Jump to content

Τα παρτσακλα που καταστρεφουν τους σερβερς.


SNA

Recommended Posts

Ti les mwre?Oi high rate servers ftene h oi noobo admins pou stinoune servers mono gia na pernoun leftakia apo donates?Enas igihs high rate server 8a pesei apo hacks/bugs twn 10xronwn...

Οριστε, δεν φταινε μονο οι παικτες. Αλλα ολο το πακετο.

+1

Link to comment
Share on other sites

Ειπα στο πρωτο post μου οτι συμφωνω με τον φιλο που εκανε το ποστ, οσα ειπε ισχυουν, τα φαινομενα που ανεφερε τα εχω δει και εγω κυριως σε high rate σερβερ.

 

Πεταχτηκες να μου πεις οτι παιζω μονο high rate χωρις να ξερεις μονο και μονο για να πεις κατι. Αν ειναι ετσι η φαση το l2 το κατεστρεψαν οχι μονο ι high rate servers αλλα και εσυ που εκανες την σταση οπως λες, και εγω και ο Admin που τον ανοιξε και παει λεγοντας. Σε low rate σερβερ που παιζω εχω παρατηρησει ατομα που παιζαμε μαζι σε high rate να μην μπορουν να παιξουν. Εγω παιζω, τωρα εσυ θες να το πιστεψεις, καλως. Αν οχι πολυ που με απασχολει.

Συμφωνησα απλα με το παιδι παραπανω και μας γαμησες.

 

Αυτά που ανέφερε ο φίλος μας είναι προβλήματα των high rate ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ. Εσύ συμφώνησες, επιβεβαιώνοντας πως δεν έχεις ιδέα. Άμα όντως έπαιζες σοβαρά σε low rates/official θα ήξερες πολύ καλά για ποιο λόγο το L2 πήγε κατά διαόλου.

 

@Hellruler, κάτι πήγες να πεις. Ένα community που αντιπαθείς σε ένα game σαν το L2 σου δίνει κίνητρο να παίξεις, όχι για να τα παρατήσεις. Όσο έχεις και εσύ τους δικούς σου βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δεν σε καταλαβαινω, στο εξηγησα απλα. Τα συμπερασματα δικα σου.

 

 

Ωραία, μου εξηγείς κάτι; Πώς ακριβώς κατέστρεψαν το L2 οι High Rates;

Link to comment
Share on other sites

Ti les mwre?Oi high rate servers ftene h oi noobo admins pou stinoune servers mono gia na pernoun leftakia apo donates?Enas igihs high rate server 8a pesei apo hacks/bugs twn 10xronwn...

 

Σε αυτό θα διαφονήσω, ποιοί n00b Admin's ρε ζωάδι ? και ναι ξέρεις κάτι ? δικαίωμα τους είναι να στοίνουν σερβερ για τα λεφτά διλαδή εσύ τη θες admin που να είναι 24 Hour's μέσα και να μήν έχει Donate ο  Server? όλοι σχεδόν οι Admin χρειάζονται λεφτά και λένε να ανοίξουν ένα σέρβερ γιατί πολύ απλά η ηλικία τους (16-17) δεν τους επιτρέπει να δουλέψουν, και εάν τους λές n00b Admin πές μου μόνο 1 πράγμα .. γιατί παίζεις στον σέρβερ τους ??

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αυτα που ενω διαμαρτυρωνται για τα Critical του τοξοτη,την ιδα στιγμη βριζουν μαναδες και οικογενειες στο chat ανευ λογου και αιτιας.

Ειναι αυτα που ενω απαιτουν 24 ωρες το εικοσιτετραωρο τον gm online,δεν παραλειπουν να  feedaroyn στην ολυ.

Eιναι αυτα που φωναζουν για τα bug του σερβερ,αλλα απο την αλλη δεν θα τους χαλαγε αν εφτιαχναν +16 με τα ιδια bugs.

Ειναι αυτα που διαφημιζουν στον ενα σερβερ καποιον αλλο,και πριν αλεκτωρ λαλησει τρεις,την εχουν κανει και απο τους 2.

Ειναι αυτα που ακολουθουν με ευλαβεια τον μεγαλο leader απο σερβερ σε σερβερ,και παρακαλανε να μαθουν το μυστικο της αθανασιας.

Οπως σου ειπα συμφωνω με οτι λεει. Ολα αυτα τα ατομα που κανουν τετοιου ειδους πραγματα τα συναντας κυριως σε High Rate Servers ( High Rate = Fail ). Σε εναν σερβερ που σκοτωνεις ενα gremlin και πας 80 lvl δεν γνωριζεις αν ο αλλος ειναι καλος ή οχι. Παιζει ο καθενας. Ποσα ατομα ξερεις που ειναι μονιμοι σε High Rate και σκαμπαζουν απο πραγματα οπως Quest για Sub, Nobless, να μπαινουν Rb και λοιπα. Δεν λεω οτι καταστρεφεται το l2 γενικα σαν παιζνιδι. Λεω καταστρεφεται οσο αφορα την ποιοτητα των παιχτων. Υπαρχουν οι high rate servers και μπορει να μπει ο καθενας και να παιξει για πλακα, δεν θα δωσει τοση σημασια ουτε θα ασχοληθει με τετοια πραγματα οπως αν επαιζς εναν low rate επομενως δεν γνωριζει τα ιδια πραγματα με καποιον π.χ σαν εσενα που εχεις μια Α εμπειρια σε Low Rate.

Ελπιζω να καταλαβες πανω κατω τι εννοω.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, μου εξηγείς κάτι; Πώς ακριβώς κατέστρεψαν το L2 οι High Rates;

Nα στο εξηγησω εγω.Οι High Rates,εχουν ενα και μοναδικο σκοπο.Το κυνηγι των pvp/pk.Kανεναν αλλο σκοπο δεν εχουν.Με ενα χιτ πηγες 85.Δεν υπαρχουν quests,δεν μπορεις να αντιληφθεις την πραγματικη χαρα του παιχνιδιου.

Ως εκ τουτου,προσελκυσαν χαμηλης ηλικιας παικτες,που πριν καλα καλα μαθουν τις βασικες αρχες που θα πρεπει να διεπουν τις ανθρωπινες σχεσεις(εστω και σε ενα εικονικο κοσμο),εμαθαν πως να σκοτωνουν chars πατωντας ασταματητα το f1 kai to f2.

Αυτος νομιζω πως ειναι και ο σκοπος των High Rates,να προσφερουν σε καποιον την ικανοποιηση οτι σημερα σκοτωσε πολλους.

Αυτους τους πελατες σκοπευαν να πιασους αυτους επιασαν.

Link to comment
Share on other sites

Nα στο εξηγησω εγω.Οι High Rates,εχουν ενα και μοναδικο σκοπο.Το κυνηγι των pvp/pk.Kανεναν αλλο σκοπο δεν εχουν.Με ενα χιτ πηγες 85.Δεν υπαρχουν quests,δεν μπορεις να αντιληφθεις την πραγματικη χαρα του παιχνιδιου.

Ως εκ τουτου,προσελκυσαν χαμηλης ηλικιας παικτες,που πριν καλα καλα μαθουν τις βασικες αρχες που θα πρεπει να διεπουν τις ανθρωπινες σχεσεις(εστω και σε ενα εικονικο κοσμο),εμαθαν πως να σκοτωνουν chars πατωντας ασταματητα το f1 kai to f2.

Αυτος νομιζω πως ειναι και ο σκοπος των High Rates,να προσφερουν σε καποιον την ικανοποιηση οτι σημερα σκοτωσε πολλους.

Αυτους τους πελατες σκοπευαν να πιασους αυτους επιασαν.

Αυτη ακριβως ειναι και εμενα η αποψη μου.
Link to comment
Share on other sites

Δε φταίνε οι παίχτες επί του θέματος. Απλούστατα ψάχνουν να βρούν τον server που θα τους κάνει "click". Τα πράγματα είναι ξεκάθαρα. Το Lineage 2 έχει 8 χρονια στις πλάτες του. Τα πιτσιρίκια το έχουν βαρεθεί και δεν ξέρουν τι τους φταίει.

 

Ένα παιχνίδι είναι κατασκευασμένο για παιδιά ασχέτος αν είναι mmorpg ή όχι

Αν δεν μπορείς να προσαρμοστείς στο "κλίμα" sorry but you're all grown up mate :P

Link to comment
Share on other sites

Nα στο εξηγησω εγω.Οι High Rates,εχουν ενα και μοναδικο σκοπο.Το κυνηγι των pvp/pk.Kανεναν αλλο σκοπο δεν εχουν.Με ενα χιτ πηγες 85.Δεν υπαρχουν quests,δεν μπορεις να αντιληφθεις την πραγματικη χαρα του παιχνιδιου.

Ως εκ τουτου,προσελκυσαν χαμηλης ηλικιας παικτες,που πριν καλα καλα μαθουν τις βασικες αρχες που θα πρεπει να διεπουν τις ανθρωπινες σχεσεις(εστω και σε ενα εικονικο κοσμο),εμαθαν πως να σκοτωνουν chars πατωντας ασταματητα το f1 kai to f2.

Αυτος νομιζω πως ειναι και ο σκοπος των High Rates,να προσφερουν σε καποιον την ικανοποιηση οτι σημερα σκοτωσε πολλους.

Αυτους τους πελατες σκοπευαν να πιασους αυτους επιασαν.

 

Προφανώς δεν έπαιζες L2 όταν η μισή Ελλάδα έπαιζε bnb και η άλλη μισή e-global.

 

P.S. το flame που πέφτει σε low rates είναι πολύ πιο βαρύ και συχνό από αυτό των high rate. Απλά στο low rate "καριέρα" δε θα μπορέσει να κάνει το 15χρονο, αλλά το 18χρονο και ξέρεις...

 

Ο 15χρονος θα γράψει 10 φορές "Σου γαμώ τη μάνα", ενώ ο 18χρονος θα γράψει 10 διαφορετικές βρισιές κάθε φορά που θα σου μιλήσει.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν έπαιζες L2 όταν η μισή Ελλάδα έπαιζε bnb και η άλλη μισή e-global.

Αυτο τωρα ειναι επιχειρημα?Και αν ειναι επιχειρημα συνηγορει υπερ της αποψης μου η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο τωρα ειναι επιχειρημα?Και αν ειναι επιχειρημα συνηγορει υπερ της αποψης μου η οχι?

 

Κοίταξε να δεις. Τότε όλα τα παιδάκια παίζανε μαζί με τα "σοβαρά" άτομα που λες. Και ξέρεις τι διαφορές υπήρχαν στον κόσμο του L2; Καμία.

 

Αργότερα, άνοιξε ο info-gate και πήγαν εκεί τα περισσότερα παιδάκια μαζί τους και εγώ (14 χρονών τότε), αλλά και πάλι δεν άλλαξε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου.

 

 

Δεν νομίζω ότι μόνο το άθλιο community και οι παρακμιακοί βραζιλλιάνικοι- ελληνικοί σρβς που φτιάχνονται καθημερινά , κατέστρεψαν το λ2.

 

Το λ2 σαν κάθε MMORPG έχει ημερομηνία λήξης. Όταν είμαστε στο 2011 και χρησιμοποιούν ακόμα το σύστημα Click-To-Move δεν μπορείς να πηδήξεις καν , και που γενικά το Geodata αλλά ακόμα και ολόκληρο το παιχνίδι είναι τετράγωνο , είναι φυσικό να έρθει κάποια στιγμή το τέλος αυτού του παιχνιδιού. Ας μην αναφέρω πως το στήσιμο ( Grinding , Grouping και Leveling ) είναι τρομακτικά Korean Style όπου πρέπει κυριολεκτικά να ενωθείς με την καρέκλα και το πληκτρολόγιο , για να καταφέρεις κάτι .

Link to comment
Share on other sites

Οπως σου ειπα συμφωνω με οτι λεει. Ολα αυτα τα ατομα που κανουν τετοιου ειδους πραγματα τα συναντας κυριως σε High Rate Servers ( High Rate = Fail ). Σε εναν σερβερ που σκοτωνεις ενα gremlin και πας 80 lvl δεν γνωριζεις αν ο αλλος ειναι καλος ή οχι. Παιζει ο καθενας. Ποσα ατομα ξερεις που ειναι μονιμοι σε High Rate και σκαμπαζουν απο πραγματα οπως Quest για Sub, Nobless, να μπαινουν Rb και λοιπα. Δεν λεω οτι καταστρεφεται το l2 γενικα σαν παιζνιδι. Λεω καταστρεφεται οσο αφορα την ποιοτητα των παιχτων. Υπαρχουν οι high rate servers και μπορει να μπει ο καθενας και να παιξει για πλακα, δεν θα δωσει τοση σημασια ουτε θα ασχοληθει με τετοια πραγματα οπως αν επαιζς εναν low rate επομενως δεν γνωριζει τα ιδια πραγματα με καποιον π.χ σαν εσενα που εχεις μια Α εμπειρια σε Low Rate.

Ελπιζω να καταλαβες πανω κατω τι εννοω.

 

Σημφωνώ απόλυτα ...

Link to comment
Share on other sites

 

Το λ2 σαν κάθε MMORPG έχει ημερομηνία λήξης. Όταν είμαστε στο 2011 και χρησιμοποιούν ακόμα το σύστημα Click-To-Move δεν μπορείς να πηδήξεις καν , και που γενικά το Geodata αλλά ακόμα και ολόκληρο το παιχνίδι είναι τετράγωνο , είναι φυσικό να έρθει κάποια στιγμή το τέλος αυτού του παιχνιδιού. Ας μην αναφέρω πως το στήσιμο ( Grinding , Grouping και Leveling ) είναι τρομακτικά Korean Style όπου πρέπει κυριολεκτικά να ενωθείς με την καρέκλα και το πληκτρολόγιο , για να καταφέρεις κάτι .

 

Ο Vaxil αν και βλάκας και μόνιμος παίκτης high rate server σας είπε τον αληθινό λόγο για τον οποίο χάλασε το L2. Ok;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...