Jump to content

Ranger I assasin??


Recommended Posts

O Assassin είναι καθαρά καλύτερος με Sword-Sword καθώς είναι ΠΟΛΥ πιο δυνατός σε θέμα damage απλά χάνει crit.rate , όμως εδώ βαράνε ρόλο οι Manastones που πανεύκολα ανεβάζεις πάλι το crit rate στο soft cap δηλαδή 440 αν και θα σου πρότεινα να το πας 500 για θέμα κριτικαρίσματος.

 

Sword = 1.4 atck speed 50 crit rate αλλά περισσότερο attack

Dagger = 1.2 atck speed 100 crit rate αλλά λιγότερο attack

 

το 0.2 διαφορά είναι υπέρ του dagger αλλά είναι πολύ μικρή διαφορά , το crit rate με 3 manastone το πιάνεις πάλι οπότε δεν σε νοιάζει , το attack δεν το πιάνεις με λίγα manaslot αλλά με πολλά οπότε παίρνεις sword.

 

 

 

 

 

 

Τώρα για το Ranger vs Assassin , καθαρά ranger. Τώρα δεν θέλω να πω τα γιατί , γιατί θα γράψω ολόκληρη έκθεση και θα βγει λίγο μεγάλο , απλά λόγο εμπειρίας σου προτείνω ranger , τα κάνεις όλα.

Link to comment
Share on other sites

O Assassin είναι καθαρά καλύτερος με Sword-Sword καθώς είναι ΠΟΛΥ πιο δυνατός σε θέμα damage απλά χάνει crit.rate , όμως εδώ βαράνε ρόλο οι Manastones που πανεύκολα ανεβάζεις πάλι το crit rate στο soft cap δηλαδή 440 αν και θα σου πρότεινα να το πας 500 για θέμα κριτικαρίσματος.

 

Sword = 1.4 atck speed 50 crit rate αλλά περισσότερο attack

Dagger = 1.2 atck speed 100 crit rate αλλά λιγότερο attack

 

το 0.2 διαφορά είναι υπέρ του dagger αλλά είναι πολύ μικρή διαφορά , το crit rate με 3 manastone το πιάνεις πάλι οπότε δεν σε νοιάζει , το attack δεν το πιάνεις με λίγα manaslot αλλά με πολλά οπότε παίρνεις sword.

 

 

 

 

 

 

Τώρα για το Ranger vs Assassin , καθαρά ranger. Τώρα δεν θέλω να πω τα γιατί , γιατί θα γράψω ολόκληρη έκθεση και θα βγει λίγο μεγάλο , απλά λόγο εμπειρίας σου προτείνω ranger , τα κάνεις όλα.

aha epeidh dn exw pai3ei dps to critical rate poso einai max gia autous? gt ama pianeis diskola to max sto critical kalutera na paizeis me daggers
Link to comment
Share on other sites

aha epeidh dn exw pai3ei dps to critical rate poso einai max gia autous? gt ama pianeis diskola to max sto critical kalutera na paizeis me daggers

 

Δες , το soft cap είναι 440. Soft cap είναι δηλαδή από 440 και μετά το 1 δίνει λιγότερο % απότι έδινε πριν , αλλά προσωπικά το πολύ crit αξίζει εδώ το είχα 5xx , δηλαδή το είχα στο hard cap.

 

Δεν θυμάμαι άμα έχει max και πάλι δεν αξίζει να πάει και πολύ σε βαθμό πάνω από 750 , απλά σκέψου οτί όλα τα manaslots πάνε για crit και μετά δεν θα έχεις HP.

 

Το crit rate πάει ++ πανεύκολα με manaslots (αφού το ένα manastone δίνει +17) ενώ το attack με manastones πάει ++ δύσκολα αφού το ένα δίνει +5.

 

Καλή τύχη :p

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φτάσει νομίζω αλλά σου λέω ντάξει δεν λέει να πάει και τόσο , δεν αξίζει. Δηλαδή πάρτο στο 600 και όλα τα άλλα slots κάντα HP.

 

Άμα έχεις άλλη απορία πες , το έχω φιλοσοφίσει το θέμα πολλές ώρες ;p

Link to comment
Share on other sites

το έχω φιλοσοφίσει το θέμα πολλές ώρες ;p

fenete :P ....

 

egw exw kanei ranger... eimai 25 lvl ti manastone to xwnw s auton ap oti exw dei paizei to idio me ton assasin swsta?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς , στην ουσία και οι δύο (Ranger ~ Assassin) είναι Rogue , οπότε πάνω κάτω θέλουν τα ίδια πράματα , Crit rate και HP θες. Τώρα σε αυτά τα level πιο πολύ θες crit rate να κάνεις καλύτερο damage και πιο εύκολο XP'ing ,  πιο μετά αλλάζουν οι ανάγκες σου καθώς παίρνεις καλύτερες στολές/jewel/όπλα και το crit rate πάει πάνω χωρίς να παίρνεις manastones για αυτό οπότε μετά το γυρνάς στο Crit rate/HP από σκέτο crit rate που είχες πριν.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Λογικά λύθηκε η απορία σου όποτε το κλειδώνω , άμα κάποιος έχει κάποια γρήρορη απορία γενικά μπορεί να μου κάνει pm και να του πω ότι ξέρω γιατί έχω ρίξει πολύ μελέτη σε αυτό το θέμα ;P

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...