Jump to content

aion official?


Recommended Posts

geia sas paidia.8a i8ela na rotisw kati ...a3izei na agorasw time card gia na pai3w ton aion official,h dn a3izei kai poli ta lefta tou ??

ama 8es na pekseis kanonika aksizei ama einai na peksis ligo k na stamathseis kalutera pekse se private

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ανάλογα τον πόσο χρόνο κόπο και κουράγιο διαθέτεις. Σκέψου απλά οτί εκεί πέρα έχουν ντυθεί τα άτομα εδώ και καιρό και γενικά έχουν προβάβισμά. Άσε που έχουν λιγότερο κόσμο από τον IA (Infinite Aion)

 

Εγώ στην θέση σου θα ορμούσα στον IA , έχει 2 server και οι 2 με 3.500 άτομα σταθερά κάθε μέρα και ώρα. Ο retail έχει max 1200 άτομα σε κάθε server για να νιώσεις την διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ανάλογα τον πόσο χρόνο κόπο και κουράγιο διαθέτεις. Σκέψου απλά οτί εκεί πέρα έχουν ντυθεί τα άτομα εδώ και καιρό και γενικά έχουν προβάβισμά. Άσε που έχουν λιγότερο κόσμο από τον IA (Infinite Aion)

 

Εγώ στην θέση σου θα ορμούσα στον IA , έχει 2 server και οι 2 με 3.500 άτομα σταθερά κάθε μέρα και ώρα. Ο retail έχει max 1200 άτομα σε κάθε server για να νιώσεις την διαφορά.

ο infinite εχει ξεπεράσει τον offical??ηξερα οτι ηταν ο καλυτερος private server αλλα οχι οτι εχει περισσοτερο κοσμο απο το official.. το μονο προβλημα που εχει ο infinite και οι υπολοιποι σερβερς ειναι οτι δεν εχουν 100% fixes πολλα quest δεν δουλευουν.... αλλα στον infiniti τα fixaroun, πολυ λιγα quest δεν δουλευουν και δεν εχει πολλα bug εχουν πολυ καλο devteam. εγω παντως δεν θα αγοραζα κωδικο για τον official..
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ο infinite εχει ξεπεράσει τον offical??ηξερα οτι ηταν ο καλυτερος private server αλλα οχι οτι εχει περισσοτερο κοσμο απο το official.. το μονο προβλημα που εχει ο infinite και οι υπολοιποι σερβερς ειναι οτι δεν εχουν 100% fixes πολλα quest δεν δουλευουν.... αλλα στον infiniti τα fixaroun, πολυ λιγα quest δεν δουλευουν και δεν εχει πολλα bug εχουν πολυ καλο devteam. εγω παντως δεν θα αγοραζα κωδικο για τον official..

 

Ναι ο IA έχει πολύ κόσμο σε σχέση με τον official και πίστεψεμε αυτά τα λέω και έχω κάποιες βάσεις που βαριέμαι να τις αναπτύξω , απλά πίστεψεμε έτσι είναι. Δεν έχω την όρεξη να αιτιολογώ απλά να ξέρετε οτί ο IA είναι ΠΟΛΥ καλύτερος από τον official. Ντάξει δεν δουλεύουν κάποια πράγματα , χάνεις την "retail γεύση" και δεν νιώθεις την ιστορία του παιχνίδιου όσο θα μπορούσες άμα έπαιζες retail αλλά ο IA έχει κάποια βασικά πράγματα που ο off (NA/EU) δεν τα είχε και ούτε θα έχει ποτέ

Link to comment
Share on other sites

αλλά ο IA έχει κάποια βασικά πράγματα που ο off (NA/EU) δεν τα είχε και ούτε θα έχει ποτέ

μπορεις να μας ανεφερεις μερικα απ αυτα για να μαθουμε κ εμεις? :)
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μας ανεφερεις μερικα απ αυτα για να μαθουμε κ εμεις? :)

 

Ο ΙΑ έχει

 

- Παραπάνω κόσμο : 3.500 άτομα σε κάθε server (ο Greed είναι συνέχεια 3.500 εκτός από τα μεσάνυχτα) , το να έχει ΠΟΛΥ κόσμο πολύ πάρα μα πάρα πολύ καλό γιατί πέρα από την πλάκα - όπου και να πας ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ! Δεν έχεις ιδέα πόσο καλό είναι το όπου και να πηγαίνεις να βρίσκεις κάποιον να κάνει κάτι παρόμοιο με εσένα και έτσι ο ένας να βοηθά τον άλλον , ενώ στον οff ακόμα θυμάμαι που έκανα alt παίχτη 15 lv και δεν έβρισκα ΟΥΤΕ 1 άτομο που να είναι στα ίδια lv με έμενα (ή πάνω κάτω να πούμε) ώστε να κάνουμε τα campaign μαζί.

 

Ο official ειδικά πρέπει να έχει πολύ κόσμο καθώς αυτοί εκεί έχουν την αναγκή να κάνουν όλα τα instance πάρα πολλές φορές λόγο οτί είναι και πιο αργό το exp εκεί πέρα. Στον ΙΑ εγώ ξέρω οτί όπου και να πάω βρίσκω άτομα , ειδικά στο pandaemonium γίνεται χαμός.

 

 

 

Ο ΙΑ δεν έχει κινέζους gold farmers ~ ναι αυτά τα κλασικά άτομα που κάθονται στο PC κάπου στις 18 ώρες και φαρμάρουν ασταμάτητα με οποιοδήποτε τρόπο σε σημεία άγνωστα για εμάς τους κοινούς θνητούς και πουλάνε το 1kk kinah 5 ευρώ καταστρέφοντας την οικονομία ασταμάτητα όπως και επίσης ένας τρόπος για να βγάλουν αυτή την μεγάλη ποσότητα Kinah είναι να πάνε να φάνε τα named mobs που βγαίνουν μία ~ δύο φορές την μέρα , να τα φάνε και να σπάσουν το όπλο/κομμάτι στολής που θα πέσει , θα το πουλάνε 15kk kinah

 

(π.χ. θα σου δώσω ένα παράδειγμα , τα asmo china gold farmers κάνουν camp με 45lv Cleric τον Nuaka που είναι στο Mist Mane ~ Morheim , boss των 40lv και τον σολάρει ο cleric γιατί το boss έχει χάλια AI και ο cleric είναι σπασαρχίδας και κάνει πολύ damage για healer.)

 

Έτσι παίρνουν τα χρύσα items που αντί να τα πάρουν οι πραγματικοί παίχτες τα παίρνουν κάποιοι άλλοι που τα πουλάνε σε τριπλάσια τιμή από την κανονική. Ξέρω και άλλα σημεία τους αλλά δεν θα κάτσω να τα αναφέρω , δεν αξίζει ;P

 

 

Τώρα θα παώ στην κατηγορία των hacks/bots , ο official έχει φάει άπειρο βιασμό από αυτά τα δύο , το τι έχουν δει τα μάτια μου όσο είμουνα εκεί είναι άλλη υπόθεση. Απλά σας λέω το οτί ο κάθε elyos rifter/twink σε Morheim + Beluslan είχε hacks ΓΙΑ ΜΗΝΕΣ

 

Ναι για μήνες , να τους βλέπεις να πετάνε ανηφορικά απότομα σε περιοχή που δεν μπορείς να πετάξεις καν , να κάνουν τα skills χωρίς animation , να βάζουν τα kisks τους μέσα στα γραφικά που δεν μπορείς να βαρέσεις καν , πολλά πράγματα. ΌΛΟΙ οι asmo το ξέραμε επί μήνες οτί όχι μόνο ένας από αυτούς αλλά όλοι οι rifters είχαν hacks αλλά δεν είχαν φάει ban. Γιατί ;

 

Θα μπορούσα να πω "ανίκανη εταιρεία" αλλά αυτό θα ήταν το λιγότερο , ανύπαρκτη σε ένα τόσο μεγάλο βαθμό που για μια εποχή νόμιζα πως δεν υπάρχουν GM. GM δεν έβλεπες/άκουγες ΠΟΤΕ , μόνο όταν έκαναν down τους server , για να πει το countdown. Φυσικά είχαν προσπαθίσει να κάνουν 2 events αλλά και τα δύο με πλήρη αποτυχία με όλους να λένε "χάσιμο χρόνου" "καλύτερα να είχα πάει να φαρμάρω" και τέτοια φάση.

 

Στον ΙΑ απλά βιάζουν τους hackers. Τους κυνηγάνε , οι GMs όχι μόνο τους βλέπεις αλλά είναι ενεργοί σε μεγάλο βαθμό , ακόμα θυμάμαι όταν είχα πάει Beshmundir Temple με κάτι άτομα , μπήκαμε μέσα και τότε ο ΙΑ είχε ένα bug να κάνεις skip το 1ο boss , κάναμε όλοι το bug και τότε βλέπεις τον GM μπροστά μας να λέει "Hi" και μετά ΜΠΟΥΜ όλοι jail για μία ώρα.

 

Δηλαδή κατάλαβες τι έγινε ; Ήξεραν οι GM οτί υπάρχει κάποιο bug στο BT ~ 1ο Boss και μέχρι να το φτιάξει ο admin αυτοί κάναν camp την είσοδο του BT και όποιο group έμπαινε το ακολουθούσαν μέχρι να φτάσει στο 1ο boss , άμα έκαναν το bug μπαμ το Jail.

 

Μιλάω για jail , JAIL  όχι BAN όπως ο official , o Toasty o admin του IA έχει κάνει ένα custom jail ώστε να μην κάνει bans , ban μόνο σε αυτούς που κάνουν μαλακίες σε μεγάλο βαθμό/συχνά.

 

 

 

 

Ο official ο μοναδικός λόγος που είναι καλύτερος είναι γιατί δουλεύουν όλα , αλλά και πάλι τι να το κάνω να δουλεύουν τα βίντεο/quest άμα δεν υπάρχει τάξη και σωστή αντιμετωπισή , κάποια βασικά πράγματα που δεν έχει. Θα μπορούσα να πω και άλλα αλλά πιστεύω πως έχω γράψει ένα σχετικά μεγάλο κείμενο "walloftext.png" και κάλυψα πλήρως την ερώτηση σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ανάλογα τον πόσο χρόνο κόπο και κουράγιο διαθέτεις. Σκέψου απλά οτί εκεί πέρα έχουν ντυθεί τα άτομα εδώ και καιρό και γενικά έχουν προβάβισμά. Άσε που έχουν λιγότερο κόσμο από τον IA (Infinite Aion)

 

Εγώ στην θέση σου θα ορμούσα στον IA , έχει 2 server και οι 2 με 3.500 άτομα σταθερά κάθε μέρα και ώρα. Ο retail έχει max 1200 άτομα σε κάθε server για να νιώσεις την διαφορά.

 

Γιατι εμεις στον Telemachus τι εχουμε 3500k κοσμο εχουμε να μην σου δειξω screen απο siege καλυτερα αστο.. :P.. Btw στα private παιδια παντα και παντοτε θα υπαρχουν ατελειες δεν θα δουλευουν διαφορα quests και λοιπα ενω official αλλο πραγμα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

AdBlock Extension Detected!

Our website is made possible by displaying online advertisements to our members.

Please disable AdBlock browser extension first, to be able to use our community.

I've Disabled AdBlock