Jump to content

[GR]ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΜΕ ΔΙΑΚΟΠΤΕΣ ΤΗΝ 1η ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ


`Vaxil

Recommended Posts

Ε δεν μπορώ να καταλάνω που τα χαλάμε...

Εάν δεν συμφωνείς με κάτι δεν το κάνεις...δεν σε πιέζω να το κάνεις..

 

Εκτός αν είσαι κυκλοθυμικός και αντιφαττικός που ενώ λες "Μαλακίες" , είσαι έτοιμος να κλείσεις τον διακόπτη.

 

Μήπως να έπαιρνα μέρος και στην ώρα της γης? Ή να γίνω μέλος των ατενίστας? χαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Τα PC θα τα κλείσουμε ?

Όταν λέει "φως" εννοεί πιθανόν , κάθε αντιστάτη που καταναλώνει ηλεκτρική ενέργεια . Εγώ προσωπικά θα κλείσω τον γενικό.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να έπαιρνα μέρος και στην ώρα της γης? Ή να γίνω μέλος των ατενίστας? χαχαχαχαχαχαχα

Γιατί ξεγεύφεις από το λεγόμενα σου / δεν απαντάς ; ;x
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ξεγεύφεις από το λεγόμενα σου / δεν απαντάς ; ;x

 

Ίσως απλά δε διάβασες το τελευταίο μου ποστ στην προηγούμενη σελίδα, δε χρειάζεται να αποφύγω τίποτα, ούτε καν έχω ιδρώσει από το άγχος....

Link to comment
Share on other sites

H διπλωματία και ο ρεαλισμός σου λογικά χάνονται στην κίνηση "Κατεβάζω τους διακόπτες"...

Κάτι τέτοιο, είναι σαν να λέμε δεν πάω στην λαική να ψωνίσω για να φάω επειδή είναι ακριβά.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως απλά δε διάβασες το τελευταίο μου ποστ στην προηγούμενη σελίδα, δε χρειάζεται να αποφύγω τίποτα, ούτε καν έχω ιδρώσει από το άγχος....

Έχεις δίκιο δεν μου το εμφάνισε..

Όσο για τον ιδρώτα..

 

Ξέρεις κάτι που δεν ξέρω ;

H διπλωματία και ο ρεαλισμός σου λογικά χάνονται στην κίνηση "Κατεβάζω τους διακόπτες"...

Ρεαλισμός.

Το ιδανικότερο θα ήταν να αντιδρούσαμε μαζικά και δραστικά , ίσως και με βίαιες κινήσεις αν οι διαπραγματεύσεις μας πιάσουν πάτο.

Επειδή όμως κάτι τέτοιο δεν θα γίνει ( τουλάχιστον όχι από την πλειοψηφία), αρχίζουμε από κάτι μικρό και εύκολο έτσι ώστε να είναι εφικτό.

 

Διπλοματία.

Αν πεις , πάμε πορεία και μπλα μπλα μπλα μπλα , πιθανότατα να σε χαρακτηρίσουν αναρχοκουμουνιστή που έχουν μπερδευτεί με τους ΧΑ.

 

Διότι σε κάθε μεγάλη πορεία , πάντα υπάρχουν οι "πολύ" αντιδραστικοί όπου θα κάνουν πλιάτσικο κλπ κλπ. ( Επίσης , μπορεί να διακινούνται από κόμματα και πολιτικά συμφέροντα.)

 

Λογικό είναι οπότε ο κόσμος να φοβάται και να μην προθυμοποιηθεί να πραγματοποιήσει μια πορεία.

 

Ενώ με το κλείσιμο του γενικού , ειδικά με τις φήμες που θα έχουν δημιουργηθεί γύρω από αυτό το ζήτημα μπορεί να καταφέρουμε κάτι. Μπορεί και όχι , αλλά τουλάχιστον οι συμμετάσχοντες θα είναι ΠΟΛΥ περισσότεροι , διότι θα έχουν την  άνεση του σπιτιού τους.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Vaxil πραγματικά πιστεύεις ότι αυτό το "μικρό" που λες θα ακολουθηθεί από μια σειρά γεγονότων αντίδρασης που θα μας οδηγήσουν σε καλύτερες μέρες;

 

 

Φιλικά πάντα, αλλά από τη στιγμή που μεγάλο κομμάτι του λαού δεν έχει πεινάσει ακόμα, δεν πρόκειτε να γίνει τίποτα ειδικά με τέτοιες μορφές αντίδρασης, της μορφής του κλείνομαι στο σπίτι μου και πάω κόντρα στο σύστημα μέσα απ' αυτό. Μια κοινωνική επανάσταση απαιτεί τριβές και ζυμώσεις κάτι που αυτές οι ΜΑΛΑΚΙΕΣ δεν το προσφέρουν.

 

Και κάτι τελευταίο, για να γίνεις τμήμα της κοινωνικής επανάστασης, πρέπει πρώτα να έχεις επαναστατήσει εσύ ο ίδιος πρώτα. Και αυτό πάει συγκεκριμένα για σένα που πιστεύεις. Όταν από μόνος σου βάζεις τον εαυτό σου στη θέση του δούλου ενός ανύπαρκτου για μένα/ υπαρκτού για σένα Θεού, και στην κοινωνική ζωή σου πάντα ένας δούλος θα σαι και θα αντιμετωπίζεσαι ως τέτοιος.

 

 

Αυτά ;D

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέει "φως" εννοεί πιθανόν , κάθε αντιστάτη που καταναλώνει ηλεκτρική ενέργεια . Εγώ προσωπικά θα κλείσω τον γενικό.

 

To χωρητικό και επαγωγικό φορτίο των πυκνωτών / πηνίων πιάνετε ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε Vaxil πραγματικά πιστεύεις ότι αυτό το "μικρό" που λες θα ακολουθηθεί από μια σειρά γεγονότων αντίδρασης που θα μας οδηγήσουν σε καλύτερες μέρες;

Προσωπικά όχι.

Αλλά υπάρχει ένα μικρό ποσοστό να γίνει κάτι αξιόλογο. Και εφόσον δεν χάνω τίποτε , για ποιον λόγο να μην  προσπαθήσω ;

Είναι κάτι σαν το σκάκι. Μια σου κίνηση μπορεί να ανατρέψει όλο το παιχνίδι. Μπορεί βέβαια να μην κάνει τίποτα.

Φιλικά πάντα, αλλά από τη στιγμή που μεγάλο κομμάτι του λαού δεν έχει πεινάσει ακόμα, δεν πρόκειτε να γίνει τίποτα ειδικά με τέτοιες μορφές αντίδρασης, της μορφής του κλείνομαι στο σπίτι μου και πάω κόντρα στο σύστημα μέσα απ' αυτό. Μια κοινωνική επανάσταση απαιτεί τριβές και ζυμώσεις κάτι που αυτές οι ΜΑΛΑΚΙΕΣ δεν το προσφέρουν.

Ισχύει. Και πίστεψε με , πολλοί δεν θα κινητοποιηθούν ΟΥΤΕ στην περίπτωση της πείνας..Νιώθουν ασφαλείς μόνο στο σπίτι τους και δεν εμπιστεύονται κανέναν. Εκεί τι να κάνεις ; Προσπαθείς να τους κινητοποιήσεις μέσα από το σπίτι τους.

και κάτι τελευταίο, για να γίνεις τμήμα της κοινωνικής επανάστασης, πρέπει πρώτα να έχεις επαναστατήσει εσύ ο ίδιος πρώτα. Και αυτό πάει συγκεκριμένα για σένα που πιστεύεις. Όταν από μόνος σου βάζεις τον εαυτό σου στη θέση του δούλου ενός ανύπαρκτου για μένα/ υπαρκτού για σένα Θεού, και στην κοινωνική ζωή σου πάντα ένας δούλος θα σαι και θα αντιμετωπίζεσαι ως τέτοιος.

Α , δεν πιστεύω. Ποτέ δεν πίστευα. Απλά είχα διαβάσει πολύ θεολογία και μυθολογία.

 

Όταν σας έλεγα ότι πιστεύω , απλά δοκίμαζα τις αντιδράσεις σας , και ζητώ συγνώμη για αυτό.

 

 

( Δεν πιστεύω στον χριστιανισμό , όχι στον  κεράσφορο Θεό ως σύμβολο και στην γόνιμη Θεά.)

 

 

 

 

Χάρηκα που τα είπαμε :D Είχε φάση , τώρα όμως πρέπει να πάω φροντιστήριο.. Τα λέμε !

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ μας θα σκοτωθούμε, είναι δεδομένο.

 

Οταν φτασουμε σε σημειο να μας τα χουν παρει ολα και να μην εχουμε τιποτα να χασουμε τοτε πρεπει να γινει ενα ΒΙΑΙΟ ΝΤΟΥ.

 

Τωρα να καθεσαι 6-9 σε μια πλατεια και να λες "Α!, επαναστατησα εγω, οι αλλοι ειναι στους καναπεςδες!" δεν μου λεει κατι.

 

Επειδη λοιπον οι μπατσοι ειναι ντυμενοι σαν ρομποκομπ, θα πρεπει να τους αντιμετωπισουμε αναλογα.Αλλωστε σε ποια εξεγερση δεν χυθηκε αιμα?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...