Jump to content

[GR]Μπήκε φυλακή... για ένα σχόλιο στο Facebook


MixMasteR

Recommended Posts

Ο 19χρονος Justin Carter από το Τέξας μπήκε στο Facebook και άρχισε να παίζει με τους φίλους του ένα παιχνίδι που λέγεται "League Of Legends".

 

Σκοπός του παιχνιδιού είναι να σκοτώσεις όλους τους εχθρούς σου με όπλα.

 

Όταν ο Justin είπε πως του αρέσει το παιχνίδι, ένας άλλος νεαρός τον χαρακτήρισε "πειραγμένο στο κεφάλι".

 

Τότε με μια δόση χιούμορ και ειρωνείας ο Justin απάντησε "ναι, είμαι πολύ πειραγμένος στο κεφάλι. Θα πυροβολήσω όλα τα παιδιά του σχολείου και θα φάω τις καρδιές τους" (κάτι που συμβαίνει στο παιχνίδι) με δυο σειρές LOL στη συνέχεια κάνοντας σαφές πως πρόκειται για αστείο.

 

 

Οι αρχές όμως, θεώρησαν πως ο νεαρός είναι πραγματική απειλή και ετοιμάζει στ' αλήθεια τρομοκρατικό χτύπημα σε σχολείο. Όταν μια γυναίκα από τον Καναδά είδε το post και τα comments απο κάτω, ειδοποίησε την αστυνομία, η οποία βρέθηκε αμέσως στην πόρτα του νεαρού τον οποίο συνέλαβε. Ο Justin θα μείνει στη φυλακή μέχρι την δίκη του την Δευτέρα.

 

Πηγή: http://www.to-mati.gr/65274/bike-filaki-gia-ena-scholio-sto-facebook#ixzz2XcoDYFTK

Link to comment
Share on other sites

ναι, είμαι πολύ πειραγμένος στο κεφάλι. Θα πυροβολήσω όλα τα παιδιά του σχολείου και θα φάω τις καρδιές τους

 

Λες να πάθω και εγώ τίποτα τέτοιο που το έγραψα τώρα;

Link to comment
Share on other sites

ναι, είμαι πολύ πειραγμένος στο κεφάλι. Θα πυροβολήσω όλα τα παιδιά του σχολείου και θα φάω τις καρδιές τους

 

Λες να πάθω και εγώ τίποτα τέτοιο που το έγραψα τώρα;

 

oi EL.AS einai ligo pio argi, exeis dioria 2-3 meres

Link to comment
Share on other sites

Η ΕΛ.ΑΣ είναι λίγο πιο αργή, έχεις διορία 2-3 μέρες

Χαχα, λες ε;

Κοίτα να δεις ρε γαμώτο, που κάποιοι άνθρωποι είναι τόσο ηλίθιοι.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, λες ε;

Κοίτα να δεις ρε γαμώτο, που κάποιοι άνθρωποι είναι τόσο ηλίθιοι.

 

Kaneis kai metafrasi ta quotes? lol

 

pioi einai ili9ioi  :o

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις και μετάφραση τα quotes; lol

Ποιοι είναι οι ηλίθιοι; :o

Why not. Μιας και μιλάμε ελληνικά, γιατί να μην υιοθετήσουμε αυτό τον τρόπο επικοινωνίας και εδώ; Πέρα αυτού είναι και θέμα δικό μου, να βλέπω, ελληνικούς χαρακτήρες. Κι ας είναι γραμμένοι στα greeklish. Όλο και κάτι θα μείνει.

Όσο αναφορά τον προσδιορισμό τον ηλιθίων, αναφέρομαι στους πιτσιρικάδες τέτοιων παιχνιδιών που φανατίζονται με αποτέλεσμα να μεταβούν σε βίαιες πράξεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπει δηλαδή στους μέγιστους μπάσταρδους θα πάμε φυλακή όλοι για καμια 15αρια χρόνια..

Link to comment
Share on other sites

Why not. Μιας και μιλάμε ελληνικά, γιατί να μην υιοθετήσουμε αυτό τον τρόπο επικοινωνίας και εδώ; Πέρα αυτού είναι και θέμα δικό μου, να βλέπω, ελληνικούς χαρακτήρες. Κι ας είναι γραμμένοι στα greeklish. Όλο και κάτι θα μείνει.

Όσο αναφορά τον προσδιορισμό τον ηλιθίων, αναφέρομαι στους πιτσιρικάδες τέτοιων παιχνιδιών που φανατίζονται με αποτέλεσμα να μεταβούν σε βίαιες πράξεις.

Παναγία μου...
Link to comment
Share on other sites

Αν το καλοσκεφτεις, οσο ευκολο ειναι για εμας να πιστεψουμε την ιστορια που μας εφερε ο mixmaster, τοσο ευκολο ειναι να πιστεψουν οι αστυνομικοι την αντιστοιχη ιστορια/απειλη.

Link to comment
Share on other sites

Αν το καλοσκεφτεις, οσο ευκολο ειναι για εμας να πιστεψουμε την ιστορια που μας εφερε ο mixmaster, τοσο ευκολο ειναι να πιστεψουν οι αστυνομικοι την αντιστοιχη ιστορια/απειλη.

Ποια ιστορία;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

AdBlock Extension Detected!

Our website is made possible by displaying online advertisements to our members.

Please disable AdBlock browser extension first, to be able to use our community.

I've Disabled AdBlock