Jump to content

[GR]Θεωρητική εξέταση υποψήφιων οδηγών Ι.Χ


Xplicit7

Recommended Posts

Πιστεύω πιο δύσκολη ειναι η οδήγηση παρά τα σήματα γιατί έχει αλλάξει το σύστημα και τώρα σου κάνουν ερωτήσεις πριν μπεις στο αυτοκίνητο . Εμένα για παράδειγμα με ρώτησαν τι βλέπουμε πάνω στο λάστιχο ( τους αριθμούς που εχει και να τους εξηγήσω τι ειναι ο καθένας ).

Εμένα προσωπικά μου πήρε ένα 15λεπτο , μία γύρα το τετράγωνο όπου έκανα παρκάρισμα και την γωνία με όπισθεν.

Μετά από 15 μέρες ήρθε το δίπλωμα,gg.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πιο δύσκολη ειναι η οδήγηση παρά τα σήματα γιατί έχει αλλάξει το σύστημα και τώρα σου κάνουν ερωτήσεις πριν μπεις στο αυτοκίνητο . Εμένα για παράδειγμα με ρώτησαν τι βλέπουμε πάνω στο λάστιχο ( τους αριθμούς που εχει και να τους εξηγήσω τι ειναι ο καθένας ).

Δε το ξερα ότι ρωτάνε τέτοια πράγματα ;o
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πιο δύσκολη ειναι η οδήγηση παρά τα σήματα γιατί έχει αλλάξει το σύστημα και τώρα σου κάνουν ερωτήσεις πριν μπεις στο αυτοκίνητο . Εμένα για παράδειγμα με ρώτησαν τι βλέπουμε πάνω στο λάστιχο ( τους αριθμούς που εχει και να τους εξηγήσω τι ειναι ο καθένας ).

για όσους δίνουν για παπί ή 125....

 

1 ) βάζουμε στο σταντ το μηχανάκι το κάνουμε μια γύρα

σε ρωτάει τι είδες;

Εσύ είδες τα λάστιχα , αν υπάρχουν σπασμένα φλας , για τυχόν διαρροές λαδιού

 

έπειτα βάζεις μπροστά ελέγχεις αν δουλεύουν τα φώτα aka λυχνίες τα φρένα καααααααααααι ίσως σε ρωτήσουν τι χαρτιά πρέπει να έχεις μαζί σου

ασφάλεια δίπλωμα άδεια κτεο τέλη κυκλοφορίας.

 

οι ερωτήσεις είναι σχετικά εύκολες (αν έχεις εκπαιδευτή όπως πρέπει ), η πορεία που θα κάνεις είναι για τον πούτσο και σε σπαμμαρουν στο ακουστικό....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Άσε, είχα πέσει σε γιορτές Χριστουγέννων και περίμενα πολύ περισσότερο.

Και εγώ το ίδιο πέρασα την οδήγηση 20 Δεκεμβρίου αν θυμάμαι καλά και πήρα το δίπλωμα στα χέρια μου αρχές Φεβρουαρίου ( άλλαξε και το σύστημα αν δεν κάνω λάθος και έπεσα πάνω στην αλλαγή )

 

@Νικολούδε

Αν θες να με ακούσεις πάνε σε μια σχολή και θα στα κάνουν αυτοί τα χαρτιά εσύ θα πας μόνο στους γιατρούς και μετά θα πάρεις έτοιμη την καρτέλα ...

Όσο για τα σήματα κάνε τα τεστ από τον παπαγάλο 20 φορές την μέρα. Όταν φτάσεις σε σημείο να μη κάνεις κανένα λάθος ή έστω 1 είσαι κομπλέ!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο πέρασα την οδήγηση 20 Δεκεμβρίου αν θυμάμαι καλά και πήρα το δίπλωμα στα χέρια μου αρχές Φεβρουαρίου ( άλλαξε και το σύστημα αν δεν κάνω λάθος και έπεσα πάνω στην αλλαγή )

 

@Νικολούδε

Αν θες να με ακούσεις πάνε σε μια σχολή και θα στα κάνουν αυτοί τα χαρτιά εσύ θα πας μόνο στους γιατρούς και μετά θα πάρεις έτοιμη την καρτέλα ...

Όσο για τα σήματα κάνε τα τεστ από τον παπαγάλο 20 φορές την μέρα. Όταν φτάσεις σε σημείο να μη κάνεις κανένα λάθος ή έστω 1 είσαι κομπλέ!

Μα έχω πάει σε σχολή οδηγών ρε και έχω παρακολουθήσει και τα θεωρητικά απλά τόσο καιρό λόγω βαρεμάρας δεν πήγα να τα δώσω και τώρα από χτες έχω λιώσει στα τεστάκια και δεν κάνω κανένα λάθος πια οπότε μέσα στη βδομάδα θα πάω να δώσω.
Link to comment
Share on other sites

egw mia mera prin dwsw simata ekana to test kai vgikan 7 lathi...tin epomeni mera telika to perasa me 1 lathos...auto eixe ws apotelesma na xarw toso,wste na kanw alexandroupoli salonika se miamisi wra

Link to comment
Share on other sites

egw mia mera prin dwsw simata ekana to test kai vgikan 7 lathi...tin epomeni mera telika to perasa me 1 lathos...auto eixe ws apotelesma na xarw toso,wste na kanw alexandroupoli salonika se miamisi wra

Έτσι εξηγείται οπότε, στον ύπνο σου έγινε.
Link to comment
Share on other sites

Μα έχω πάει σε σχολή οδηγών ρε και έχω παρακολουθήσει και τα θεωρητικά απλά τόσο καιρό λόγω βαρεμάρας δεν πήγα να τα δώσω και τώρα από χτες έχω λιώσει στα τεστάκια και δεν κάνω κανένα λάθος πια οπότε μέσα στη βδομάδα θα πάω να δώσω.

Αν έχεις έτοιμη καρτέλα είσαι κομπλέ !

 

Τώρα στην οδήγηση για της ερωτήσεις εμάς μας είχαν δώσει ένα κείμενο σε χαρτί από την σχολή και μας είπαν να το μάθουμε απέξω! Μόλις πήγαμε εκεί ξεκίνησα εγώ ποίημα

Ελέγχω εκείνο

Ελέγχω το άλλο

Και πάει λέγοντας ..

 

Μόλις είχα φτάσει περίπου στην μέση ( από αυτά που και καλά έπρεπε να ελέγξω ) μου λέει ο ένας εξεταστής " εντάξει εντάξει ξεκίνα "

 

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις έτοιμη καρτέλα είσαι κομπλέ !

 

Τώρα στην οδήγηση για της ερωτήσεις εμάς μας είχαν δώσει ένα κείμενο σε χαρτί από την σχολή και μας είπαν να το μάθουμε απέξω! Μόλις πήγαμε εκεί ξεκίνησα εγώ ποίημα

Ελέγχω εκείνο

Ελέγχω το άλλο

Και πάει λέγοντας ..

 

Μόλις είχα φτάσει περίπου στην μέση ( από αυτά που και καλά έπρεπε να ελέγξω ) μου λέει ο ένας εξεταστής " εντάξει εντάξει ξεκίνα "

 

Δε ξέρω νομίζω ότι στην εξέταση της οδήγησης θα χω λίγο άγχος :x
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω νομίζω ότι στην εξέταση της οδήγησης θα χω λίγο άγχος :x

Αν σου κάτσει κανένας μαλάκας εξεταστής την γάμησες μερικοί είναι πολύ μαλάκες!

Λογικό να έχεις άγχος αλλά αν σε καταβάλει θα έχεις θέμα!

Αν έχεις κάνει όμως πολλά μαθήματα και έχεις βγάλει την πίστα 50 φορές τυποποιημένα είναι όλα ...

 

Βασικά εσείς σε πίστα δίνετε όπως εμείς εδώ?

Δεν μιλάω για την πορεία ...

Link to comment
Share on other sites

Αν σου κάτσει κανένας μαλάκας εξεταστής την γάμησες μερικοί είναι πολύ μαλάκες!

Λογικό να έχεις άγχος αλλά αν σε καταβάλει θα έχεις θέμα!

Αν έχεις κάνει όμως πολλά μαθήματα και έχεις βγάλει την πίστα 50 φορές τυποποιημένα είναι όλα ...

 

Βασικά εσείς σε πίστα δίνετε όπως εμείς εδώ?

Δεν μιλάω για την πορεία ...

Κοίτα εξεταστή ο ένας θα κανονίσω να ναι ο θείος ενός φίλου μου αλλά ο άλλος μπορεί να ναι κανένα στραβόξυλο.

Δεν έχουμε πίστα εδώ δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω νομίζω ότι στην εξέταση της οδήγησης θα χω λίγο άγχος :x

και με συνοδηγό τον εξεταστή θα είσαι κομπλε!!!!!

gia na petaxtw ki egw :P diploma gia 50araki apo oti kserw dn vgazeis pleon stin astinomia ..... kserei kaneis peripou times?

 

150 euro kartela

50 euro simata

130 odigisi

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now



×
×
  • Create New...