Jump to content

~Επεξεργασεία Texture~


Recommended Posts

 

 

 

 

 

 

Δεν ξέρω εαν γράφω στο κατάληλο Section...Ούτε δεν ξέρω εαν έχει Post γίνει ξανά...Εάν ειπάρξη κάποιο πρόβλιμα απλά Delete!

 

Πριν ξεκινήσουμε: Δοκιμασμένο σε C4, ελπίζω ότι λειτουργεί με πολύ C5, δοκιμάστε το και πείτε μου αν θέλετε βοήθεια, έχετε καλύτερη θέση μου εδώ να προσθέσω ή msn ή pm μου (Ναι, μου πήρε πάνω από 260 PMS για αυτά οδηγών), αλλά προτιμώ το MSN. Κάντε κλικ στο προφίλ μου. Θα συνιστούσα επίσης να δημοσιεύσετε το πρόβλημά σας, ώστε να τοποθετήσει το πρόβλημα αυτό και δεν θα έχουν μάζα των ανεπίκλητων ηλεκτρονικών μηνυμάτων για το ίδιο πράγμα ξανά και ξανά.

 

Q: Τι χρειάζομαι; Ξέρω θα πας σε μένα βάσανα ... 

A: Πρέπει κάποια πράγματα, ελπίζω να έχουμε τον χρόνο να "κατεβάσετε", έτσι.

 

Q: Αυτά τα εργαλεία είναι απλά στη χρήση;

A: Οχι, αλλά αν ακολουθήσετε τον οδηγό αυτό, θα είναι περισσότερο απ 'όσο νομίζετε!

 

Download links στο τέλος του παρόντος οδηγού. Τι χρειαζόμαστε;

 

Lineage 2 client (Νομίζω ότι είναι αυτονόητο, μόνο και μόνο για να είναι σίγουρος ...)

l2decrypt (αποκρυπτογραφεί λίγο πολύ όλα τα αρχεία L2.)

l2toolo (Δημιουργεί UTX αρχεία που μπορεί να διαβάζεται από UnrealEd.)

Appropriate DDS tools  (Δείτε τις DDS Utils και Photoshop plugin (Εάν πρόκειται να χρησιμοποιήσετε Photoshop)) 

Photoshop (Βρείτε αυτό τον εαυτό σας, δεν σύνδεσμο ... παράνομη) 

UnrealEd (UnrealEd, καθώς και μια επίδειξη μόδας του Unreal κινητήρα.) 

 

Βήμα 2ο: decrypting 

 

Δημιουργούμε ένα νέο φάκελο, οπουδήποτε θέλουμε να το κάνουμε. Εμείς εξαγάγετε το εργαλείο l2decrypt, και το αντίγραφο. Utx αρχείο που θέλετε να επεξεργαστείτε. Υποθέτω ότι θέλετε να επεξεργαστείτε ένα όπλο, ε; Ναι, πολύ ωραία, θα ήταν διασκεδαστικό να έχουν το όνομά σας για ΣΑΣ λεπίδα. Εμείς πάμε για να \ SysTextures \ LineageWeaponsTex.utx και να βρει το αρχείο, θα το αντιγράψει (η LineageWeaponsTex.utx δεν ολόκληρος ο φάκελος γαμώτο!) Και επικολλήστε το στον ίδιο φάκελο με το l2decrypt. Τώρα σύρετε και πτώση του με τις l2decrypt.exe (μην ανησυχείτε, γνωρίζω τι λέω). Hehehe, φαίνεται να λειτουργεί έτσι; Τώρα βλέπουμε αυτό (δεν είναι το ίδιο, αυτό εξαρτάται από το φάκελο όπου είναι, αυτή η φωτογραφία είναι από systextures, αλλά σας είπα για να δημιουργήσετε ένα νέο φάκελο μόνο και μόνο για να μην χάλια όλα τα πράγματα).

 

Βήμα 3ο

Τώρα πατήστε το κουμπί γραμμή2-> UnrealED

Αποθήκευση ως xxx.unreal.utx (μόνο και μόνο για να αποφευχθεί η δεκάρα μηνύματα). Τώρα θα προχωρήσουμε με εξωπραγματικό.

 

 

 

4ο Βήμα: UnrealED

 

C: \ UnrealEngine2Runtime \ System \ UnrealEd.exe το εκτελέσετε (αν έχετε εγκαταστήσει στις προεπιλεγμένο φάκελο), πατήστε και στη συνέχεια ανοίξτε το αρχείο (στην άνω αριστερή γωνία για την υφή παράθυρο). Ανοίξτε το αρχείο σας με l2toolo τώρα (i ονόμασε xxx.unreal.utx (όπου xxx το προεπιλεγμένο όνομα !!!)) και WOW. Μπορούμε να δούμε όλα τώρα! YIHAAAAAAAAAAAA!

 

 

Yeah, but, God damn it, we have a long way. So don't be happy (just go mad, become a crazy cow, smash your head with an egg). Now it's the hot part! There is a dropdown menu, click on it and select the weapon you want to edit  I like falchion. Let's see what we can do.

 

 

Επιλέξτε αυτό, κάντε δεξί κλικ, εξαγωγή σε αρχείο ... , Επιλέξτε το φάκελο (i χρησιμοποιούνται systextures, χρησιμοποιήστε τη μία κάνατε ...), να αποθηκεύσετε και να κλείσετε ότι UnrealEd. Τώρα είναι η modding φορά meeeeeeeeeen!

 

 

 

 

 

5ο Βήμα: OMFG, θα επεξεργαστείτε το τώρα!

 

Εγκαταστήστε αυτές plugins για photoshop. Εάν έχετε εγκαταστήσει τους δικαίωμα, θα ανοίξετε το αρχείο με διπλό κλικ (αν δεν το κάνετε, τότε πάμε και ένα μπάνιο, και η Επιτροπή θα επανέλθει και πάλι). EDIT NOW! @. @ Μην κάνουμε κάτι τρελό, γιατί αργότερα θα πρέπει να το αποθηκεύσετε στη σωστή μορφή, και αν δεν γνωρίζετε τι κάνατε και τι σημαίνει κάθε μορφή, θα είναι σαν το γουρούνι στη λάσπη. Γράψτε κάτι, να επεξεργαστείτε την απόχρωση και την ελαφρότητα, δεν κάτι τρελό ...

 

 

 

Τώρα επιλέξτε: αρχείο ~> αποθηκεύσετε ως ... και να το αποθηκεύσετε ως αρχείο DDS. Επιλέξτε τη σωστή μορφή (είναι το ίδιο με την προεπιλογή του υφή, αν δεν έκαναν τρελά πράγματα επάνω του), το οποίο για μένα είναι ένα DXT1 μόνο με RG και Β, δεν άλφα της. Επιλέξτε αυτό που σας ταιριάζει και κάντε κλικ στο κουμπί OK.

 

Τώρα, ας μας το εισαγάγει στην υφή

 

Βήμα 6ο: Έχουμε σχεδόν τελειώσει ...

 

Το βήμα αυτό είναι εύκολο ... ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ONCE ΠΑΡΟΝΤΑ DAMNED ΟΔΗΓΟΣ και να είστε βέβαιοι DID YOU EVERYTHING FINE!

 

Βήμα 7ο: Είμαστε σχεδόν τελειώσει, μέρος 2 ...

 

Ελπίζω να έχεις ότι πριν, έτσι ώστε να μπορέσουμε να προχωρήσουμε. Ημι-τελικό βήμα ... εισαγωγής σε πελάτη. Θα χρησιμοποιήσουμε l2toolo τώρα.

 

Όσον αφορά το πρώτο πλαίσιο κειμένου (ddsΜ § ² Ω), θα προσθέσει το. DDS αρχείο θα αποθηκευτεί μόνο 1 'πριν. Στις utxΜ § ² Ω πλαίσιο κειμένου, επιλέξτε το αρχείο xxx.clear.utx. Από την τελευταία κειμένου (Α-Γ ½), προσθέστε την υφή που θα αντικαταστήσει την. Clear.utx αρχείο (99,9% το ίδιο με το όνομα του. DDS αρχείο, ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ. DDS προφανώς). Πατήστε που. Αν όλα πήγαν καλά, θα δούμε ότι με τη θέση; κείμενο πατήστε ΟΚ.

 

 

 

 

 

Είμαστε σχεδόν γίνει αγόρια, έλα!

 

8ο Βήμα: Ας το κάνουμε! Κρυπτογράφηση IT!

 

Το τελευταίο βήμα είναι, ότι κρυπτοθέτηση αρχείο. Θα κάνουμε το ίδιο όπως και πριν, αλλά με την xxx.clear.utx αρχείο. Εμείς σύρετε, και πτώση στις l2decrypt.exe Θα ανοίξει. Τώρα, μήπως θυμάστε τι σας είπα πριν, ehm ... 30 λεπτά; (Αυτή είναι η ώρα μου πήρε από το 1ο βήμα σε αυτό) Λοιπόν, για σας 5 'πριν (που διαβάζετε, είμαι δημιουργία ...). Να θυμάστε ότι δεκάρα ΑΡΙΘΜΟΣ. Μην αρχίσετε να ζητά <<Was είναι 111 ή 121...?>>, DO IT, αντίγραφο επικολλήσετε ξανά το αρχείο σε άλλο φάκελο και να αποκρυπτογραφήσει και πάλι να είμαστε σίγουροι (Δεν έχει την ίδια genious, θα overight το ήδη υπάρχον ). Πληκτρολογήστε τον αριθμό, και πατήστε enter ... ouf, ελπίζω να έχεις ένα αρχείο με το όνομα xxx.crypt.utx, RIGHT? x.x ελπίζω, i hopeeeeeeeee. Αν έχεις αυτό, διαγράψτε την πραγματική, καθώς και να μετονομάσετε το xxx.crypt.utx σε xxx.utx και επικολλήστε το σε πελάτη σας (από τη διαδρομή σας έπιασα).

 

 

 

Τα κατάφερες, CRAZY BOY! Ξεκινήστε το παιχνίδι σας, και να την απολαμβάνουν οι φίλοι σας θα δράσει όπως και εσείς είναι ο Θεός του l2! GG QQ, ββ Είσοδος από μένα και να δούμε τι έχετε κάνει. Αν έχετε οποιαδήποτε σφάλμα πελάτη, μετά αυτό, ούτε να το επιτύχει και πάλι!

 

 

~ LINKS ~

http://www.sexyracing.com/lineage/l2howto/l2decrypt.zip ~> L2Decrypt

http://www.sexyracing.com/lineage/l2howto/l2toolo.zip ~> l2toolo

http://developer.nvidia.com/object/nv_texture_tools.html ~> Photoshop plugins

http://www.sexyracing.com/lineage/l2howto/UE2Runtime-22261903.exe UnrealEd

 

Πληροφορίες: δημιούργησα αυτό τον οδηγό, αλλά είμαι σε vista υπολογιστή, ώστε αυτά τα προγράμματα δεν λειτουργούν και είμαι σε θέση να σας κάνει μερικές φωτογραφίες, οπότε έχω κάποια από τον ιστό (και editted τους). 4 οδηγοί θα ενημερώνονται πλήρως για να γίνει αυτό (και δεν αντίγραφο πάστα)

Δουλεύει για C4, δεν μπορώ να το δοκιμάσω για C5 (i είπα γιατί ...), δοκιμάσουν και να μας πείτε.

 

 

 

 

 

 

Realic link realic post: http://www.maxcheaters.com/forum/index.php?topic=3514.0

 

 

Cretits:

From: killer_007

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το post σου είναι από τα πιο δυσνόητα που έχω διάβασει ποτέ!Λείπουν λέξεις και δεν βγάζει νόημα σε πολλά σημεία!! Πριν δημοσιεύσεις ένα post είναι καλύτερα να το ελέγχεις πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...