Jump to content

{Guide}Πώς ανοίγω τα Ports στο Thomson


Recommended Posts

Γεια σας παιδιά. Επειδή μου στέλνουν pm συνέχεια members που δεν ξέρουν πως να ανοίγουν τα ports σε Thomson Gateway(cyta)και τέλος πάντων οι περισσότεροι ψάχνουν από δω κι από κει και δεν βρίσκουν τίποτα. Μόνο εικόνες.Γι αυτό έκανα ένα video στο οποίο δείχνω αναλυτικά πώς μπορούμε να ανοίξουμε τα ports σε Thomson !! ( Όνομα Χρήστη και κωδικός : cytauser) !!

 

Ελπίζω να βοήθησε τους νέους στο forum !!

 

*Συγγνώμη για την ανάλυση του βίντεο αλλά στο pc μου είναι πιο καλή. Μπορείτε να κατεβάσετε το βίντεο και να το δείτε στον υπολογιστή σας για καλύτερη ανάλυση από το www.keepvid.com !

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ekana oti akrivws exeis kanei sto video alla otan chekarw ta ports na dw an einai on to 7777 k to 2106 einai kanonika on to 9014 omws k to 80 mou leei oti einai closed...

Την θυρα 80 πρεπει να την ανοιξει υστερα απο συνεννοηση με τον παροχο σου , ετσι ειναι τουλαχιστον στις περισσοτερες εταιριες παροχης διαδικτυου
Link to comment
Share on other sites

Την εχεις ρυθμισει σε πρωτοκολλο TCP/UDP σωστα?

Δοκιμασε να ξανακανεις την διαδικασια αυτη στην 9014 κανε restart to modem , βαλε εξαιρεσεις στο firewall και πες μου αν δουλεψε

Link to comment
Share on other sites

to dokimasa file ekana rr to modem k twra mou vgazei oti einai oles closed :D

Λύση Πρώτη. Όταν κάνεις test τα port τον server τον έχεις σίγουρα ανοιχτό ;

Λύση Δεύτερη(αν δεν πετύχει η πρώτη). Ξανάνοιξε από την αρχή τα port. Κάνε τα όλα από την αρχή!

Link to comment
Share on other sites

pia einai i simasia sta port 9014 ke to 80 ???

i to vazoume gia na iparxi???

Χωρίς να ανοίξεις το 9014 δεν κάνεις δουλειά. Το 80 το ανοίγουμε για τυπικούς λόγους. Αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα και το 80 δεν είναι ενεργοποιημένο από μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...