Jump to content

[GR]Mia Erwtisei Me Dikigoriko peiexomeno...


sokianos

Recommended Posts

Gia sas Meli tou Mxc 8a i8ela na kanw mia erwtiseii....

Tis proales eixa ena atiximaa me enan gero o opoios paraviase to kokkino kai m tin epekse.. epa8a provlima sto podi kai ekana exirisei kai 8a prepei na ka8omai 6 mines kai den 8a mporo na perpatisw para mono me voithia kai pateritses tespa gia na mpenw sto 4ito.. ti mporo na diekdikisw  egw apo tin asfalia tou?? opoios kserei as me voithisei sas euxaristw gia to xrono sas ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι κανένας δικηγόρος , και ούτε ενήλικας αλλά

 

1) Εάν είσαι 18+ και απασχολήσαι σε κάποια εργασία " μπλε κολάρου" ( Που απαιτεί φυσική εργασία π.χ. Οικοδόμος) , θα έπρεπε να του διεκδικήσεις τον ολικό μισθό που παίρνεις για 6 μήνες .

2) Φυσικά θα πρέπει να σου πληρώσει την εγχείρηση ...

3) Να ξαναφτιάξεις το ποδήλατο/μηχανή/αυτοκίνητο/αεροσκάφος με τα λεφτά της ασφάλειας του..

 

 

Αυτά από εμένα , τώρα όπως είπα μην με πάρεις στα σοβαρά , θα σου πρότινα να συζητήσεις αυτά τα θέματα με τον δικηγόρο σου/δικηγόρο της οικογενείας , πριν λαβείς σε δικαστικά μέτρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εργαζομουνα... :/

Με την εγχηρησει πληροθηκε απο την ασφαλια μου ΙΚΑ..

Ξερεις αμα περνω ι μπορο να παρω καποιου ιδους αποζιμιωσει εγω σαν τραυματιας??

η μηχανη θα φτιαχτει απλα να ξερω τη μπορο να διεκδικησω..

 

Συγνωμη για τα ορθογραφικα.. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εργαζομουνα... :/

Με την εγχηρησει πληροθηκε απο την ασφαλια μου ΙΚΑ..

Ξερεις αμα περνω ι μπορο να παρω καποιου ιδους αποζιμιωσει εγω σαν τραυματιας??

η μηχανη θα φτιαχτει απλα να ξερω τη μπορο να διεκδικησω..

 

Συγνωμη για τα ορθογραφικα.. :)

Φυσικα μπορεις ρε φιλε ... αλλα οπως ειπει και ο "`Vaxil" αυτο 8α ητανε καλυτερα να το συζητησετε με εναν δικηγορο ;)

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις αμα περνω ι μπορο να παρω καποιου ιδους αποζιμιωσει εγω σαν τραυματιας??

Δεν το ξέρω 100% αλλά πιστεύω πως σαν τραυματίας μπορείς να διεκδικήσεις μια ( συνήθως μικρή ) χρηματική αποζημίωση λόγω της ανικανότητας να κάνεις τις καθημερινές υπηρεσίες /δουλειές σου. Θα σου πρότεινα παρ'αυτά να το συζητήσεις με τον δικηγόρο σου.
Link to comment
Share on other sites

1. Θα διεκδικήσεις το χρηματικό ποσό της ζημιάς του οχήματος

2. Τα λεφτά της ενχίρισης

(Τα λεφτά του οχήματος βασικά δεν ξέρω γιατί μπορεί να στα πληρώσει η ασφάλεια)

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχες αδεια/διπλωμα τοτε ακομα και για ψυχικη οδινει μπορεις να του παρεις λευτα.Ειδικα αφου παραβιασε σηματοδοτη ,

 

Α)Η ασφαλιστικη του εταιρια σε αποζημιονει για την μηχανη και την εγχηριση σου.

Β)Εκεινος στο Δικαστηριο αν τον πας για ψυχικη οδινη η απλη καταγγελια μπορεις να του παρεις καποια λευτα 3-4χιλαρικα και ακομα και να τον μπλεξεις ισως λιγο παραπανω.Ειδικα αν ηταν μεγαλης ηλικιας και το αμαξι δεν εχει περασει ΚΤΕΟ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχες αδεια/διπλωμα τοτε ακομα και για ψυχικη οδινει μπορεις να του παρεις λευτα.Ειδικα αφου παραβιασε σηματοδοτη ,

 

Α)Η ασφαλιστικη του εταιρια σε αποζημιονει για την μηχανη και την εγχηριση σου.

Β)Εκεινος στο Δικαστηριο αν τον πας για ψυχικη οδινη η απλη καταγγελια μπορεις να του παρεις καποια λευτα 3-4χιλαρικα και ακομα και να τον μπλεξεις ισως λιγο παραπανω.Ειδικα αν ηταν μεγαλης ηλικιας και το αμαξι δεν εχει περασει ΚΤΕΟ κτλ.

καλος αυτο ηθελα να μαθω να σε καλααα:)
Link to comment
Share on other sites

καλος αυτο ηθελα να μαθω να σε καλααα:)

Εσυ να εισαι καλα αδερφε και καλη αναρωση.
Link to comment
Share on other sites

να εισαι δηλωμενος στο συμβαν  της τροχαιας η στη φιλικη δηλωση 100%

 

επισης μπορεις να ζητησεις την εισαγωγη(ωρα-ημερομηνια) απ το νοσοκομειο/κεντρο υγειας που σε πηγαν ωστε να μπει στο φακελο σου (της ασφαλιστικης)κ να ζητησεις αποζημιωση απ την ασφαλιστικη(του αλλου)

Link to comment
Share on other sites

να εισαι δηλωμενος στο συμβαν  της τροχαιας η στη φιλικη δηλωση 100%

 

επισης μπορεις να ζητησεις την εισαγωγη(ωρα-ημερομηνια) απ το νοσοκομειο/κεντρο υγειας που σε πηγαν ωστε να μπει στο φακελο σου (της ασφαλιστικης)κ να ζητησεις αποζημιωση απ την ασφαλιστικη(του αλλου)

 

Prwta prepei na kani aitisi gia poiniki dikografia apo tin troxaia... + tin katathesi pou exei dwsh fantazome.

 

+ oti theleis dikigoro opos dipote... vres enan empisto gia na min gynh malakia me tin asfalistiki ;)

Link to comment
Share on other sites

Prwta prepei na kani aitisi gia poiniki dikografia apo tin troxaia... + tin katathesi pou exei dwsh fantazome.

τα θεωρω ηδη δεδομενα :D
Link to comment
Share on other sites

Prwta prepei na kani aitisi gia poiniki dikografia apo tin troxaia... + tin katathesi pou exei dwsh fantazome.

 

+ oti theleis dikigoro opos dipote... vres enan empisto gia na min gynh malakia me tin asfalistiki ;)

kalws kanw tis kiniseis m kai ama ein sas lew..... apotelesmata pros to paron 8a m ftiaksoun to mixanaki kai 8a parw kapoia lefta apo tin asfalia gia tin anamoni m sto nosokomeio kai gia oso kratisei i 8erapia m gia na ginw kalaa twra vlepoumee...
Link to comment
Share on other sites

Gia sas Meli tou Mxc 8a i8ela na kanw mia erwtiseii....

Tis proales eixa ena atiximaa me enan gero o opoios paraviase to kokkino kai m tin epekse..

Όταν σου την παίζουν κάνεις εγχείρηση στο πόδι ;  :-[
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...