Jump to content

ΜΙΣΑΝΘΡΩΠΙΑ


Maranatha

Recommended Posts

Oso den me apodexes'te toso anotero theoro ton eauto kai tin Thriskeia mou. Allios den tha isastan exthroi kai den tha imoun kai misanthropos kai tha kuriarxouse o Diavolos kai mono.

Έτσι μπράβο. Θεωρείς ότι είναι ανώτερο το διαολάκι, δεν είναι. Τώρα μιλάς σωστά. Και το διαολάκι το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να μπαίνει ανάμεσα στην σχέση ανθρώπου - Θεού γιατί ποτέ δεν μπορούσε ούτε φυσικά θα μπορέσει να έχει τέτοια σχέση. Όταν δεν μπορείς να μιλήσεις δεν θα μιλάς, κοπελάρα μου.
Link to comment
Share on other sites

ενα θα πω για ολα τα βιβλια και της βλακιες που ανεφερε ο Revenger "Σημεια των καιρων"...

 

Βασικα εγω εχω κατσει να σκεφτω αρκετες φορες "Υππαρχει η δεν υππαρχει?" καταλιγω στο οτι υππαρχει μιας και εχω εμπυριες! (Δεν θα κανω τον κοπο να αναφερω εμπυριες για να πιστεψει καποιος)

 

Revenger να  σε ρωτισω θα μου εδινες φαει και στεγη μη σου πω και χρηματα αμα ειχα αναγκη? ηλικρινα μιλαω και θελω ηλικρινα να απαντισεις!

 

 

Και πραγματικα δεν βρισκω κατι αφυσικο στο να πιστεψω σε εναν θεο που μου διδασκει μια λογικη που την χοραει ο νους μου! που διδασκει αγαπη και καλοσινει! Τουλαχιστων περα απο της εμπυριες σας

εμενα προσοπικα με εχουν βοηθεισει παπαδες απιρες φορες και οικονομικα και γενικα... (Π.χ ειχα παει σε εναν φιλο μου που ο πατερας του ειναι παπας μιλαει καλα μου δινει φαγητο και γενικα η οικογενεια του ειναι ισιχει δεν βλεπω να εχει σχεση με τους παπαδες που αναφερει η τηλεοραση το ιντερνετ και γενικα τα μεσα ενημερωσεις.

Link to comment
Share on other sites

o satanas den autodimiourgi8ike :P anti8eta einai mia akoma dimiourgeia tou 8eou pragma pou simenei oti einai adunaton na 3eperasei se dinami ton idio tou dimiourgo ^^ :3

Me kalipses apolita , ekei i8ela na kataliksw kai gw :)
Link to comment
Share on other sites

κατσε ρε μαλακα γιατι θα με τρελανεις τελειως. επειδη η υπομονη εχει και τα ορια της. εσυ μπηκες εδω και ειπες οτι ενας λογος που δεν σου αρεσει ο χριστιανισμος ειναι επειδη και καλα πρεπει να ακολουθεις αυτο που σου λεει η βιβλος. μετα ερχεσε εσυ καυλωμενος και μου αραδιαζεις χιλια δυο πραγματα για το τι πιστευεις και οτι αναγκαστικα οι γυναικες μυουνται παρθενες και μαλακιες και πουτσες μπλε. εσυ ακολουθεις πιο πιστα αυτα που σου λενε οι σκατατζηδες οι δικοι σου και δεν το εχεις παρει πρεφα γιατι εισαι προιστορικο μυαλο.

 

και οσο για την τρομερη ατακα που εριξες για την μανα μου ενα να σου πω. ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΡΕ ΓΑΜΩΣΠΙΤΕ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ. ΓΙΑΤΙ ΕΝΩ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΣΟΥ ΜΙΛΗΣΕΙ ΕΣΥ ΤΟΝ ΒΡΙΖΕΙΣ. ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΝΕΤΑ ΤΩΡΑ ΝΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΣΠΙΛΙΑ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΒΓΗΚΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙΣ ΜΙΑ ΜΑΛΑΚΙΑ. ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΘΕΟ ΣΟΥ ΠΑΛΙΟΜΠΑΣΤΑΡΔΕ.

Link to comment
Share on other sites

και ξεχασα να πω... ο καθε ενας ρε παιδια εχει το δικαιωμα να πιστευει οπου του αρεσει και οπου θελει ακομα και ο χριστιανισμος το λεει αυτο "Δινω ελευθερη βουληση σε ολους τους ανθρωπους"

Και ο revenger δεν πιστεβει στον θεο πιστεβει στο βιβλιο που διαβαζει! Αφηστετον απλα να υππαρχει ενα σεβος οχι να βριζουμε χριστο παναγια και τετια μην γινομαστε αγενης πρεπει να σεβομαστε τον αλλον που πιστευει... οπως και τους πακιστανους που πιστευουν στον αλλαχ ε οκ μην τους βριζουμε επειδι πιστευουν στον αλλαχ εμεις ξερουμε οτι υππαρχει ο ιησους χριστος και αυτος θα τους κρινει δεν χριαζετε να γινομαστε εμεις αμαρτωλη βριζοντας τους!

 

Πιστεβω οτι με καλυψα δεν ξερω αν καλυψα και εσας :Π Υγεια πανω απολα Δ

Link to comment
Share on other sites

κατσε ρε μαλακα γιατι θα με τρελανεις τελειως. επειδη η υπομονη εχει και τα ορια της. εσυ μπηκες εδω και ειπες οτι ενας λογος που δεν σου αρεσει ο χριστιανισμος ειναι επειδη και καλα πρεπει να ακολουθεις αυτο που σου λεει η βιβλος. μετα ερχεσε εσυ καυλωμενος και μου αραδιαζεις χιλια δυο πραγματα για το τι πιστευεις και οτι αναγκαστικα οι γυναικες μυουνται παρθενες και μαλακιες και πουτσες μπλε. εσυ ακολουθεις πιο πιστα αυτα που σου λενε οι σκατατζηδες οι δικοι σου και δεν το εχεις παρει πρεφα γιατι εισαι προιστορικο μυαλο.

 

και οσο για την τρομερη ατακα που εριξες για την μανα μου ενα να σου πω. ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΡΕ ΓΑΜΩΣΠΙΤΕ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ. ΓΙΑΤΙ ΕΝΩ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΣΟΥ ΜΙΛΗΣΕΙ ΕΣΥ ΤΟΝ ΒΡΙΖΕΙΣ. ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΝΕΤΑ ΤΩΡΑ ΝΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΣΠΙΛΙΑ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΒΓΗΚΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙΣ ΜΙΑ ΜΑΛΑΚΙΑ. ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΘΕΟ ΣΟΥ ΠΑΛΙΟΜΠΑΣΤΑΡΔΕ.

lrg_Cute_sad_dog.png

Link to comment
Share on other sites

και ξεχασα να πω... ο καθε ενας ρε παιδια εχει το δικαιωμα να πιστευει οπου του αρεσει και οπου θελει ακομα και ο χριστιανισμος το λεει αυτο "Δινω ελευθερη βουληση σε ολους τους ανθρωπους"

Και ο revenger δεν πιστεβει στον θεο πιστεβει στο βιβλιο που διαβαζει! Αφηστετον απλα να υππαρχει ενα σεβος οχι να βριζουμε χριστο παναγια και τετια μην γινομαστε αγενης πρεπει να σεβομαστε τον αλλον που πιστευει... οπως και τους πακιστανους που πιστευουν στον αλλαχ ε οκ μην τους βριζουμε επειδι πιστευουν στον αλλαχ εμεις ξερουμε οτι υππαρχει ο ιησους χριστος και αυτος θα τους κρινει δεν χριαζετε να γινομαστε εμεις αμαρτωλη βριζοντας τους!

 

Πιστεβω οτι με καλυψα δεν ξερω αν καλυψα και εσας :Π Υγεια πανω απολα Δ

 

δεν ξεκινησα με σκοπο να βρισω κανεναν. προσπαθησα να ανοιξω μια συζητηση. δεν ηθελε? στα αρχιδια μου

Link to comment
Share on other sites

ΕΠ ΜΗΝ ΒΡΙΖΟΥΜΕ ΘΕΟΥΣ!

και μην λες οτι δεν ειναι ανθρωπος υππαρχουν δολοφονοι που εχουν γινει αγιη...

δεν τον υποστιριζω γιατι κανει πολλα λαθοι το να σου βριζει την μανα επειδι δεν πιστευεις ας πουμε! δεν νομιζω ο χριστος να επρατε το ιδιο γιατι μας αγαπαει ολους ακομα και τον πακι!

Επισης ναι πρεπει να ακολουθεις την βιβλο αμα θες να πας στον παραδεισο αμα δεν θες δεν την ακολουθας απλο! ουτε ο χριστος δεν σε υποχρεονει! ΑΣ ΠΑΜΕ ΜΕ ΛΟΓΙΚΗ ΠΑΙΔΕΣ!

 

Προτινω να κλεισει το θεμα

Link to comment
Share on other sites

Ekatsa 1 wra kai panw kai diavasa oti grapsate..Den tha katsw na grapsw oute gia tis gnwseis mou oute gia tpt..to mono pou thelw na pw einai to ekshs..Afhste ton Satanisti sthn trela tou kai ton kathe satanisti..koitakste thn douleia sas kai afhste ton kathena na kanei auto pou kserei kalutera..Gia ola uparxei ena sxedio kai o kathenas tha vrei ton dromo tou..Den kerdizoume tipota me to na asxoliomaste me ton kathena pou pisteuei kati antitheto apo emas..Opws diapistwsame kai apo ta prohgoumena post..sthn ousia oute autos kserei giati ta pisteuei auta ,afou alla leei kai alla kanei! Opws gia paradeigma leei , oti den borei na akolouthei auta pou leei h vivlos,enw akolouthei entoles kai kanones ths dikhs tou clickas..! Elpizw na vrethei swthria gia ton anthrwpo auto..

Link to comment
Share on other sites

Και ; Κατσε και αφιερωσε αρκετες ημερες διαβασμα σε αυτα τα θεματα οπως εγω , με βιβλια που μου εδωσε ο ιδιος μου ο πατερας αρχισα και εφτασα στο σημειο να περνω βιβλια απο το εξωτερικο και να τα διαβαζω σε 2 νυκτες για να μαθω.Και εγω καημενος σαν το συνολο αυτου του ιλιθιου κοιμησμενου και αδυναμου πλεων λαου ειμουν , αλλα τωρα τα ματια μου εχουν ανοιξει.Δεν ξερω τι ειναι εκει πανω αλλα ως προσωπικη μου αποψη ο θεος ο πραγματικος δε θα γινει ποτε γνωστος στον ανρθωπο διοτι πολυ απλα δεν μας εφτιαξε θεος , αλλα ανωτερα ηδη.Και οι αποδειξεις ειναι τρανες και μη αμφισβητουμενες.Τωρα προσωπικα πιστευω οτι ο λεγομενος σατανας ειναι μορφη ενεργειας.Στο συνολο μας ειμαστε ΑΤΟΜΑ (ΑΤΟΜΟ=ΠΡΩΤΟΝΙΟ/ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΟ).Γιατι μας εχουνε ο Ροθτσιλντ και οι αλλοι να ζουμε στη Μιζερια ; Καθημερινα τους δινουμε την αρνητικη μας ενεργεια.Καθημερινα μεσω των τελετουργικων τις εκκλησιας κτλ δινουμε την πολυτιμη μας ενεργεια , οχι αναγκαστικα στο σατανα / συσωρευση αρνητικης ενεργειας(;) αλλα σε καπιους που την εχουν αναγκη.Και δεν ειναι απο αλλο πλανητη.

 

Προτονια και ηλεκτρονια ο ανθρωπος? ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑ να φανταστω το ελεηνο βιβλιο σου το λεει αυτο ε οπως επισης λεει οτι ανωτερα πλασματα απο το θεο μας εφτιαξαν? χα0χ0α Οχ θεε μου τι αλλο θα ακουσω... καλα να μου ελεγες πιστευεις στον βουδα η στον αλλαχ αλλα σε αυτες της μπουρδες? Επιστημονικα ελεγμενο αυτο με θετικη ενεργεια και αρνιτικη ειναι ψευδαις! Ειναι σαν να μου λες οτι μπορω να μεταφερο την θετικη μου ενεργεια με μαγικα σε καποιον αλλον κατι που δεν γινετε και αν γινοτανε ο καθε ανθρωπος θα ηξερε πως να το κανει!

 

90% αποσα λεει η βιβλος εχουν συμβει αντιθετα αυτα που λεει το βιβλιο σου δεν ισχυουν επισης θαυματα εξωπραγματικα γινονται καθε μερα απο τον ιησου κατι που αυτος που εγραψε το ανουσιο βιβλιο σου δεν θα τα δει ουτε στα ονειρα του. (Δεν το λεω με επιθετικοτιτα) απλα θελω να σου ανοιξω καλητερα τα ματια δεν σου λεω να πιστεψεις στον θεο οποιονδηποτε θεο απλα σου λεω να μην πιστευεις αυτα που λεει το βιβλιο σου πιστεψεμε ενας φιλος μου τα εχει διαβασει ολα τα παντα απο αυτα που λες και εδειξαν ενα ντοκιμαντερ οπου τα διαψευδει ολα!!!

 

Ξερεις ποσα τετια βιβλια που διαβαζεις υππαρχουν ουυυυυυυ παρτυ κανουνε μεχρι και εγω μπορω να γραψω ενα τετιο να σκασω μερικα λεφτα να βγει σε ολο το κοσμο να βαλουνε λιγες σαλτσες να το τρωει ευκολα ο κοσμακις μιας και ειμαστε οι περισοτεροι χαζοι και τα τρομε ολα σαν κουτοχορτο πιστεψεμε ολα εχουν ενα σκοπο ΝΑ ΣΕ ΞΕΓΕΛΑΣΟΥΝ! Τοση ιστορικη επιστημονες περασαν στα παλια τα χρονια που η σημερινοι κλανουν μπροστα τους και ποτε δεν ειπανε τετιες βλακιες Μαλιστα οι περισοτεροι λενε "Ολα αυτα ενας νους τα σκεφτικε δεν φτιαχτικαν ολα απο μια εκριξη"

Οπως και ο δαρβινος στην πραγματικοτιτα ειπε "Εχουμε σχεδον τον ιδιο σκελετο οχι οτι προερχομαστε απο τους χημπατζιδες"

 

Αυτο με τα ηλεκτρονια και τα προτονια με σοκαρε παντως σε λιγο θα πει το βιβλιο σου "Θα μεταφερεις με ενεργεια τα ηλεκτρονια στο πσ σου και θα αναβει" Δεν θα πληρωνουμε και δεη κιολας...

Link to comment
Share on other sites

Δε πιστευω σε κανενα βιβλιο.Απλα μου την σπαει να βλεπω ανθρωπους να δωριζουν την ενεργεια τους για παγανιστικα συμβολα.Πολυ λιανα το ειπα

Link to comment
Share on other sites

Δε πιστευω σε κανενα βιβλιο.Απλα μου την σπαει να βλεπω ανθρωπους να δωριζουν την ενεργεια τους για παγανιστικα συμβολα.Πολυ λιανα το ειπα

Ε αστους να την δορηζουν δικαιωμα τους εσυ που ξερεις οτι δεν υππαρχει θεος? και αν υππαρχει? να το ρισκαρεις? επειδι το λεει το βιβλιο? βεβαια το ιδιο μπορεις να πεις και για την βιβλο αλλα η βιβλος εχει αποδειξεις ΛΟΓΙΚΕΣ...

 

Εχουν γινει θαυματα με μωρα τους εχει εξαφανιστει καρκινος απο το κεφαλη (Μηπως τα μορα εχουν τροπο σκεψεις για το τον διοξουν?)

Μην ψαχνεις μονο αυτα τα βιβλια ψαξε και λιγο της θρησκειες τσεκαρετες για να βγαλουμε ενα συμπερασμα λενε πρεπει να εχουμε κιταξει και της 2 πλευρες... κιταξες την μια κιτα και την αλλη (Μονος σου ομως μην ακους αυτα που λεγονται στην τηλεοραση) δεν σου λεω να ψαξεις τον χριστιανισμο γενικα σου μιλαω...

 

Απλα κραταμε σε ολα μια πισινι... και αν δεν βγαλεις συμπερασμα τι να σου πω ΖΗΣΕ την ζωη σου οπως θες :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...