Jump to content

[Gr] Ποια είναι η ACTA και τι θέλει να κάνει?


Druner

Recommended Posts

 

 

Η υπογραφή του ACTA αποτελεί μια σοβαρή απειλή για την ελευθερία μας στο διαδίκτυο. Όπως φαίνεται, μπορεί οι ΗΠΑ να απέσυραν προσωρινά τα νομοσχέδια

SOPA και PIPA, όμως όπως όλα δείχνουν οι διαδικασίες για την λογοκρισία στο διαδίκτυο συνεχίζουν... Και η Ελλάδα δεν αποτελεί τελικά εξαίρεση, καθώς η χώρα μας βρίσκεται ανάμεσα στα 22 κράτη μέλη της Ευρωπαϊκής Ένωσης που υπέγραψαν εχθές στο Τόκυο τη συμφωνία κατά της πειρατείας ACTA (Anti-

Coutnerfeiting Trade Agreement). Το χειρότερο είναι ότι η υπογραφή έγινε σχεδόν στα 'κρυφά', καθώς δεν υπήρξαν διαπραγματεύσεις μέσω δημόσιας διαβούλευσης. Θυμίζουμε ότι το ACTA είναι μία διεθνής συμφωνία που επιδιώκει να δημιουργήσει διεθνή πρότυπα στα ζητήματα που αφορούν τους τρόπους προστασίας και επιβολής των πνευματικών δικαιωμάτων. Δείτε ένα ενημερωτικό βίντεο με ελληνικούς υπότιτλους που εξηγεί τι είναι το ACTA

ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ!

Link to comment
Share on other sites

wrea kai ? ti tha klisoun to youtube logo twn tragoudiwn gia na agorazoume ta cd? dn ginode auta

22 χώρες ήδη έχουν πει ΝΑΙ μαζί και η Ελλάδα. Ναι όλα είναι πιθανά. Θα δούμε..

Link to comment
Share on other sites

22 χώρες ήδη έχουν πει ΝΑΙ μαζί και η Ελλάδα. Ναι όλα είναι πιθανά. Θα δούμε..

dn uparxei periptwsh
Link to comment
Share on other sites

dn uparxei periptwsh

Συμφωνώ μαζί σου ούτε κι εγώ πιστεύω. Έχεις δει στο youtube μερικά βίντεο ότι δεν προβάλλονται σε μερικές περιοχές? Γιατί γίνετε αυτό? Έχει σχέση με την ACTA?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου ούτε κι εγώ πιστεύω. Έχεις δει στο youtube μερικά βίντεο ότι δεν προβάλλονται σε μερικές περιοχές? Γιατί γίνετε αυτό? Έχει σχέση με την ACTA?

den pisteuw..
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι να πιστεύεις ή όχι. Το θέμα είναι ότι γίνετε ήδη έχουν υπογράψει 22 χώρες.

sta paparia mou ti upegrapsan egw kserw oti to youtube wpos kai alla site pou dn exoun sxesh me auto px google einai ollo to internet ;)
Link to comment
Share on other sites

sta paparia mou ti upegrapsan egw kserw oti to youtube wpos kai alla site pou dn exoun sxesh me auto px google einai ollo to internet ;)

Το ξέρω. Για φαντάσου να γίνει. Θα σου άρεσε να σε παρακολουθούν? Ότι κάνεις να το ελέγχουν? Αν γίνει αυτό κανονικά θα κλείσει το youtube.

 

Ούτε κι εγώ πιστεύω αλλά φαντάσου να γίνει!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά αλλά άλλαξε το καταραμένο "τη" στον τίτλο του θέματος, θα πάθουμε κανένα εγκεφαλικό.

Link to comment
Share on other sites

άμα κλείσει το youtube, πάει. θα πρέπει να κλείσουν όλα ;ο

Ωραία όλα αυτά αλλά άλλαξε το καταραμένο "τη" στον τίτλο του θέματος, θα πάθουμε κανένα εγκεφαλικό.

κομπλέ
Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά αλλά άλλαξε το καταραμένο "τη" στον τίτλο του θέματος, θα πάθουμε κανένα εγκεφαλικό.

Sorry φίλε μου.

άμα κλείσει το youtube, πάει. θα πρέπει να κλείσουν όλα ;οκομπλέ

Ευχαριστώ φίλε μου

Ναι συμφωνώ γι'αυτό είναι δύσκολο να γίνει.

Αφου ειμαστε μαλακες διεθνως και καθομαστε και τους κοιταμε.

Καλα να παθουμε.

Τι μπορούμε να κάνουμε? Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Sorry φίλε μου.Ευχαριστώ φίλε μου

Ναι συμφωνώ γι'αυτό είναι δύσκολο να γίνει.Τι μπορούμε να κάνουμε? Τίποτα

Ασφαλως και μπορουμε.

Τωρα μην με κανεις να σου αναλυσω το πως,το γιατι και το που γιατι θα μου παρει ωρα.

Σκεψου.

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλως και μπορουμε.

Τωρα μην με κανεις να σου αναλυσω το πως,το γιατι και το που γιατι θα μου παρει ωρα.

Σκεψου.

Οι πιο πολύ Έλληνες δεν ξέρουν τι πάει να πει ACTA...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...