεού μόνον απλοϊκές ψυχές μπορούν να τα αποδεχθούν», αναφέρει ο σεβασμιότατος και συνεχίζει: «Ο Πανοικτίρμων και Φιλάνθρωπος Θεός σε κάθε εποχή και με πολλούς κάθε φορά τρόπους αποκαλύπτει κάτι από το μεγαλείο του, ώστε οι “καθαροί τη καρδία” να ωφελούνται. Δηλαδή, να βεβαιώνουν την πίστη τους και να υποτάσσωνται με μεγαλύτερη προθυμία στον Ουράνιο Πατέρα μας.

video

+1 egw eimai mazi s ola auta einai alithina gt m exoun sumvei kai emena 2-3 tetoia...peripou me aggelous,daimones...pfff gt m to thimises omws?pali dn tha mporw na koimithw :P

Link to comment
Share on other sites

Σιγα ρε παιδια, "πως θα κοιμηθουμε τωρα παναγια μου".. lol δεν εδειξε και τιποτα φρικιαστικο, εγω ισα ισα που ειδα μια φιγουρα.

Τωρα εγω τι να πω δεν ξερω, και ναι και οχι, ετσι και γιουβετσι.Παντος και με τον jackson ετσι εγινε, και τελικα ηταν καποιος σε εκεινο το δωματιο...τιποτε αλλο.

 

Link to comment
Share on other sites

Σιγα ρε παιδια, "πως θα κοιμηθουμε τωρα παναγια μου".. lol δεν εδειξε και τιποτα φρικιαστικο, εγω ισα ισα που ειδα μια φιγουρα.

Τωρα εγω τι να πω δεν ξερω, και ναι και οχι, ετσι και γιουβετσι.Παντος και με τον jackson ετσι εγινε, και τελικα ηταν καποιος σε εκεινο το δωματιο...τιποτε αλλο.

 

Και τώρα τι θα πούνε? Ότι κάποιος πετούσε στον ουρανό? :P

 

Σχετικά με το βίντεο διάβασα ότι το έλεγξαν για τυχών "πειράγματα" και το βρήκαν καθαρό..

Link to comment
Share on other sites

Πολύωρη διαδικασία όμως εε;

 

xD

χαχα.....Το βίντεο απ ότι είδα στο Facebook όλοι το πιστέψανε....Το δημοσίευμα της espresso εκεί το βρήκα και απ ότι άκουσα το βίντεο το βάλανε χθες στον Αντένα...

Link to comment
Share on other sites

χαχα.....Το βίντεο απ ότι είδα στο Facebook όλοι το πιστέψανε....Το δημοσίευμα της espresso εκεί το βρήκα και απ ότι άκουσα το βίντεο το βάλανε χθες στον Αντένα...

Kai eipe o Euaggelatos:"Credits go to Zero"

 

Σιγα ρε παιδια, "πως θα κοιμηθουμε τωρα παναγια μου".. lol δεν εδειξε και τιποτα φρικιαστικο, εγω ισα ισα που ειδα μια φιγουρα.

Τωρα εγω τι να πω δεν ξερω, και ναι και οχι, ετσι και γιουβετσι.Παντος και με τον jackson ετσι εγινε, και τελικα ηταν καποιος σε εκεινο το δωματιο...τιποτε αλλο.

 

Ama les gia mena 4fun to eipa ;)

Link to comment
Share on other sites

1on: O aggelos elampe parapolu prepei na htan hero ^^ h kana Hero NPC p eixa dei s ena topic oti nanai :P epishs deite pws fainete oti einai fake!! dn ginete na fainete to gialisma mesa apo tn toixo eipame hero alla oxi k etc :P ektos ama dn exei kala geodata axaxaa

 

mlkia1.png

 

kai deite enw exei 3anafanistei o upoloipos k kala hero aggelos(apo panw ennow) akoma fainete ektos ama einai lag h ftaine ta geodata :PP

 

mlkia2.png

Link to comment
Share on other sites

1on: O aggelos elampe parapolu prepei na htan hero ^^ h kana Hero NPC p eixa dei s ena topic oti nanai :P epishs deite pws fainete oti einai fake!! dn ginete na fainete to gialisma mesa apo tn toixo eipame hero alla oxi k etc :P ektos ama dn exei kala geodata axaxaa

 

mlkia1.png

 

kai deite enw exei 3anafanistei o upoloipos k kala hero aggelos(apo panw ennow) akoma fainete ektos ama einai lag h ftaine ta geodata :PP

 

mlkia2.png

To prosexsa kai egw auto...alla dn m fenete kai kati kako p na allazei thn shmasia ^^ mporei ekeini thn stigmh na itan kaneis me kana cd i knt ti na pw :P

Link to comment
Share on other sites

Οι ψυχές και τα φαντάσματα δεν μπορούν να φανούν με γυμνό μάτι...Μπορούν όμως τα δουν με κάμερες και φωτογραφικές μηχανές με φλας..

 

/Agree Απο Μια προσωπική μου εμπειρία Αλλά Δεν θέλω να το σκέφτομαι Εχο βρεθεί σε παρόμια κατάσταση Αλλά οπως είπα δεν θέλω να Το θύμαμαι οπότε ναι είναι αλήθεια κατά την γνώμη μου

Link to comment
Share on other sites

This guy has some awesome sony vegas skills ;P

 

Tuxaia nai re... ti na kanw ti na kanw dn travaw to iliovasilema ? k ekeini tn wra p pe8ane o allos dn pige o allos na dei ti egine... dn tsirizan k fonazan.. o allos xalaros travouse to iliovasilema.... em ta montaroune ta pisteuoune kiolas... min pisteuete oti sas plasaroun... k isws dn lew isws einai ali8ino... alla ama vgei tn TV dn simainei oti einai eguisi oti einai ali8eia.. ola gia ta fragka k tn tile8easi ginontai... ksipnate oree ;=/

Link to comment
Share on other sites

This guy has some awesome sony vegas skills ;P

 

Tuxaia nai re... ti na kanw ti na kanw dn travaw to iliovasilema ? k ekeini tn wra p pe8ane o allos dn pige o allos na dei ti egine... dn tsirizan k fonazan.. o allos xalaros travouse to iliovasilema.... em ta montaroune ta pisteuoune kiolas... min pisteuete oti sas plasaroun... k isws dn lew isws einai ali8ino... alla ama vgei tn TV dn simainei oti einai eguisi oti einai ali8eia.. ola gia ta fragka k tn tile8easi ginontai... ksipnate oree ;=/

Καλά ούτε γώ πιστεύω ότι είναι 100% αλήθεια αλλά οκ....Πάντα κρατάω μια πισινή :P

 

Αν ψάξεις στο ίντερνετ θα βρεις χιλιάδες φωτογραφίες με φαντάσματα/πνεύματα κλπ και τα μισά θα είναι αληθινά..

Link to comment
Share on other sites

Καλά ούτε γώ πιστεύω ότι είναι 100% αλήθεια αλλά οκ....Πάντα κρατάω μια πισινή :P

 

Αν ψάξεις στο ίντερνετ θα βρεις χιλιάδες φωτογραφίες με φαντάσματα/πνεύματα κλπ και τα μισά θα είναι αληθινά..

 

vres m apodeiksei oti einai ali8ina..... k ela kleise m to stoma :P

 

Kses ti kala k egw vazw st photoshop skies ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...