Jump to content

[GR]Paypal.


MixMasteR

Recommended Posts

ότι του κατέβει του καθενός. Το paypal δεν συνδέεται με τραπεζικό λογαριασμό αλλά με ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΚΑΡΤΑ.

ΑΠΑΝΤΗΣΗ : ΟΤΙ του κατεβει του καθενος το paypal συνδεεται με πιστωτικη/χρεωστικη καρτα αλλα η πιστωτικη/χρεωστικη καρτα ειναι συνδεδεμενη στον λογαριασμο τραπεζας οποτε οταν περνεις τα λεφτα απο το paypal πανε απευθειας στον λογαριασμο σου ... Οποτε εχεις συνδεδεμενο το paypal με τον λογαριασμο σου ..

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε εγώ δεν ήξερα ότι πρέπει να βάλω λεφτά στην κάρτα για να την δεχτεί το paypal.

 

Δευτερα θα πάω να βάλω χρήματα ώστε να την δεχτεί το paypal.

 

Και να δούμε αν θα την δεχτεί :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν απλά , μπορεί κάποιος να μου τα πει με βήματα ...

 

1. Βγάζω τάδε (Μία πείτε όχι 100 και με μπερδεύετε , την καλύτερη)

 

2. Κάνω αυτό για να συνδέσω στο paypal

 

3. Περιμένω για να μου δώσουν τον κωδικό που τον βρίσκω εκεί

 

κτλπ .

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν απλά , μπορεί κάποιος να μου τα πει με βήματα ...

 

1. Βγάζω τάδε (Μία πείτε όχι 100 και με μπερδεύετε , την καλύτερη)

 

2. Κάνω αυτό για να συνδέσω στο paypal

 

3. Περιμένω για να μου δώσουν τον κωδικό που τον βρίσκω εκεί

 

κτλπ .

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Βγαζεις visa χρεωστικη/πιστωτικη ..

βαζεις μεσα κανα 5 ευρω γιατι θα παρει το paypal για να επιβαιβεωσει 2 ευρω ..

Πας για να κανεις verify μεσα απο το paypal την καρτα ..

Περιμενεις 3-4 εργασιμες μερες για να σου ερθει ο 4ψηφιος

Πας τον περνεις και ολοκληρωνεις το verify ..

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε εγώ δεν ήξερα ότι πρέπει να βάλω λεφτά στην κάρτα για να την δεχτεί το paypal.

 

Δευτερα θα πάω να βάλω χρήματα ώστε να την δεχτεί το paypal.

 

Και να δούμε αν θα την δεχτεί :)

To epa9a auto prin kamies meres..

Link to comment
Share on other sites

Βγαζεις visa χρεωστικη/πιστωτικη ..

βαζεις μεσα κανα 5 ευρω γιατι θα παρει το paypal για να επιβαιβεωσει 2 ευρω ..

Πας για να κανεις verify μεσα απο το paypal την καρτα ..

Περιμενεις 3-4 εργασιμες μερες για να σου ερθει ο 4ψηφιος

Πας τον περνεις και ολοκληρωνεις το verify ..

 

Να 'σαι καλά . Κάτι άκουσα πως και με το που πας σπίτι , άμα πάρεις τηλέφωνο στον λένε?

Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά . Κάτι άκουσα πως και με το που πας σπίτι , άμα πάρεις τηλέφωνο στον λένε?

Δεν ξερω εμενα παντως δεν με πηρε κανεις τηλεφωνο :)

Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά . Κάτι άκουσα πως και με το που πας σπίτι , άμα πάρεις τηλέφωνο στον λένε?

ne
Link to comment
Share on other sites

1) Έκδοση πιστωτικής/χρεωστικής (ή ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ κάρτας) :

 

Το PayPal δεν νοιάζεται για το αν η τράπεζα Κύπρου ή η Πειραιώς την ονομάζει πιστωτική ή χρεωστική. Αυτό που έχει σημασία είναι έχει πρόσβαση στην κάρτα αυτή. Η paypal, λοιπόν, συνεργάζεται με VISA, American Express κ.λ.π. Αυτά είναι ΕΙΔΗ καρτών. Εγώ προτείνω στους πάντες, την χρεωστική κάρτα της τράπεζας Κύπρου. (18+)

 

2) Εισαγωγή αριθμού κάρτας στο paypal :

 

Μόλις γίνει αυτό, και έχετε κάποιο υπόλοιπο μέσα στην κάρτα (μην είστε γύφτοι, 10 ευρώ ας πούμε) το paypal θα τραβήξει ένα μικροποσό (1-2 ευρώ) και θα αποστείλει στην τράπεζά σας ένα τετραψήφιο αριθμό. Εσείς μετά από 2-3 εργάσιμες μπορείτε να ρωτήσετε την τράπεζά σας (στην Κύπρου γίνεται και με ένα τηλέφωνο) και να πάρετε τον κωδικό. Μετά πάτε σπιτάκι σας, μπαίνετε

στο account σας στο paypal και βάζετε τον 4ψήφιο κωδικό για να ολοκληρώσετε την διαδικασία (είστε πλέον VERIFIED!).

 

Σημείωση: Κατά τη διαδικασία έκδοσης της κάρτας, αν αυτή είναι χρεωστική, σας δίνουν και ένα λογαριασμό καταθέσεων (όψεως, απλό). Αυτό σημαίνει ότι η κάρτα τραβάει λεφτά από το λογαριασμό αυτό. Για να πάρετε τα λεφτά σας από το paypal πρέπει να βάλετε τον αριθμό λογαριασμού σας στο paypal (Withdraw option). Απλά να ξέρετε πως για να σας βάλει τα λεφτά το Paypal στο λογαριασμό σας, σας χρεώνει 2-3 ευρώ νομίζω.

 

Ότι απορίες, απαντήστε εδώ. Γιατί το κουράσαμε...

Link to comment
Share on other sites

1) Έκδοση πιστωτικής/χρεωστικής (ή ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ κάρτας) :

 

Το PayPal δεν νοιάζεται για το αν η τράπεζα Κύπρου ή η Πειραιώς την ονομάζει πιστωτική ή χρεωστική. Αυτό που έχει σημασία είναι έχει πρόσβαση στην κάρτα αυτή. Η paypal, λοιπόν, συνεργάζεται με VISA, American Express κ.λ.π. Αυτά είναι ΕΙΔΗ καρτών. Εγώ προτείνω στους πάντες, την χρεωστική κάρτα της τράπεζας Κύπρου. (18+)

 

2) Εισαγωγή αριθμού κάρτας στο paypal :

 

Μόλις γίνει αυτό, και έχετε κάποιο υπόλοιπο μέσα στην κάρτα (μην είστε γύφτοι, 10 ευρώ ας πούμε) το paypal θα τραβήξει ένα μικροποσό (1-2 ευρώ) και θα αποστείλει στην τράπεζά σας ένα τετραψήφιο αριθμό. Εσείς μετά από 2-3 εργάσιμες μπορείτε να ρωτήσετε την τράπεζά σας (στην Κύπρου γίνεται και με ένα τηλέφωνο) και να πάρετε τον κωδικό. Μετά πάτε σπιτάκι σας, μπαίνετε

στο account σας στο paypal και βάζετε τον 4ψήφιο κωδικό για να ολοκληρώσετε την διαδικασία (είστε πλέον VERIFIED!).

 

Σημείωση: Κατά τη διαδικασία έκδοσης της κάρτας, αν αυτή είναι χρεωστική, σας δίνουν και ένα λογαριασμό καταθέσεων (όψεως, απλό). Αυτό σημαίνει ότι η κάρτα τραβάει λεφτά από το λογαριασμό αυτό. Για να πάρετε τα λεφτά σας από το paypal πρέπει να βάλετε τον αριθμό λογαριασμού σας στο paypal (Withdraw option). Απλά να ξέρετε πως για να σας βάλει τα λεφτά το Paypal στο λογαριασμό σας, σας χρεώνει 2-3 ευρώ νομίζω.

 

Ότι απορίες, απαντήστε εδώ. Γιατί το κουράσαμε...

Επιτέλους ένας που τα είπε μαζεμένα.
Link to comment
Share on other sites

na rotiso kati asxeto exo prepaid visa apo agrotiki ala dn boro na valo leuta meso kartas oste na boun paypal,ala na paro boro

gt

 

Το balance του PayPal είναι άσχετο με το ποσό που "έχει μέσα" η κάρτα σου. Το balance του PayPal είναι κάτι σαν κουμπαράς. Όταν κάποιος σου δίνει λεφτά με paypal πάνε στο balance σου, ενώ αν πληρώνεις εσύ, πληρώνεις μεν μέσω paypal αλλά στην ουσία χρησιμοποιεί την κάρτα σου (visa) για την αγορά. Είσαι σίγουρος, λοιπόν, ότι δεν "μπορείς να βάλεις λεφτά";

Link to comment
Share on other sites

ne gt pige i xaderfi m kai dn borouse apo to atm mixanima

 

Μήπως η Αγροτική Τράπεζα δεν σου δίνει δυνατότητα κατάθεσης από ΑΤΜ. Επίσης να ξέρεις ότι δεν υποστηρίζουν ΟΛΑ τα ΑΤΜ κατάθεση...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

AdBlock Extension Detected!

Our website is made possible by displaying online advertisements to our members.

Please disable AdBlock browser extension first, to be able to use our community.

I've Disabled AdBlock