Jump to content
  • 0

Θα μου σπάσει τα νεύρα....


ntellos

Question

Έφτιαξα αυτόν τον κώδικα και δεν ξέρω γιατί δεν εμφανίζει στους GM το Html, ενώστους άλλους το δέιχνει κανονικά.

 

        if (Config.SERVER_NEWS)
       {
           String serverNews = HtmCache.getInstance().getHtm("data/html/servnews.htm");
           if (activeChar.getAccessLevel() > 0 )
           {
               serverNews = HtmCache.getInstance().getHtm("data/html/servgmnews.htm");
           }
           if (serverNews != null)
               sendPacket(new NpcHtmlMessage(1, serverNews));
       }

Link to comment
Share on other sites

14 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

    if (Config.SERVER_NEWS)

        {

            String serverNews = HtmCache.getInstance().getHtm("data/html/servnews.htm");

            if (activeChar.getAccessLevel() > 0 )

            {

                serverNews = HtmCache.getInstance().getHtm("data/html/servgmnews.htm");

            }

            if (serverNews != null)

                sendPacket(new NpcHtmlMessage(1, serverNews));

        }

 

Γιατι το διχνει μονο σε οσους εχουν 0 access level ειναι απλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

OFFTOPIC: όταν είναι κάτι σε code δεν μπορείς να βάλεις χρώματα.

 

ONTOPIC: θέλω να βλέπει όποιος έχει access παραπάνω από 0 διαφορετικό html από ότι όσοι έχουν 0. Ο κώδικας είναι σωστός και το compile γίνεται κανονικά. Όταν μπαίνω με simple char δείχνει κανονικά το html αλλά όταν μπαίνω με GM δεν δείχνει καν το παράθυρο.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

OFFTOPIC: όταν είναι κάτι σε code δεν μπορείς να βάλεις χρώματα.

 

ONTOPIC: θέλω να βλέπει όποιος έχει access παραπάνω από 0 διαφορετικό html από ότι όσοι έχουν 0. Ο κώδικας είναι σωστός και το compile γίνεται κανονικά. Όταν μπαίνω με simple char δείχνει κανονικά το html αλλά όταν μπαίνω με GM δεν δείχνει καν το παράθυρο.

ΕΝοω οτι το 0 να το κανεις 100 ( οσο ειναι τα access) γιαυτο το εχω κοκκινο
Link to comment
Share on other sites

  • 0

ΕΝοω οτι το 0 να το κανεις 100 ( οσο ειναι τα access) γιαυτο το εχω κοκκινο

activeChar.getAccessLevel() > 0

 

αν το κάνω 100 θα πρέπει να αλλάξω και τον τελεστή και εγώ θέλω να το βλέπει και πχ ο event manager που έχει accesslevel80...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

activeChar.getAccessLevel() > 0

 

αν το κάνω 100 θα πρέπει να αλλάξω και τον τελεστή...

Πο δεν παιζει να βγαλω ακρια με σενα καντο οπως σου ειπα αμα θες καταλαβε αυτο ειναι αλλα επιδει εισαι λιγο χαζουλης δεν παιζει να βγαλεις ευκολα ακρια.
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Πο δεν παιζει να βγαλω ακρια με σενα καντο οπως σου ειπα αμα θες καταλαβε αυτο ειναι αλλα επιδει εισαι λιγο χαζουλης δεν παιζει να βγαλεις ευκολα ακρια.

Ρε φίλε τι δεν καταλαβαίνεις δηλαδή; και που είμαι χαζός;

 

Έχω 1 βρόγχο που ρώταει αν ο παίχτης έχει access πάνω από 0 ( δηλαδή 1,2,3, ... ,+οο ) να του δείχνει το GM html.

Εσύ μου λές να πάω να βάλω στον βρόχο να ρωτάει αν ο παίχτης έχει access πάνω απο 100 ( δηλαδή 101,102,103, ... , +οο ) και σου απαντάω ότι δεν θέλω γιατί έχω πχ. gm με access 80 και με 85 και με 90. Στην τελική ποιος είναι ο χαζούλης;

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ρε φίλε τι δεν καταλαβαίνεις δηλαδή; και που είμαι χαζός;

 

Έχω 1 βρόγχο που ρώταει αν ο παίχτης έχει access πάνω από 0 ( δηλαδή 1,2,3, ... ,+οο ) να του δείχνει το GM html.

Εσύ μου λές να πάω να βάλω στον βρόχο να ρωτάει αν ο παίχτης έχει access πάνω απο 100 ( δηλαδή 101,102,103, ... , +οο ) και σου απαντάω ότι δεν θέλω γιατί έχω πχ. gm με access 80 και με 85 και με 90. Στην τελική ποιος είναι ο χαζούλης;

ε περνα 3 φορες αυτο τον κωδικο

Π.χ

πρωτο για αcc 0 meta 20,meta 40 k paei legontas

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ε περνα 3 φορες αυτο τον κωδικο

Π.χ

πρωτο για αcc 0 meta 20,meta 40 k paei legontas

Το πρόβλημα δεν είναι ότι δεν μπαίνει μέσα στον βρόγχο. Αν δεν έμπαινε θα μου έδειχνε το κανονικό ( servnews )...

Το πρόβλημα είναι ότι δεν ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ το servGmNews.html.

 

 

 

ΥΓ: άστο γάμησετο καλύτερα. Δεν μου φένεται να μπορείς να με βοηθήσεις...

ΥΓ: more code=fewer performance=coder can't understand the code.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

if (Config.SERVER_NEWS)
       {
           if (activeChar.getAccessLevel() > 0 )
           {
               String newsGM = HtmCache.getInstance().getHtm("data/html/servgmnews.htm");
               if (newsGM != null)
                   sendPacket(new NpcHtmlMessage(1, newsGM));
           }
           else
           {
               String newsNormal = HtmCache.getInstance().getHtm("data/html/servnews.htm");
               if (newsNormal != null)
                   sendPacket(new NpcHtmlMessage(1, newsNormal));
           }
       }

 

try.

 

ΥΓ: Μια παρακληση.. Αν δεν εχετε ιδεα για το τι λετε, μην πετατε μαλακιες. Ευχαριστω πολυ =)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

if (Config.SERVER_NEWS)
       {
           if (activeChar.getAccessLevel() > 0 )
           {
               String newsGM = HtmCache.getInstance().getHtm("data/html/servgmnews.htm");
               if (newsGM != null)
                   sendPacket(new NpcHtmlMessage(1, newsGM));
           }
           else
           {
               String newsNormal = HtmCache.getInstance().getHtm("data/html/servnews.htm");
               if (newsNormal != null)
                   sendPacket(new NpcHtmlMessage(1, newsNormal));
           }
       }

 

try.

 

ΥΓ: Μια παρακληση.. Αν δεν εχετε ιδεα για το τι λετε, μην πετατε μαλακιες. Ευχαριστω πολυ =)

το έχω δοκιμάσει κι έτσι. πάλι τα ίδια έκανε. Τέσπα thanks για το help.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

το έχω δοκιμάσει κι έτσι. πάλι τα ίδια έκανε. Τέσπα thanks για το help.

 

Δοκιμασε να γραψεις ΑΚΡΙΒΩΣ οτι σου εδωσα. Παρατηρησα ενα βασικο λαθος στον κωδικα που εδωσες, και καταλαβα τι δεν εχεις καταλαβει. Ξαναδοκιμασε να βαλεις ΑΚΡΙΒΩΣ οτι σου εδωσα και πες μας το αποτελεσμα. Μην ξεχασεις φυσικα να δημιουργησεις το νεο htm για τους GMs.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Δοκιμασε να γραψεις ΑΚΡΙΒΩΣ οτι σου εδωσα. Παρατηρησα ενα βασικο λαθος στον κωδικα που εδωσες, και καταλαβα τι δεν εχεις καταλαβει. Ξαναδοκιμασε να βαλεις ΑΚΡΙΒΩΣ οτι σου εδωσα και πες μας το αποτελεσμα. Μην ξεχασεις φυσικα να δημιουργησεις το νεο htm για τους GMs.

σωστός. λειτούργησε έτσι.

 

Το δοκίμασα έτσι και δεν καταλαβαίνω τι είχα γράψει λάθος ( με 2 sting name κτλπ )... Thanks!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
if (Config.SERVER_NEWS)

       {

           String serverNews = HtmCache.getInstance().getHtm("data/html/servnews.htm");

           if (activeChar.getAccessLevel() > 0 )

           {

               serverNews = HtmCache.getInstance().getHtm("data/html/servgmnews.htm");

           }

           if (serverNews != null)

               sendPacket(new NpcHtmlMessage(1, serverNews));

       }

 

if (Config.SERVER_NEWS)

       {

           if (activeChar.getAccessLevel() > 0 )

           {

               String newsGM = HtmCache.getInstance().getHtm("data/html/servgmnews.htm");

               if (newsGM != null)

                   sendPacket(new NpcHtmlMessage(1, newsGM));

           }

           else

           {

               String newsNormal = HtmCache.getInstance().getHtm("data/html/servnews.htm");

               if (newsNormal != null)

                   sendPacket(new NpcHtmlMessage(1, newsNormal));

           }

       }

 

Θα σε αφησω να καταλαβεις μονος το λαθος σου ;~) Θα σε βοηθησει να μην το επαναλαβεις την επομενη φορα. Καλη επιτυχια.

 

ΥΓ: Οσα υπογραμμισα ειναι ενα μερος του προβληματος.. Υπαρχει κι αλλο ενα, πολυ βασικοτερο. Αυτο το αφηνω σε εσενα.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

σωστός. λειτούργησε έτσι.

 

Το δοκίμασα έτσι και δεν καταλαβαίνω τι είχα γράψει λάθος ( με 2 sting name κτλπ )... Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...