Jump to content

[gr]TV usb Tuner.


Pinaepple

Recommended Posts

Μιας που πείρα μεγάλη οθόνη λέω να πάρω και ένα usb για να έχω τηλεόραση στο πισι.

Μοναδικό στην τιμή και τα χαρακτηριστικά του, δίνει την δυνατότητα να παρακολουθείτε και να εγγράφετε επίγεια ψηφιακά τηλεοπτικά προγράμματα στον υπολογιστή σας. Mε τον δέκτη ψηφιακού σήματος σε μορφή MPEG-4, το ReDi PC 50 σας δίνει τη δυνατότητα παρακολούθησης τηλεοπτικού σήματος σε εξαιρετική ποιότητα ήχου και εικόνας. Με την λειτουργία Time Shift έχετε την δυνατότητα να κάνετε pause/fast forward/fast rewind σε ένα ζωντανό πρόγραμμα την στιγμή που το παρακολουθείτε. Έτσι θα έχετε την ελευθερία να σταματήσετε και να ξαναδείτε ένα ζωντανό αθλητικό γεγονός ή ταινία χωρίς να χάνετε καμία σκηνή. Περιλαμβάνετε φορητή κεραία για να μπορείτε να χρησιμοποιείτε το ReDi PC 50 όπου και αν πηγαίνετε.

 

Φορητή Κεραία: Mε την φορητή κεραία στον φορητό σας υπολογιστή θα μπορείτε να χρησιμοποιείτε το ReDi PC 50 όπου και αν πηγαίνετε.

Συνδεσιμότητα: USB 2.0.

Ανάλυση Video: Digital TV: 1920 x 1080.

Είσοδος: I Interface: Antenna - 75Ohm(UHF/VHF)TV Antenna RF Jack. O Interface

Έξοδος: O Interface: USB για σύνδεση με H/Y.

Δέκτης TV: Εύρος ζώνης 6/7/8 MHz Auto Select.

Κατανάλωση ισχύος: Tροφοδοσία μέσω USB (δεν χρειάζεται εξωτερική τροφοδοσία)

Απαιτήσεις συστήματος: CPU: Pentium 4 1.7 GHz or equivalent AMD Athlon CPU OS: Microsoft Windows XP SP2 / Vista /7 System memory: Minimum 512MB Disk space: 500MB for driver and application /600Mb~3GB/hour for recording the video Graphic card: 32MB or above, DirectX 9.0c compatible Sound card: AC97 compatible PCI CD or DVD ROM: For Installing the driver and application Interface: USB 2.0 port.

Διαστάσεις (H x L x W) / Βάρος: 1.0 x 8.6 x 2.8 cm / 13gr.

Εγγύηση: 1 χρόνος

Resize_210x210_white_90_0_0.jpg

θέλω κάποιος που ξέρει να μου πει πως δουλεύει πάνω κάτω...

δηλαδή το βάζεις και κάνει εγκατάσταση ένα πρόγραμμα μόνο του;

και έχω τιβι;

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει μια υποδοχή για καλώδιο από πίσω.

 

Συνήθως, το πρόγραμμα που συνοδεύεται(και αν) από τέτοιες συσκευές είναι χάλια.

Ίσως και να δουλεύει με το Media Center των Windows.

Αν δεν δουλεύει δες αυτό http://www.team-mediaportal.com/mediaportal/about-mediaportal .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...