Jump to content

Επίσημο Τοπικ Πανελληνίων 2014


Fanky

Recommended Posts

Άντε καλά αποτελέσματα να περάσετε όπου θέλετε.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

jk να δώσετε και του χρόνου εύχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι 600 μόρια πάνω από την 3η επιλογή και να φεύγε η σχολή 1044 μόρια από τις κωλομεταγραφές. Με ξεπερνά. 

Link to comment
Share on other sites

Αναμενόμενο. Υψηλός ανταγωνισμός, όπως κάθε χρονιά. Λίγες οι θέσεις.

 

Όπως και να 'χει, συγχαρητήρια.

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι 600 μόρια πάνω από την 3η επιλογή και να φεύγε η σχολή 1044 μόρια από τις κωλομεταγραφές. Με ξεπερνά. 

Πού πέρασες;

Link to comment
Share on other sites

Πού πέρασες;

Φυσικό Θες/νικης (Ο Χριστός και η μάνα του) 

 

Ήμουν 600 μορια πανω απο Βιολογικα που ηθελα και απο Χημικα και χτυπίσε 1κ άνοδο. Άνοδος που δεν έχει γίνει ποτε ξανά. Φίλοι μου έχασαν σχολές γιατί ανέβηκαν 2 χιλιαρικα (Χημικων Μηχανικων) και 1,200 (Μηχανολογων Μηχανικων και Ηλετρονικω Υπολ κατι τετοιο στο Βολο) με 17,000 ο αλλος εμεινε εξω και πηγε Φυσικο (83η επιλογη). Δεν ξέρω τι να κάνω, λογικά θα ξανά δώσω 

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ανταγωνισμός ρε; Πηγαμε καλά φέτος αλλά όχι και τόσο μεγάλη διαφορά από πέρσι. Η άνοδος είναι εκπληξη και οφειλεται κυριως στις μεταγραφές. Ο μπασταρδος ο Λοβερδος φταιει που δεν ανακοινωσαν ελευθερες μεταγραφές μετά τις δηλώσεις μηχανογραφικών 

Link to comment
Share on other sites

Είναι και αυτό. Αλλά σκέψου, ότι σε σχέση με προηγούμενες χρονιές, οι θέσεις εισαγωγής στα πανεπιστήμια έχουν λιγοστέψει.

 

By the way. Πέρασα κι εγώ, μια πίστα που με δυσκόλευε μια βδομάδα. :happyforever:

Link to comment
Share on other sites

Είναι και αυτό. Αλλά σκέψου, ότι σε σχέση με προηγούμενες χρονιές, οι θέσεις εισαγωγής στα πανεπιστήμια έχουν λιγοστέψει.

 

By the way. Πέρασα κι εγώ, μια πίστα που με δυσκόλευε μια βδομάδα. :happyforever:

 

Δε λιγόστεψαν, αυξήθηκαν κιόλας με την κατάργηση των Ειδ. Κατηγοριών... + Μερικές σχολές πήραν 20-30 ατομα παραπάνω. Τι μαλακίες, το αρχιδι αυτο. Μιλάμε για σοκ 

Link to comment
Share on other sites

Φυσικό Θες/νικης (Ο Χριστός και η μάνα του) 

 

Ήμουν 600 μορια πανω απο Βιολογικα που ηθελα και απο Χημικα και χτυπίσε 1κ άνοδο. Άνοδος που δεν έχει γίνει ποτε ξανά. Φίλοι μου έχασαν σχολές γιατί ανέβηκαν 2 χιλιαρικα (Χημικων Μηχανικων) και 1,200 (Μηχανολογων Μηχανικων και Ηλετρονικω Υπολ κατι τετοιο στο Βολο) με 17,000 ο αλλος εμεινε εξω και πηγε Φυσικο (83η επιλογη). Δεν ξέρω τι να κάνω, λογικά θα ξανά δώσω 

Και γνωστός μου είχε γράψει 500 μόρια πάνω από την Ιατρική Ηρακλείου και 400 πάνω από την Οδοντιατρική Αθηνών και ανέβηκε 600 μόρια η Ιατρική και 500 η Οδοντιατρική... Πραγματικά τον λυπήθηκα...

Edited by Nikoloudos7
Link to comment
Share on other sites

Γενικά φέτος ανέβηκαν τρελά οι βάσεις μάγκες έγραψαν όλοι πάνω από το μέτριο και έτσι την έφαγαν την παπάρα οι αριστούχοι.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις τα ποσοστά δεν είναι πολύ καλύτερα από πέρσι, δεν εξηγήται αυτή η άνοδος, μόνο στις μεταγραφές οφείλεται περισσότερο. Όσοι εγραψαν τριτεκνοι/πολυτεκνοι δηλωσαν τα χαμηλόβαθμα (καλων σχολων) περιφερειακα τμηματα γιατι ηταν δεδομενη η μεταγραφη και η εισοδος και εκει εγινε το μπαχαλο. Αν προσεξεςι τα κεντρικα τμηματα εχουν μικρες αυξήσεις. Σκοπός φυσικά είναι να αδειάσουν τα περιφερειακα λογω μεταγραφων και να μπει λουκετο, όμως τα κεντρικα δε μπορουν να καλυψουν τοσες αναγκες και πιθανον να δημιουργησουν ιδιοτικα παν/μια εσκεμμένα. 

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω γενικά πάνε να τα σκουπιδιάσουν όλα προκειμένου να σε σπρώξουν στα ιδιωτικά κολέγια που εμφανίζονται σαν τις κατσαρίδες πια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...