Jump to content

[GR]Επίσημο Ολυμπιακό Τόπικ


MasterDisaster

Recommended Posts

Για όλα τα αθλήματα λέω γαμώ.

 

Τί έκανες φέτος;

 

Ποδόσφαιρο: -

Μπάσκετ: Κύπελλο Ελλάδος

Βόλεϊ: Παραλίγο Α2

Πόλο: Ακόμα να πάρετε μπρατσάκια.

 

 

 

Ωραία. Και?
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες. Τα τελευταία χρόνια ο ΠΑΟ έχει κάποιος βασικούς που είναι ο κορμός και χρόνο παρά χρόνο γίνονται κάποιες ενισχύσεις. Φέτος έχουμε τις χειρότερες μεταγραφές σε σχέση με όλα τα προηγούμενα χρόνια, αρνητικό γεγονός προφανώς, εφόσον ο κορμός που προανέφερα δεν μπορεί να παίρνει πάντα όλα τα παιχνίδια, πόσο μάλλον τέτοια παιχνίδια.

 

Σου ξαναείπα, αν παίζαμε 15 λεπτά θα το είχατε χάσει, όσο και να μην σ'αρέσει έτσι ακριβώς είναι. Παραδέχομαι το ότι φέτος είσασταν πολύ καλοί και μέσα στη χρονιά βελτιωθήκατε ακόμα περισσότερο. Από τη στιγμή όμως που παίχτες γερασμένοι πλέον για αθλητισμό μπορούσαν να σας κοντράρουν κανονικότατα, αντί να τους έχετε πατήσει κατά τη διάρκεια όλου του παιχνιδιού, όχι φίλε μου, τότε δεν έχετε γίνει υπερομάδα ακόμα και έχετε πολλά ψωμιά να φάτε.

 

Τέσπα, δεν θα καθίσω να το συνεχίσω γιατί ξέρω πως κανείς σας δεν θα παραδεχτεί κάποια πράγματα. Το μόνο καλό που βλέπω εγώ είναι ότι τουλάχιστον κάποιος θα αρχίσει να κοντράρει τον Παναθηναϊκό επιτέλους.

φυσικά, δε γίναμε υπερομάδα..απλά εγώ φέτος χαίρομαι που βλέπω μια ομάδα να ξεκινάει από το 0 με όλους τους οιωνούς εναντίον της, με 200 άτομα ΜΟ ανά αγώνα στην έδρα της, με άπειρα παιδιά και με το βασικό της κορμό να έχει φύγει..

Πόσο μάλλον όταν αυτός αποτελούνταν από Τεόντοσις, Παπαλουκά, Νεστέροβιτς, Μαυροκεφαλίδη, Μπουρούση, Γκόρντον χωρίς ουσιαστικά να γίνεται κάποια κίνηση σοβαρή για την κάλυψη των κενών αυτών....

Απλά αποδείχτηκε πως με σκληρή δουλειά όλα γίνονται... Έχουμε την πιο νεανική ομάδα με απίστευτη ενέργεια και πάθος.

Αν δουλευτεί σωστά μπορεί να εξελιχθεί σε δυναστεία, αλλά αντικειμενικά, όντως έχουμε πολύ ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Τι λες μωρέ μαλάκα Πάνο ; Αν παίζαμε 15 λεπτά παραπάνω θα φεύγατε με 35αρα στο κεφάλι.Στο 4ο δεκάλεπτο είχατε πεθάνει και αν δε μας χρέωναν οι ανεκδιήγητοι με 5 φάουλ από το 8:46(ΝΑΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΡΕΚΟΡ ΤΗΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΜΑΣ)η 35αρα θα φάνταζε σαν όνειρο.Οπότε μη μου λες μαλακίες, ο Ολυμπιακός φέτος ήταν πολύ καλύτερη ομάδα από τον Παναθηναϊκό και δίκαια πήρε και το πρωτάθλημα και την Ευρωλίγκα.Α επίσης ο Ολυμπιακός σιγά τις μεταγραφές που έκανε, απλά βελτιώθηκαν μέσα από το σύνολο.

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω ότι οι δυναστείες δε χτίζονται με τους πρώτους τίτλους.Θέλουν δουλειά,δουλειά,δουλειά.Είμαστε υπερτυχεροί που έχουμε για προπονητή τον τεράστιο Ντούντα Ίβκοβιτς όπως και εσείς έχετε τον Ομπράντοβιτς.Μακράν οι 2 καλύτεροι προπονητές στην Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

http://www.redplanet.gr/podosfairo/-sthn-ellada-gia-na-ypograpsei-o-zarntim.1802213.html

 

Ντάξει μαλάκες γλιτώσαμε τον Γκράντ όπως φαίνεται!

Link to comment
Share on other sites

http://www.redplanet.gr/podosfairo/nikopolidhs-niwthw-oti-eimai-olympiakos.1801767.html

 

Εκτός του ζουμιού που έγραψε ότι είναι Ολυμπιακός, το πιο γαμάτο ήταν :

 

Πως γνώρισε τη γυναίκα του: "Συναντηθήκαμε τυχαία ένα βράδυ όταν κάποιοι κοινοί γνωστοί μας είχαν καλέσει σε μια νυχτερινή έξοδο. Εκείνη την εποχή ήμουν αρραβωνιασμένος και δεν έκανα κανένα σχέδιο στο μυαλό μου. Μεσολάβησε ένας ολόκληρος χρόνος, χώρισα και την ξαναπήρα τηλέφωνο να βγούμε.

 

Ήταν – και παραμένει - ωραία γυναίκα, γοητευτική, ευχάριστη στη συζήτηση και σταματώ εδώ, αλλιώς θα αφιερώσουμε κεφάλαια ολόκληρα στη Βάσω. Με είχε προσέξει από την πρώτη μας τυχαία συνάντηση και αφού έκανα έναν ολόκληρο χρόνο να της τηλεφωνήσω, συχνά με πειράζει, λέγοντάς μου "και με αυτά τα ανακλαστικά παίζεις τερματοφύλακας;".

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Link to comment
Share on other sites

Δεν τον ξέρω καν, αλλά από τον Γκραντ προτιμότερος είναι. Πάντως ακούγονται καλά λόγια γι αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τον ξέρω καν, αλλά από τον Γκραντ προτιμότερος είναι. Πάντως ακούγονται καλά λόγια γι αυτόν.

Ναι από ότι διάβαζα έπαιζε πολύ ωραία μπάλα στην Μπράγκα και είναι της επιθετικής φιλοσοφίας.Αύριο μάλλον υπογράφει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

AdBlock Extension Detected!

Our website is made possible by displaying online advertisements to our members.

Please disable AdBlock browser extension first, to be able to use our community.

I've Disabled AdBlock