Jump to content

ΜΙΣΑΝΘΡΩΠΙΑ


Maranatha

Recommended Posts

Ε αστους να την δορηζουν δικαιωμα τους εσυ που ξερεις οτι δεν υππαρχει θεος? και αν υππαρχει? να το ρισκαρεις? επειδι το λεει το βιβλιο? βεβαια το ιδιο μπορεις να πεις και για την βιβλο αλλα η βιβλος εχει αποδειξεις ΛΟΓΙΚΕΣ...

 

Εχουν γινει θαυματα με μωρα τους εχει εξαφανιστει καρκινος απο το κεφαλη (Μηπως τα μορα εχουν τροπο σκεψεις για το τον διοξουν?)

Μην ψαχνεις μονο αυτα τα βιβλια ψαξε και λιγο της θρησκειες τσεκαρετες για να βγαλουμε ενα συμπερασμα λενε πρεπει να εχουμε κιταξει και της 2 πλευρες... κιταξες την μια κιτα και την αλλη (Μονος σου ομως μην ακους αυτα που λεγονται στην τηλεοραση) δεν σου λεω να ψαξεις τον χριστιανισμο γενικα σου μιλαω...

 

Απλα κραταμε σε ολα μια πισινι... και αν δεν βγαλεις συμπερασμα τι να σου πω ΖΗΣΕ την ζωη σου οπως θες :D

Νομιζεις οτι , οτιδηποτε διαβαζω το παιρνω ως δεδομενο.Εχω διαβασει ανετα 30+ βιβλια πανω στο θεμα , εχω ψαξει πολλα.Που κατεληξα οτι ο Χριστιανισμος ειναι ενα ΑΠΟΤΥΧΙΜΕΝΟ ΡΙΜΕΙΚ της θρησκειας του ΜΙΘΡΑ που προηπηρχε πολυ αρχαιοτερα απο αυτον.Ναι και αυτος απο παρθενα μητερα ητανε , ναι και αυτος παιθανε για να συγχορεθουν οι ανθρωπου ναι και αυτου του φεραν δωρα κτλ.

 

 

Απο το τι λεει η βιβλος τιποτα δεν αποδυκνιετε.Ουτε οτι υπηρξε Χριστος.Πουθενα δεν αναφερετε η υπαρξη του παρα στην βιβλο και στα χριστιαννικα κειμενα.Πουθενα δεν αναφερετε οτι υπηρξε καποιος Δαβιδ...Οντως πολυ λογικη η βιβλο.

 

 

ΤΟ ΑΓΙΟ ΒΙΒΛΙΟ , γεματο αιμομυξιες και σκοτομους.

 

 

 

ΜΠΡΑΒΟ

Link to comment
Share on other sites

Αντωνάκη, ο σατανισμός δεν απαρνείται την ύπαρξη Θεού...

Δεν ειμαι σατανιστης γαμω.Δεν πιστευω οτι τιποτα απο αυτα τα δυο μπορει να επιρεασει τον ανθρωπο.Ητε αυτο ειναι τερας με κερατακια σαν τις βλακειες που πιστευει ο devon ητε ειναι ενας τυπος μεγαλος σαν τον ουρανο οπως πιστευετε εσεις.Ανθρωποι ειστε.Ζειτε , ζειτε , παιθανατε ΤΕΛΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Νομιζεις οτι , οτιδηποτε διαβαζω το παιρνω ως δεδομενο.Εχω διαβασει ανετα 30+ βιβλια πανω στο θεμα , εχω ψαξει πολλα.Που κατεληξα οτι ο Χριστιανισμος ειναι ενα ΑΠΟΤΥΧΙΜΕΝΟ ΡΙΜΕΙΚ της θρησκειας του ΜΙΘΡΑ που προηπηρχε πολυ αρχαιοτερα απο αυτον.Ναι και αυτος απο παρθενα μητερα ητανε , ναι και αυτος παιθανε για να συγχορεθουν οι ανθρωπου ναι και αυτου του φεραν δωρα κτλ.

 

 

Απο το τι λεει η βιβλος τιποτα δεν αποδυκνιετε.Ουτε οτι υπηρξε Χριστος.Πουθενα δεν αναφερετε η υπαρξη του παρα στην βιβλο και στα χριστιαννικα κειμενα.Πουθενα δεν αναφερετε οτι υπηρξε καποιος Δαβιδ...Οντως πολυ λογικη η βιβλο.

 

 

ΤΟ ΑΓΙΟ ΒΙΒΛΙΟ , γεματο αιμομυξιες και σκοτομους.

 

 

 

ΜΠΡΑΒΟ

Γιατι ομως ολα να εχουν πηγη την βιβλο? Απιρα παιδια βλεπουν αγγελους... και μαλιστα μια φιλη της μητερας μου ειχε μια αδερφη τιφλη ηταν και εκανε ταμα να βρει το φως της και αμεσως το βρικε πως εγινε αυτο για εξηγησετο μου...

 

βλεπεις? Σε ολα υππαρχουν + και σε ολα - τι να πιστεψεις? τον θεο η τον μιθρα?

 

Μια λογικη που παει οταν πεθενει? Δεν γινετε να μενεις στο αιωνιο σκοταδι αν το σκεφτεις δεν το χοραει και ο ανθρωπινος νους!

 

Υππαρχουν δεμονισμενη που με το καλεσμα του ιησου γινονται καλα πως?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ομως ολα να εχουν πηγη την βιβλο? Απιρα παιδια βλεπουν αγγελους... και μαλιστα μια φιλη της μητερας μου ειχε μια αδερφη τιφλη ηταν και εκανε ταμα να βρει το φως της και αμεσως το βρικε πως εγινε αυτο για εξηγησετο μου...

 

βλεπεις? Σε ολα υππαρχουν + και σε ολα - τι να πιστεψεις? τον θεο η τον μιθρα?

 

Μια λογικη που παει οταν πεθενει? Δεν γινετε να μενεις στο αιωνιο σκοταδι αν το σκεφτεις δεν το χοραει και ο ανθρωπινος νους!

 

Υππαρχουν δεμονισμενη που με το καλεσμα του ιησου γινονται καλα πως?

ΣΟΥ ΛΕΩ.ΕΝΕΡΓΕΙΑ.ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΤΟ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙΣΕ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ.ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΣΤΟ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΚΟΣΜΟ ΤΟ ΛΑΙΝΕ ΡΟΛΟ ΠΑΙΖΕΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΔΗΛΑΔΗ Η ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΟΥ ΑΠΟΒΑΛΕΙΣ ΘΕΤΙΚΗ-ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΑ ΣΥΜΒΟΛΑ.

 

 

ΑΝΤΕ ΠΙΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΓΙΑ ΑΓΓΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΚΑΗΜΕΝΟΙ.

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΥ ΛΕΩ.ΕΝΕΡΓΕΙΑ.ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΤΟ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙΣΕ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ.ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΣΤΟ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΚΟΣΜΟ ΤΟ ΛΑΙΝΕ ΡΟΛΟ ΠΑΙΖΕΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΔΗΛΑΔΗ Η ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΟΥ ΑΠΟΒΑΛΕΙΣ ΘΕΤΙΚΗ-ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΑ ΣΥΜΒΟΛΑ.

 

 

ΑΝΤΕ ΠΙΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΓΙΑ ΑΓΓΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΚΑΗΜΕΝΟΙ.

 

Εχουμε μια ηρεμη συζιτισει καταρχας...

 

Οκ ετιμαζομαι να γινω σουπερ μαν μεσω της ψυχολογιας μου σορρυ ε δεν χριαζομαι ποια το νοσοκομειο εχω το μιαλο μου και την ενεργεια μου να με κανει καλα αμα παθω aids... Ωραια και αυτη η λογικη...

 

Και μαλλον την βιβλο δεν την εχεις ψαξει πουθενα... Λεει καποια πραγματα που στεκουν βλεπεις οτι γινονται θαυματα τα οποια δεν εξιγουνται... εσυ κλεινεις το παζλ για να σινιδιτοπιησεις οτι υππαρχει θεος οποιος και αν ειναι αυτος... Για μενα τιποτα δεν ειναι τυχαιο! Ολα αυτα που διαβαζεις λενε υππαρχουν χρονια και πως ηρθαν ως εδω? τοση πολεμοι γινανε θα ειχανε καταστραφει και μαλιστα αμα η θρησκεια μας ηταν ψευτικη οι ιδοιη η βυζαντινοι θα το ειχανε κανει αυτο για συμφερον τους πως ηρθαν ως εδω ? και γιατι ξεκινισε απο αμερικη ολο το σχινικο? αυτη ηταν που μιλισε πρωτη για αυτες της μπουρδες οτι και καλα δεν υππαρχει θεος...

 

Και κατι αλλο ο ανθρωπος αποτελιτε απο Σαρκα και εμα... και αυτο το εχουν πει γιατροι...

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε μια ηρεμη συζιτισει καταρχας...

 

Οκ ετιμαζομαι να γινω σουπερ μαν μεσω της ψυχολογιας μου σορρυ ε δεν χριαζομαι ποια το νοσοκομειο εχω το μιαλο μου και την ενεργεια μου να με κανει καλα αμα παθω aids... Ωραια και αυτη η λογικη...

 

Και μαλλον την βιβλο δεν την εχεις ψαξει πουθενα... Λεει καποια πραγματα που στεκουν βλεπεις οτι γινονται θαυματα τα οποια δεν εξιγουνται... εσυ κλεινεις το παζλ για να σινιδιτοπιησεις οτι υππαρχει θεος οποιος και αν ειναι αυτος... Για μενα τιποτα δεν ειναι τυχαιο! Ολα αυτα που διαβαζεις λενε υππαρχουν χρονια και πως ηρθαν ως εδω? τοση πολεμοι γινανε θα ειχανε καταστραφει και μαλιστα αμα η θρησκεια μας ηταν ψευτικη οι ιδοιη η βυζαντινοι θα το ειχανε κανει αυτο για συμφερον τους πως ηρθαν ως εδω ? και γιατι ξεκινισε απο αμερικη ολο το σχινικο? αυτη ηταν που μιλισε πρωτη για αυτες της μπουρδες οτι και καλα δεν υππαρχει θεος...

Καταρχας εγω πιστευω οτι ειμαστε δημιουργιμα.Αννουνακι - Ερπετομορφοι συμβαδιζουν αριστα στη θεωρια της Κοιλης Γης την οποια επαληθεουν οι υπογειες πολης σε ολο το κοσμο , ακομα και την Αθηνα , και θα σου πω αργοτερα αν θες για αυτο.Αν παθεις aids οπως λες , απο το να περιμενεις το θαυμα απο το θεουλη , πρεπει να σηκωθεις και να το παλεψεις με καλη διαθεση.Αυτο ειναι η ενεργεια , μην νομιζεις οτι εννοω εννεργεια τιπου dragoball κτλ.Κατσε και σκεψου.Δεν λεω οτι δεν υπαρχει θεος.Σαφος και υπαρχει κατι αννοτερο απο τους εξωγηινους-ενδογιηνους.Ισως αυτοι να γνωριζουν ποιος ευτιαξε αυτους , δηλαδη τον ΘΕΟ ΤΟΥΣ.Αλλα αφου εμας δεν μας εφτοιαξε θεος , ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΟ , ΩΣ ΠΛΑΣΜΑΤΑ.Και μην μου πεις οτι πιστευεις ακομα οτι μας φτιαξανε σε 2 ημερες απο λασπη και σκατα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας εγω πιστευω οτι ειμαστε δημιουργιμα.Αννουνακι - Ερπετομορφοι συμβαδιζουν αριστα στη θεωρια της Κοιλης Γης την οποια επαληθεουν οι υπογειες πολης σε ολο το κοσμο , ακομα και την Αθηνα , και θα σου πω αργοτερα αν θες για αυτο.Αν παθεις aids οπως λες , απο το να περιμενεις το θαυμα απο το θεουλη , πρεπει να σηκωθεις και να το παλεψεις με καλη διαθεση.Αυτο ειναι η ενεργεια , μην νομιζεις οτι εννοω εννεργεια τιπου dragoball κτλ.Κατσε και σκεψου.Δεν λεω οτι δεν υπαρχει θεος.Σαφος και υπαρχει κατι αννοτερο απο τους εξωγηινους-ενδογιηνους.Ισως αυτοι να γνωριζουν ποιος ευτιαξε αυτους , δηλαδη τον ΘΕΟ ΤΟΥΣ.Αλλα αφου εμας δεν μας εφτοιαξε θεος , ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΟ , ΩΣ ΠΛΑΣΜΑΤΑ.Και μην μου πεις οτι πιστευεις ακομα οτι μας φτιαξανε σε 2 ημερες απο λασπη και σκατα.

 

 

τωρα πως εχουν θεραπευτει ατομα με συδρομο down μονο εσυ ξερεις :Π

 

Και ειδες οτι τα περνεις ολα στην κυριολεξεια? ως παραδειγμα λεει στο ευαγγελιο απο χομα και νερο και το εννοει ετσι επειδι ο ανθρωπος λιονει οταν πεθενει... ειναι που τοχεις ψαξει :Π

 

Καταρχας πιστευεις στους εξογιηνους ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΨΕΜΑ των αμερικανων ... δεν εχεις σκεφτει οτι εχουν κερδος με αυτο? Τελος παντον δεν μπορω να σιζιταω αλλο σε αφινω εγω παντως ξερω οτι υππαρχει ο θεος ο ιησους χριστος ο δημιουργος των ανθρωπων! Μα δεν εχει λογικη εσυ σε καθε ηλιοσυστιμα βαζεις διαφορετικο θεο... ημαρτον... Ενας ειναι ο θεος ο ανοτερος απολους... και μην ξεχνας οτι απο τοτε που ιδριθικε η αμερικη εχουν ερθει ολλες αυτες οι φημες... οπως λες και εσυ δεν μας εξακριβονουν οτι αληθευουν οσα λενε ΑΠΛΑ ΤΟ ΛΕΝΕ το ειδαμε? ΟΧΙ! Αντε γεια...

Link to comment
Share on other sites

τωρα πως εχουν θεραπευτει ατομα με συδρομο down μονο εσυ ξερεις :Π

 

Και ειδες οτι τα περνεις ολα στην κυριολεξεια? ως παραδειγμα λεει στο ευαγγελιο απο χομα και νερο και το εννοει ετσι επειδι ο ανθρωπος λιονει οταν πεθενει... ειναι που τοχεις ψαξει :Π

Ηταν ηρωνια η λασπη και τα σκατα.Ημαρτων , οποιοσδηποτε θα το καταλαβαινε.Τεσπα , πιστεψε σε θαυματα.

 

 

 

 

Δεν ειναι αστειο οχι , ειναι γελοιο ποσα προβατα μπορει να γεννησει το ιδιο βιβλιο (βιβλος)

Πειστευω στους Ανθρωπους , πιστευω για αυτους

Μα δε πιστευω εκκλησιες , μεσσιες , σταυρους

φτανει να χεις τον εαυτο σου , η καρδια και ο νους

μαθε να εισαι ανθρωπος και δεν εχεις αναγκη θεους.

 

 

 

 

Τελος εδω η κουβεντα.

Προβατα :X

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΥ ΛΕΩ.ΕΝΕΡΓΕΙΑ.ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΤΟ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙΣΕ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ.ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΣΤΟ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΚΟΣΜΟ ΤΟ ΛΑΙΝΕ ΡΟΛΟ ΠΑΙΖΕΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΔΗΛΑΔΗ Η ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΟΥ ΑΠΟΒΑΛΕΙΣ ΘΕΤΙΚΗ-ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΑ ΣΥΜΒΟΛΑ.

 

 

ΑΝΤΕ ΠΙΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΓΙΑ ΑΓΓΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΚΑΗΜΕΝΟΙ.

kai omos apiroi giatroi kai psixologoi kai psixiatroi apodexontai tin iparksi tou 8eou kai mn xaveis oti vlepeis sto youtube.
Link to comment
Share on other sites

Τελος η συζιτισει ψομα... Αστον να πιστευει οτι θελει εκεινος μην τον πιεσεις...

 

Μα και γιατροι να λεγανε για την ενεργεια και ολα αυτα δεν λενε "Δεν υππαρχει θεος" εμεις το σκεφτομαστε γιατι εχουμε χαζο μιαλο....

 

Και αυτο με την ενεργεια πρωτη φορα το ακουω παντως δεν ηξερα οτι λιτουργουμε ετσι ηξερα οτι λιτουργουμε με λογικη και εμεις οριζουμε αν θα ημαστε χαρουμενοι η λιπιμενοι οχι η ενεργεια...

Link to comment
Share on other sites

Τελος η συζιτισει ψομα... Αστον να πιστευει οτι θελει εκεινος μην τον πιεσεις...

 

Μα και γιατροι να λεγανε για την ενεργεια και ολα αυτα δεν λενε "Δεν υππαρχει θεος" εμεις το σκεφτομαστε γιατι εχουμε χαζο μιαλο....

 

Και αυτο με την ενεργεια πρωτη φορα το ακουω παντως δεν ηξερα οτι λιτουργουμε ετσι ηξερα οτι λιτουργουμε με λογικη και εμεις οριζουμε αν θα ημαστε χαρουμενοι η λιπιμενοι οχι η ενεργεια...

Χαζος ; Η μικροτερη μορφη ενεργειας στο συμπαν ποιο ειναι ; Το ηλεκτρονιο και μετα το προτωνιο που περιεχοντε στα ατομα.Αυτα ειναι ηλεκτρικα φορτεια ΑΡΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΡΑ ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΩΜΑΤΑ ΑΠΟΤΕΛΟΥΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΑΡΑ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΜΑΣ ΑΠΟ ΕΝΕΡΓΕΙΑ.ΕΛΕΟΣ.

 

 

 

 

Κατσε και ακου τους γιατρους στην ΤΒ εσυ.BTW PSOMAS , στο yutube δεν εχω ασχοληθει πραγματικα και αυτο το βιντεο που εβαλα το εβαλα για να δεις τις υπογειες πολεις που λεω.

Link to comment
Share on other sites

Kserw gia tis ipogies poleis arketa pragmata , kai oi xristinanoi ekanan se kapoia epoxi katakomves otan diokotan anyway , mia symvoyli pantos , ΞΥΠΝΗΣΤΕ.

Ναι ειμαι χαζός που το πιστεύω αλλα  !ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΥ!

Ox0ZD.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...