Jump to content

ΜΠΑΤΣΟΙ - ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ - ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ


VeGe

Recommended Posts

Μα δεν έχω φάει δακρυγόνο γιατί εγώ είμαι αυτός που τα ρίχνει

 

Έλα ρε είσαι αστυνομικός και δεν το ξέραμε ;

Link to comment
Share on other sites

Ο Ζορό!

 

Μα δες απάντηση που δίνει αντί να πει δεν έχω πατήσει στον δρόμο να πούμε βάζει τον ευατό του σε άτομα που δεν είναι λολ

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έχω φάει δακρυγόνο γιατί εγώ είμαι αυτός που τα ρίχνει τι δεν έχεις καταλάβει ακόμη ; Και αγώνας περί δικαιωμάτων με μορφές βίας που δεν συμβαδίζουν με τον πολιτισμό μας και με την σκέψη του ότι ζούμε στον 21 πρώτο αιώνα  , δεν υπάρχει τέτοιος αγώνας και ούτε κάτι θετικό μπορεί να φέρει παρα μόνο αρνητικά που τα λες και εσύ ο ίδιος άλλωστε.

Και αυτό γιατί όταν έχουμε εκλογές και εσύ πας και βάζεις καπότα μέσα στο ψηφοδέλτιο  που ουσιαστικά τότε καθορίζεται το μέλλον σου και η ζωή σου δεν το σκέφτεσαι λές εγώ έριξα λευκό που σημαίνει κάντε με ό,τι θέλετε αφου λοιπόν λές κάντε με ό,τι θέλετε με αυτή σου την νοοτροπία μετά τι άλλο επιζητάς ;

Λάθος. Μάλλον δεν έχεις διαβάσει το σύνταγμα. Αρχικά λέει ότι τα λευκά πάνε στο πρώτο κόμμα. Αλλά, από την εποχή ακόμη του Α.Παπανδρέου ισχύει ότι πως αν ένα μεγάλο ποσοστό (δεν θυμάμαι νούμερο) του εκλογικού σώματος ρίξει λευκό, τότε η Βουλή υποχρεούται να διαλυθεί, όπως και τα κόμματα, και να δημιουργηθούν πάλι με νέο όνομα. Γιαυτό το λόγο κανένα κόμμα δεν μιλάει για λευκό. Μόνο το ΚΚΕ λέει για αποχή αφού ξέρει ότι δεν θα ανεβεί ποτέ στην κυβέρνηση και δεν την συμφέρει το λευκό.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά, το λεύκο είναι ψήφος.

Απλά το λευκό πρέπει να πέφτει μόνο όταν το εκλογικό σώμα έχει σκοπό να τα ρίξει όλα λευκά, όχι μόνο εγώ και συ.
Link to comment
Share on other sites

Απλά το λευκό πρέπει να πέφτει μόνο όταν το εκλογικό σώμα έχει σκοπό να τα ρίξει όλα λευκά, όχι μόνο εγώ και συ.

 

Πρέπει?

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε είσαι αστυνομικός και δεν το ξέραμε ;

Μίλησε ο κύριος Gold Member  /Να πάρτα μην στα χρωστάω κι εσένα.

Link to comment
Share on other sites

kala ekanan

akoustike episis oti brethike diadiloths me astunomikh tautotita kati pou den isxuei kai to bgalan apo ta muala tous oi anarxikoi.

episis den mas eipate oti eisastan allou kai oxi ekei pws ksafnika brethikate kai fagate kai ta dakrugona?kanate teleport apo thn global gatekeeper?

 

episis wpos leei kai autos mono oi diloi forane koukoules kai spane

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

kala ekanan

akoustike episis oti brethike diadiloths me astunomikh tautotita kati pou den isxuei kai to bgalan apo ta muala tous oi anarxikoi.

episis den mas eipate oti eisastan allou kai oxi ekei pws ksafnika brethikate kai fagate kai ta dakrugona?kanate teleport apo thn global gatekeeper?

 

Πιάστηκαν 2 ασφαλίτες. Ένας στην πορεία του ΠΑΜΕ (κκε) με τζινάκι κτλ. που μιλούσε με ασύρματο με το κέντρο και ένας στη συγκέντρωση των αγανακτισμένων με κουκούλα και μολότοφ στη τσάντα. Όντως οι αναρχικοί τα λένε αυτά (οι γριές που βρίσκονταν στο σύνταγμα τα βγάλανε από το μυαλό τους δεν τους είδαν. ΟΧΙ ΣΟΥ ΛΕΩ. Απλή λασπολογία.

 

Εσύ δεν παίζει να είσαι τόσο χαζός. Αυτό που βλέπεις είναι η συγκέντρωση των Αγανακτισμένων. Αλλά τόσο σκαλωμένος είσαι που βλέπεις παντού γύρω σου αναρχικά φαντάσματα.

 

ΜΠΕ

 

(Βtw μόλις γύρισα από Σύνταγμα, μέχρι τις 3 και είχε live μουσική και πολύ καλό κλίμα)

 

Link to comment
Share on other sites

Me travage ke tou'lega, kolebatse mn me travas. Edw pio panw meno, na paro xartakia katevika arakse....ti patheneis ?

 

 

Mallon tha prepei na katalavoume oti to olo thema dn einai politiko alla koinwniko. Otan iparxoun tosoi anthrwpoi pou thn vriskoun me thn via ntax...ti na peis. Ke tis aspides na pareis ap'tous batsous, ke ta glop, ke ta xeria na tous kopseis, tipota dn tha katafereis. Oi anthrwpoi einai zwa, tora to mono prama pou boroume na kanoume einai na pioume oso kai oti boroume, na pethanoume, ke isos kapia stigmi na bgoume apo thn proistoria ke na ekselixthoume, kapos me kapio tropo.

 

Ne orea dn leo, o einstain itan anthrwpos, to idio ke o sam. Kai auto eksigei polla.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...