Jump to content

[Guide] για το Antharas!


Recommended Posts

Γεια σας, Για μια ακομη φορα θα σας δειξω αλλο ενα Quest για Raid Boss το Antharas! Εαν ακολουθησετε πιστα το Guide μου τοτε ολα θα ειναι ευκολα,ελπιζω!


Λοιπον το Quest ξεκιναει απο την Giran.Βρισκουμε την Gabrielle (κανουμε διπλο-κλικ πανω του,παταμε "Quest" -> "Ι will join your expedition" -> "Tell me more about the force field" -> "I will take the best" -> "Tell me about the guardians").

gabrielle.jpg

 

Μολις παρουμε το Quest απο την Gabrielle θα μας ζητηθει να παμε στα εξεις ατομα! (Kaiena - Ivory Tower),(Chakiris - Hunter's Village),(Kendra - Aden Castle Town),(Orven - Aden Castle Town)

ΠΡΟΣΟΧΗ!:Μπορουμε να παμε στα ατομα με οπιαδιποτε σειρα θελουμε!


Moλις Φτασουμε στον Orven (κανουμε διπλο-κλικ πανω του,παταμε "Quest" -> "[Audience With The Land Dragon (In Progress)]")

 

Τωρα θα μας ζητησει να παμε να σκωτοσουμε ενα συγγεκριμενο τερας! (Βloody queen)

Το τερας Βρισκεται Forbiden Getaway

orven.jpg

Τωρα που βρικαμε το τερας και το σκωτοσουμε θα μας βγαλει μερικα τερατα με την ονομασια (Sacriface Of The Sacrificed).Μολις σκωτοσουμε αυτα τα τερατα θα μας δοσει το παρακατω Quest Item (Remains of Sacrified)

bloodqueenmob.jpg

 

sacrificeofthesacrifice.jpg

 

questitemremainofsacrif.jpg

 

Μολις παρουμε το Quest Item γυρναμε πισω στον Orven (κανουμε διπλο-κλικ πανω του,παταμε "Quest" -> "[Audience With The Land Dragon (In Progress)]")

Μολις του μιλησουμε στον Orven μας δινει το παρακατω Quest Item (Μark of Watchman)

questitemmarkofwatchman.jpg


Moλις Φτασουμε στον Chakiris (κανουμε διπλο-κλικ πανω του,παταμε "Quest")

chakiris.jpg

Τωρα θα μας ζητησει να παμε να σκωτοσουμε ενα συγγεκριμενα τερατα! (Κranrot),(Hamrut)

Τα τερατα Βρισκοντε Giant's Cave.

Moλις φτασουμε Giant's Cave θα βρουμε τα τερατα που θελουμε

kranrothamrutmob.jpg

 

Μολις σκωτοσουμε τα τερατα που μας ζητησε ο Chakiris θα μας δοσουν τα παρακατω Quest Item (Hamrut Leg,Kranrot Skin)

harmutlegskin.jpg

 

Μολις παρουμε τα Quest Items παμε ξανα πισω στον Chakiris (κανουμε διπλο-κλικ πανω του,παταμε "Quest")

Και θα μας δοσει το παρακατω Quest Item (Μark of Watchman)

questitemmarkofwatchman.jpg


 

Moλις Φτασουμε στον Kendra (κανουμε διπλο-κλικ πανω του,παταμε "Quest")

kendra.jpg

Θα μας ζητησει να παμε Forrest Of Mirrors να σκωτοσουμε τα παρακατω τερατα (Harit Lizardman Matriarchs,

Harit Lizardman Shaman)

33333333333333333i.jpg

 

Μολις σκωτοσουμε το Harit Lizardman Shaman ή Harit Lizardman Matriarchs το θα βγαλει μερικα απο τα παρακατω τερας.

haritlizardmanzealot.jpg

 

Μολις σκωτοσουμε το (Harit Lizardman Zealot).Θα μας δωσει το παρακατω Quest Item (Totem of Land Dragon).

totemoflanddragon.jpg

 

Mολις το παρουμε απο το τερας παμε πισω στην Kendra (κανουμε διπλο-κλικ πανω του,παταμε "Quest")

Και θα μας δοσει το παρακατω Quest Item (Μark of Watchman)

questitemmarkofwatchman.jpg


 

Moλις Φτασουμε στον Kaiena (κανουμε διπλο-κλικ πανω του,παταμε "Quest")

Θα μας ζητησει να παμε Forsaken Plains να σκωτοσουμε τα παρακατω τερατα (Marsh Stalker,

Marsh Drakes)

kaiena.jpg

 

Mολις φτασουμε Forsaken Plains θα ψαξουμε τα τερατα για να τα σκωτοσουμε.

1111111111fr.jpg

 

Μολις τα σκωτοσουμε τα Marsh Stalker και Marsh Drakes θα μας δωσει του τα παρακατω

Quest Items

marshstalkerhornmarshdr.jpg

 

Μολις τα παρουμε παμε και μιλαμε με την Kaiena (κανουμε διπλο-κλικ πανω του,παταμε "Quest")

Και θα μας δωσει το παρακατω Quest Item (Μark of Watchman)

questitemmarkofwatchman.jpg


 

Mολις μαζεψουμε 4xΜark of Watchman.Πηγενουμε πισω στην Gabrielle (κανουμε διπλο-κλικ πανω του,παταμε "Quest" -> "Tell me about the next stage")

gabrielle.jpg

 

Τωρα που μιλησαμε στην Gabrielle θα μας ζητησει να παμε στα εξεις ατομα (Warehouse Chief Moke - Gludin

Town) και στον (Black Smith Helton - Oren Castle Town)

 

blacksmithhelton.jpg

 

222222222222222w.jpg

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!:Μπορουμε να παμε στα ατομα με οπιαδιποτε σειρα θελουμε!

 

Παμε στον WareHouse Chief Moke (κανουμε διπλο-κλικ πανω του,παταμε "Quest" -> "Tell me about the abyss jewel.")

Θα μας ζητησει να παμε στο Windy Hill north of gludin,για να του φερουμε τα παρακατω Quest Items (fragment of the abyss jewel και proof that you have slain a jewel guardian

)

Mολις φτασουμε στο Windy Hill.Θα βρουμε το παρακατω τερας.

jewel1.jpg

 

Μολις σκωτοσουμε το Abyssal Jewel 1.Θα μας δωσει το παρακατω Quest Item (1st Fragment Of Abyss Jewel)

12222222222222222222.jpg

 

Αμεσως θα Βγουνε μερικα απο τα παρακατω τερατα.

jewelguardianmara.jpg

 

Μολις σκωτοσουμε το Jewel Guardian Mara.Θα μας δωσει το παρακατω Quest Item (Mara Fang).

13333333333333333111111.jpg

 

Μολις παρουμε το Mara Fang και το 1st Fragment Of Abyss Jewelπηγενουμε πισω στον WareHouse Chief Moke (κανουμε διπλο-κλικ πανω του,παταμε "Quest").Θα μας δωσει το παρακατω Quest Item (Μark of Watchman)

questitemmarkofwatchman.jpg

 


Τωρα παμε στον Black Smith Helton (κανουμε διπλο-κλικ πανω του,παταμε "Quest" -> "Tell me about the abyss jewel.").

Θα μας ζητησει να παμε στο Southern border region of the Sea of Spores,για να φερουμε τα παρακατω Quest Item

(Fragment of Jewel και proof of having killed the spirits of darknesa that guard it)

Μολις φτασουμε στο Sea of Spores,θα ψαξουμε να βρουμε το παρακατω τερας (Abyssal Jewel 2).

jewel2.jpg

 

Μολις σκωτοσουμε το Abyssal Jewel 2,θα μας δωσει το παρακατω Quest Item (2nd Fragment Of Abyss Jewel)

2ndfragmentofabyssjewel.jpg

Αμεσως θα μας βγαλει τα παρακατω τερατα (Jewel Guardian Musfel)

jewelguardianmusfel.jpg

Μολις σκωτοσουμε το Jewel Guardian Musfel,θα μας δωσει το παρακατω Quest Item (Musfel Fang)

musfelfang.jpg

 

Mολις μαζεψουμε τα (Musfel Fang και 2nd Fragment Of Abyss Jewel),πηγενουμε πισω στον

Black Smith Helton (κανουμε διπλο-κλικ πανω του,παταμε "Quest") και θα μας δωσει το παρακατω Quest Item (Μark of Watchman)

questitemmarkofwatchman.jpg

 


Πηγαινουμε πισω στην Gabrielle (κανουμε διπλο-κλικ πανω του,παταμε "Quest") η οποια θα μας δωσει το παρακατω Quest Item (Herald of Slayer)

gabrielle.jpg

 

heraldofslayer.jpg

 

Μολις παρουμε το Herald of Slayer,πηγαινουμε στον Gilmore (κανουμε διπλο-κλικ πανω του,παταμε "Quest" -> "[Audience With The Land Dragon (In Progress)]" -> "Where is the abyssal jewel?")

tritonpcgianoblesquest1.jpg

 

Αφου μιλησαμε στον Gilmore,θα μας πει να παμε και να σκωτοσουμε τα παρακατω τερατα.

(Cave Keeper και Cave Maiden)

cavekeepermaiden.jpg

 

Μολις σκωτοσουμε ενα απο τα παραπανω τερατα θα μας βραλει το παρακατω τερας (Abyssal Jewel 3)

abyssaljewel3.jpg

 

Μολις σκωτοσουμε το Abyssal Jewel 3,θα μας δωσει το παρακατω Quest Item (3rd Fragment of Abyss Jewel)

3rdfragmentofabyssjewel.jpg

 

Μολις παρουμε το 3rd Fragment of Abyss Jewel,πηγαινουμε πισω στον Gilmore (κανουμε διπλο-κλικ πανω του,παταμε "Quest" -> "[Audience With The Land Dragon (In Progress)]"),θα μας ζητησει να παμε στον Antharas Watchman Theodric (κανουμε διπλο-κλικ πανω του,παταμε "Quest" -> "I am ready to confront Antharas").

theodric.jpg

 

Aφου μιλησετε στον Theodric,θα σας δωσει το παρακατω Quest Item (Portal Stone)

portalstone.jpg

 

Mολις παρουμε το Portal Stone,Μπορουμε να μπουμε μεσα στο Antharas οποιαδηποτε στιγμη επιθυμούμε,Αν αποφασισουμε να μπουμε μεσα στο Αntharas,θα παμε να βρουμε το Hear of Warding το οποιο βρισκεται μεσα στο Antharas Cave Heart (κανουμε διπλο-κλικ πανω του,παταμε "Go to the Lair of Antharas")

heartofwarding.jpg


 

Τι χρειαζεται να ξερετε για το Raid Boss Antharas:

antharas.jpg

 

Εδω μπορειται να δειτε τι ριχνει,τα skill που χρησιμοποιει για να εξουδετερωση τους αντιπαλους,στατιστικα που εχει το Antharas

 


 

Αυτο ηταν το Guide μου για το πως κανουμε το Quest για το Antharas!Ελπιζω να σας αρεσε!

 

Credits:ĐãکøЙє™

Link to comment
Share on other sites

quest site το καναμε

nai re quest site to kaname!

ti ise eci re file toso kopo ekana kai eci amesos Quest site to kaname kai eci kanis guide gia quest mn milas!

kai mn ksekinisis to spam pali me ta dika s telos !

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό.

 

Επιμένω, κάνε κάτι πιο ασυνήθιστο που να μην το ξέρουν 9/10

 

 

GJ

opos exo ksanapi kano guide gia quest pou ine gia ola ta Client kai sxedon ola ine gnosta ala lipoun apo to mxc kai egw ta ftiaxno gia edo!

kai dn nomizo na to kseroun 9/10 gt ine poli pou pezoun se pvp server mono :)

Link to comment
Share on other sites

opos exo ksanapi kano guide gia quest pou ine gia ola ta Client kai sxedon ola ine gnosta ala lipoun apo to mxc kai egw ta ftiaxno gia edo!

kai dn nomizo na to kseroun 9/10 gt ine poli pou pezoun se pvp server mono :)

Oτι πεις ναι

Κανε κατι ξεχωριστο,που να μην υπαρχει παντου

Γιατι,ο καθενας παταει ενα ANTHARAS QUEST και του βγαζει ποσα link

Τι σημασια εχει αν ειναι σε ολα τα Client

 

Και σημασια για εμενα δεν εχει τοσο η εμφανιση,αλλα τα topic να εχουν μια σημαντικη λειτουργια και να προσφερουν πραγματα που δεν ειναι ευρεως γνωστα

τελος απο εδω

Link to comment
Share on other sites

Oτι πεις ναι

Κανε κατι ξεχωριστο,που να μην υπαρχει παντου

Γιατι,ο καθενας παταει ενα ANTHARAS QUEST και του βγαζει ποσα link

Τι σημασια εχει αν ειναι σε ολα τα Client

 

Και σημασια για εμενα δεν εχει τοσο η εμφανιση,αλλα τα topic να εχουν μια σημαντικη λειτουργια και να προσφερουν πραγματα που δεν ειναι ευρεως γνωστα

τελος απο εδω

opos ipa kai sta ala topic pou eleges ta dika s eci toso analitiko kai peripihmeno dn 8a vris :) stop spam plz
Link to comment
Share on other sites

Oτι πεις ναι

Κανε κατι ξεχωριστο,που να μην υπαρχει παντου

Γιατι,ο καθενας παταει ενα ANTHARAS QUEST και του βγαζει ποσα link

Τι σημασια εχει αν ειναι σε ολα τα Client

 

Και σημασια για εμενα δεν εχει τοσο η εμφανιση,αλλα τα topic να εχουν μια σημαντικη λειτουργια και να προσφερουν πραγματα που δεν ειναι ευρεως γνωστα

τελος απο εδω

Τα guide για quest antharas/valakas/baium έχουν γίνει άχρηστα πια , αφού είναι πάρα πολύ απλά ειδικά για valakas...

Link to comment
Share on other sites

Τα guide για quest antharas/valakas/baium έχουν γίνει άχρηστα πια , αφού είναι πάρα πολύ απλά ειδικά για valakas...

tou antharas ine aplo? to pio diskolo quest apo ola ta rb ine gia mena tora ama dn sas aresi ti na kanoume kante ecis kana kalitero!
Link to comment
Share on other sites

tou antharas ine aplo? to pio diskolo quest apo ola ta rb ine gia mena tora ama dn sas aresi ti na kanoume kante ecis kana kalitero!

Ok ξεκιναω να κανω τα 1st class quests

Οι περισσοτεροι δεν τα ξερουν,και αν βαζω εικονα στον καθε διαολο που κανω(να το κανω νιανια)θα βγει εκτενες και θα φενεται δυσκολο

(btw,δεν ανεφερες καν τι πρεπει να κανεις μεσα,οτι εχεις 2 ωρες να το φας,αν μπει αλλος δεν μπορεις να μπεις εσυ,πως πας σε εκεινο το npc,και αλλα)

(αυτο ισχυει και στο αλλο)

Επισης,το σοβαρο μερος ενος RB ειναι οι μαχες,αυτα τα quest ειναι διαδικαστικα

Link to comment
Share on other sites

tou antharas ine aplo? to pio diskolo quest apo ola ta rb ine gia mena tora ama dn sas aresi ti na kanoume kante ecis kana kalitero!

Επειδή πρέπει να σκοτώσεις κάτι Mobs είναι δύσκολο ; θα τρελαθώ θα πηδηχτώ από το παράθυρο...

Link to comment
Share on other sites

Ok ξεκιναω να κανω τα 1st class quests

Οι περισσοτεροι δεν τα ξερουν,και αν βαζω εικονα στον καθε διαολο που κανω(να το κανω νιανια)θα βγει εκτενες και θα φενεται δυσκολο

(btw,δεν ανεφερες καν τι πρεπει να κανεις μεσα,οτι εχεις 2 ωρες να το φας,αν μπει αλλος δεν μπορεις να μπεις εσυ,πως πας σε εκεινο το npc,και αλλα)

(αυτο ισχυει και στο αλλο)

Επισης,το σοβαρο μερος ενος RB ειναι οι μαχες,αυτα τα quest ειναι διαδικαστικα

file ise poli monotonos les panta ta idia kai ta idia kanis ta dika s ta akira gia ta pet kai milas kai apo pano exis 2.5 post kai to 1k ine apo ta idia pramata pou les spammer exis katadisi iremise kai ligo kai kati alo epidi eci ise kero sto mxc pisteuo ama ikseres ta quest 8a ta ixes kani efoson dn ta exis kani dn ta kseris gnoni mou :)
Link to comment
Share on other sites

file ise poli monotonos les panta ta idia kai ta idia kanis ta dika s ta akira gia ta pet kai milas kai apo pano exis 2.5 post kai to 1k ine apo ta idia pramata pou les spammer exis katadisi iremise kai ligo kai kati alo epidi eci ise kero sto mxc pisteuo ama ikseres ta quest 8a ta ixes kani efoson dn ta exis kani dn ta kseris gnoni mou :)

εγώ δεν έκανα κανένα guide=δεν ξέρω l2 (?) :(

Link to comment
Share on other sites

ama ikseres ta quest 8a ta ixes kani efoson dn ta exis kani dn ta kseris gnoni mou :)

loled

 

Φαινεται ποσο μεγαλος παιχτης εισαι

ελπιζω να μην παιξεις low-rate γιατι θα μας γαμησεις στα quest

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

AdBlock Extension Detected!

Our website is made possible by displaying online advertisements to our members.

Please disable AdBlock browser extension first, to be able to use our community.

I've Disabled AdBlock