Jump to content

[GR]Κουραστικό τόπικ πάλι για τη χρυσή αυγή


Vazelos

Recommended Posts

nai dimokratia einai i epilogi na vgoun eksw

an itan xounta den 8a tous afinan na vgoun

i 2i epilogi einai dimokratia

 

Kala ta leei o typos...

 

ante malakes sovareuteite mia xara einai h xrush augh an k dn tous psifisa an ksana ginoun ekloges  twra ton Iounio me kerdisan ws psifoforo!

Link to comment
Share on other sites

tin douleia mou kanei ? oloi osoi exoun xwrafia pairnoun tous alvanous giati einai fthinoi

oxi file egw den tha katsw na parw 10 euro gia na svourisw 8 stremmata xwrafi

epeisis otan i gkomena se rwtaei ti douleia kaneis pes oti eisai odigos sto skoupidiariko kai oti pairneis 1400+ euro na doume ti tha se pei

 

Είδαμε και με την έκκληση των ελλήνων αγροτών για εργατικά χέρια (6ωρο/ ασφάλιση/ 500 ευρώ το μήνα/ στέγη δωρεάν/ φαϊ δωρεάν) εν μέσω οικονομικής κρίσης, 4000+ αιτήσεις από αλβανούς, 7 (!) από έλληνες. Και μετά μου λες ανεργία 20%.

 

ΒΟΛΕΜΕΝΟΙ είστε όλοι. ΝΔ/ ΠΑΣΟΚ/ Χρυσά Αυγά.

ΑΝ δεν είσαστε βολεμένοι, θα δουλεύατε ότι δουλειά και να είναι.

Αν λες ότι δεν πας για 10 ευρώ (που είναι πολλά παραπάνω, έχω δουλέψει οικοδομή και τα μεροκάματα ήταν πάρα πολύ καλά, πολύ πιο πάνω από τον βασικό του Δημοσίου) τότε έχεις άλλες πηγές εισοδήματος γιατί με 0 ευρώ ΔΕΝ ζείς. Αλλιώς μάθε μαθηματικά.

Αν έχεις άλλες πηγές το πιο πιθανό να σε ταίζει ο μπαμπάκας σου, άρα δεν έχεις πραγματική ανάγκη και 0 κριτήρια να εκφέρεις γνώμη για αυτούς που έχουν.

Όχι πως δεν έχεις άποψη, όλοι έχουν και όλοι ξέρουν, αλλά κανένας δεν τολμά.

Δε μου αρέσει να βρωμάει το λεωφορείο από τους Πακιστανούς/ Αφγανούς/ Μπαγκλαντές και δεν ξέρω εγώ τι.

Δε μου αρέσει να ακούω αλβανικά στον δρόμο περισσότερο από Ελληνικά.

Αλλά άλλο το δε μου αρέσει και άλλο το κατηγορώ.

 

Εν τέλει, επειδή είστε άσχετοι μιας και δεν έχετε δουλέψει ποτέ σας (άντε σε κανένα internet cafe) οι Αλβανοί τεχνίτες πληρώνονται πάρα πολύ καλύτερα από ότι φαντάζεσαι. Το ημερομίσθιο τους φτάνει για τους καφέδες που πίνεις για έναν μήνα. Άρα άστο, τσάμπα επιχείρημα.

 

Στην τελική οι Αλβανοί σχεδόν όλοι έχουν φύγει και έχουν μαζέψει τα λεφτάκια τους και τα έχουν κάνει μαγαζιά στην πατρίδα τους. Εμείς την ίδια εποχή της δικής μας ιστορίας προτιμήσαμε να τα κάνουμε διαμερίσματα και σπίτια. Και οι μισοί Έλληνες έχουν 3+ σπίτια και οι άλλοι μισοί είναι στο νοίκι. Και αυτό γιατί προτιμούσαμε να πουλήσουμε τις ψήφους μας για μια θέση στο δημόσιο (πληροφοριακά επί δραχμής ο πληθωρισμός ήταν τουλάχιστον 20%). Και μετά περιμένετε οι πολιτικοί μας να είναι διαφορετικοί από εμάς.

 

Επαναλαμβάνετε το ίδιο πράγμα και περιμένετε διαφορετικά αποτελέσματα. Αυτό είναι ηλιθιότητα.

 

Το πρόβλημα μας δεν είναι οι μετανάστες. Οι μετανάστες είναι σύμπτωμα ενός μεγαλύτερου προβλήματος το οποίο αποτελείται από την έλλειψη παιδείας, έλλειψη πολιτικής βούλησης και μη εφαρμογή των νόμων.

 

Και εμείς σαν λαός (διότι πολίτες δεν είμαστε, ο πολίτης έχει πολύ διαφορετικά χαρακτηριστικά) περιμένουμε τον σωτήρα, κάποιον να βγει και να μας σώσει όσο βολέβουμε τον κώλο μας στον καναπέ.

 

Γι'αυτό μπαίνει η Χρυσή Αυγή στη βουλή. Επειδή είμαστε άβουλοι, τεμπέληδες και αγράμματοι. Και τα χαρακτηριστικά των πολιτικών που ψηφίζουμε, ορίζονται άμεσα από τα χαρακτηριστικά του λαού που τους ψήφισε. Και αυτό δε το βγάζω από το μυαλό μου, το τεκμηρίωσα παραπάνω και το αποδεικνύουν 200 χρόνια νεώτερης ελληνικής ιστορίας.

Link to comment
Share on other sites

Thn mera pou autes oi syzhthseis 8a vgaloun logiko symperasma egw 8a kopsw to pouli mou 8a to valw sto fourno me patates kai 8a taisw ta paidia ths ftwxogeitonias tou Devon.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο το κουραστικό θέμα με τη Χρυσή Αυγή, πλέον κουραστικό καταντάει το να προσπαθώ να διαβάσω τι στο πέος θέλετε ορισμένα άτομα να εκφράσετε και το γράφετε στα Greeklish.Μου παίρνει ώρα να βγάλω νόημα για το τι ειπε ο Steven7, o ExCaLiBuR® και όλοι οι υπόλοιποι φασίστες εδώ.

 

Τέσπα, στο θέμα μας.Το αστείο με τα μέλη και πόσο μάλλον τους εκπροσώπους της Χρυσής Αυγής είναι ότι συμπεριφέρονται σαν μικρά παιδάκια με τα ψέματα τα οποία λένε.Ορίστε μια απόδειξη.

 

http://youtu.be/-Ufz3NtwzVk

 

"Είναι πλαστογραφημένο"...Χαχαχα, όταν δεν μπορείς να υποστηρίξεις τα όσα πιστεύεις και κρύβεσαι πίσω απο το δάχτυλό σου με φτηνές δικαιολογίες, έχεις την απαίτηση να σε σέβονται?

Τέτοιες δικαιολογίες ούτε ένα μικρό κοριτσάκι δεν τις σκέφτεται.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο το κουραστικό θέμα με τη Χρυσή Αυγή, πλέον κουραστικό καταντάει το να προσπαθώ να διαβάσω τι στο πέος θέλετε ορισμένα άτομα να εκφράσετε και το γράφετε στα Greeklish.Μου παίρνει ώρα να βγάλω νόημα για το τι ειπε ο Steven7, o ExCaLiBuR® και όλοι οι υπόλοιποι φασίστες εδώ.

 

Τέσπα, στο θέμα μας.Το αστείο με τα μέλη και πόσο μάλλον τους εκπροσώπους της Χρυσής Αυγής είναι ότι συμπεριφέρονται σαν μικρά παιδάκια με τα ψέματα τα οποία λένε.Ορίστε μια απόδειξη.

 

http://youtu.be/-Ufz3NtwzVk

 

"Είναι πλαστογραφημένο"...Χαχαχα, όταν δεν μπορείς να υποστηρίξεις τα όσα πιστεύεις και κρύβεσαι πίσω απο το δάχτυλό σου με φτηνές δικαιολογίες, έχεις την απαίτηση να σε σέβονται?

Τέτοιες δικαιολογίες ούτε ένα μικρό κοριτσάκι δεν τις σκέφτεται.

eisai alvanos kai grafeis ellinika ti 8es na mas deikseis oti mas agapas? mpravo twra sks

ekseigisa gt grafw greeklish se alla 2 topic kai auto 8a to ksanaekseigisw gt eisai zwo

grafw greeklish gt apo ta 10 xronia pou exw pc ksekinisa me agglika sto pc kai egrafa agglika pantou den anoiksa to gamimeno Microsoft Word kai arxisa na grafw

Με λένε Α..... Κ.... μένω στο Κιάτο Κορινθίας πάω τρίτη δημιτικού το σχολείο μου έχει 200/320 παιδιά αλβανούς.

katalaves? polu apla den xreiastike pote na grafw ellinika na katsw na grapsw

greeklish grafw polu pio grigora kai praktika me sumferei twra an sou upegrapsa kamia aitisi i kamia dilwsi kai egrapsa greeklish tote gamame

Link to comment
Share on other sites

eisai alvanos kai grafeis ellinika ti 8es na mas deikseis oti mas agapas? mpravo twra sks

ekseigisa gt grafw greeklish se alla 2 topic kai auto 8a to ksanaekseigisw gt eisai zwo

grafw greeklish gt apo ta 10 xronia pou exw pc ksekinisa me agglika sto pc kai egrafa agglika pantou den anoiksa to gamimeno Microsoft Word kai arxisa na grafw

Με λένε Α..... Κ.... μένω στο Κιάτο Κορινθίας πάω τρίτη δημιτικού το σχολείο μου έχει 200/320 παιδιά αλβανούς.

katalaves? polu apla den xreiastike pote na grafw ellinika na katsw na grapsw

greeklish grafw polu pio grigora kai praktika me sumferei twra an sou upegrapsa kamia aitisi i kamia dilwsi kai egrapsa greeklish tote gamame

δεν γράφεις ελληνικά επειδή δε μπορείς, όλα τα άλλα είναι δικαιολογίες. Σου κάνει κόπο να πατήσεις alt+shift;

Οι πρόγονοί σου πέθαναν για να μιλάς ελληνικά, αλλά εσύ βαριέσαι ε... GENIUS

Link to comment
Share on other sites

δεν γράφεις ελληνικά επειδή δε μπορείς, όλα τα άλλα είναι δικαιολογίες. Σου κάνει κόπο να πατήσεις alt+shift;

Οι πρόγονοί σου πέθαναν για να μιλάς ελληνικά, αλλά εσύ βαριέσαι ε... GENIUS

allo anapiro

milagan ellinika oxi egrafan sto forum zwo ksupna min trollareis me malakies

MILAGAN DEN EIXAN PC mono sto pc grafw greeklish ksekarfw to mualo sou

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...