Jump to content

[Gr]Σκυλια


GOld3x

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους, ενδιαφερομαι να αγορασω ενα σκυλακι αλλα δεν ξερω τι ρατσα να προτιμησω..

 

Παρακαλω προτεινετε μου καποια που να εχουν οσο το δυνατον λιγοτερα προβληματα υγειας.

 

(οχι σκατουλες οπως τσιουαουα/κανις)

Link to comment
Share on other sites

pare paolara

αχαχαχαχ λολ

 

 

ειμαι αναμεσα σε τζακ ρασσελ και αμερικανικο πιτ μπουλ 

Link to comment
Share on other sites

Egw eixa faei kolima me ta doberman pou pisteuw einai apo ta pio omorfa kai gamata skilia...Twra gia auta pou lene oti megalwni ena kokalo tou egkefalou tou kai trelenete kai mlkies min ta polipisteueis..Egw pou to exw psa3ei arketa exw ma8ei oti einai mi8os kai apo oti 8imame mporeis na tou to bgaleis kai me xeirourgeio.

Edited by WhoCaresMyName
Link to comment
Share on other sites

Ναι και μενα μαρεσουν σε σχημα ...

 

Το εχω ακουσει και εγω αυτο που τρελενονται αλλα δεν ξερω κατα ποσο ισχυει...

 

Αποφασισα να παρω ενα πιτ μπουλ ,απο οσα εμαθα ειναι πολυ ηρεμα με τους ανθρωπους!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω λαμπραντόρ, μαθαίνει πολύ γρήγορα και υπακούει σε ότι λέω και ας έχει κι άλλα σκυλιά μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μη πάρεις σκύλο για να είσαι μέσα στη μόδα, όπως κάνει ο κάθε πεταμένος που παίρνει pit bull για μόστρα και δεν έχει ιδέα πως να το μεγαλώσει.

 

Εγώ πάντως θα έπαιρνα αδέσποτο και αν ήθελα ράτσας θα επέλεγα γερμανικό ποιμενικό ή golden retriever.

Edited by ShuN^
Link to comment
Share on other sites

Το αγγλικο μπουλντονκ φαινεται πολυ γαματο επισης αλλα μου λενε πως κλανει ολη την ωρα ... (απο τις καλες κλανιες) αχαχα

Εγώ έχω λαμπραντόρ, μαθαίνει πολύ γρήγορα και υπακούει σε ότι λέω και ας έχει κι άλλα σκυλιά μπροστά.

Πολυ Ωραια ρατσα αλλα δεν ξερω προσωπικα θα προτιμουσα ενα λιγο πιο "σκληρο"

 

 

Μόνο μη πάρεις σκύλο για να είσαι μέσα στη μόδα, όπως κάνει ο κάθε πεταμένος που παίρνει pit bull για μόστρα και δεν έχει ιδέα πως να το μεγαλώσει.

 

Εγώ πάντως θα έπαιρνα αδέσποτο και αν ήθελα ράτσας θα επέλεγα γερμανικό ποιμενικό ή golden retriever.

Ο μονος λογος που διαλεξα το πιτμπουλ ειναι επειδη μ'αρεσει σαν ρατσα. 

Οσο για το δευτερο αδεσποτο δεν προκειτε να παρω αφου οσα θα πληρωσω για ενα σκυλι ρατσας θα μου παει ο γιατρος στο αδεσποτο.

 

 

pare ena dogo argentino (an meneis kupro einai paranomo)

 Και αυτο πολυ γαματο σκυλι σαν ρατσα/σχημα αλλα απο οτι ξερω χρειαζονται ιδιαιτερη προσοχη στην εκπαιδευση γιατι αλλιως θα ορμαει σε οποιον βλεπει και κατα 90% θα εχουν προβλημα στα αυτια!

Link to comment
Share on other sites

Οσο για το δευτερο αδεσποτο δεν προκειτε να παρω αφου οσα θα πληρωσω για ενα σκυλι ρατσας θα μου παει ο γιατρος στο αδεσποτο.

Δεν ισχύει αυτό, και 'γω αδέσποτο έχω.Πάντως το λέω γιατί τα αδέσποτα είναι καλύτερα απο πλευρά χαρακτήρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω στην περιπτωση σου μπορει να ησουν τυχερος συνηθως τετοια σκυλια βγαζουν 1002 προβληματα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω στην περιπτωση σου μπορει να ησουν τυχερος συνηθως τετοια σκυλια βγαζουν 1002 προβληματα...

Μπορεί κιόλας, το βρήκα και σχετικά μικρό (1 χρονών).

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω στην περιπτωση σου μπορει να ησουν τυχερος συνηθως τετοια σκυλια βγαζουν 1002 προβληματα...

 
ΟΛΟ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΛΕΣ ΒΡΕ ΜΠΕΤΟΒΛΑΚΑ. ΣΚΟΥΠΙΔΕΜΠΟΡΑ ΕΧΩ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΚΥΝΟΚΟΜΕΙΟ ΕΘΕΛΟΝΤΗΣ ΒΛΑΜΜΕΝΕ Ε ΒΛΑΜΜΕΝΕ ΤΙΣ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΠΟΥ ΛΕΣ ΜΕ ΤΑ ΑΛΒΑΝΟΠΑΙΔΙΑ ΔΕ ΘΑ ΤΙΣ ΛΕΣ ΠΑΡΑΕΞΩ ΒΛΑΚΑ. ΤΕΤΟΙΑ ΣΚΥΛΙΑ ΠΑΝΙΒΛΑΚΑ ΜΑΛΑΚΑΛΒΑΝΑΡΑ ΕΙΝΑΙ 1000 ΦΟΡΕΣ ΠΙΟ ΥΓΕΙΗΣ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΚΑΡΑΜΑΛΑΚΑ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΣΚΥΛΙ.
 
 

Ναι και μενα μαρεσουν σε σχημα ...

 

Το εχω ακουσει και εγω αυτο που τρελενονται αλλα δεν ξερω κατα ποσο ισχυει...

 

Αποφασισα να παρω ενα πιτ μπουλ ,απο οσα εμαθα ειναι πολυ ηρεμα με τους ανθρωπους!

 

 

ΠΑΡΕ ΤΟ ΠΙΤ ΜΠΟΥΛ ΑΝΙΔΕΕ , ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΒΑΝΑΡΑΔΕΣ ΠΕΡΝΕΤΕ ΠΙΤ ΜΠΟΥΛ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΝΕ 1,5 ΧΡΟΝΟΝ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΗΔΑΝ ΤΟ ΠΟΔΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΙΔΕΑ ΠΩΣ ΝΑ ΤΑ ΚΟΥΜΑΝΤΑΡΕΤΕ ΤΑ ΠΕΤΑΤΕ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ , ΓΑΜΩΠΑΙΔΑ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

AdBlock Extension Detected!

Our website is made possible by displaying online advertisements to our members.

Please disable AdBlock browser extension first, to be able to use our community.

I've Disabled AdBlock