Jump to content

[GR]Ελληνική Αστυνομία


Xplicit7

Recommended Posts

Είτε το θέλετε είτε όχι η ζωή σας είναι ολόκληρη υπό έλεγχο κάτω από τους νόμους κάποιου... Εσάς όμως σας ενοχλεί η αστυνομία... Άλλοι έκαναν τους νόμους...

 

Το δικαιο δεν συμπιπτει παντα με την ηθικη. Πολιτικη και Δικαιο Β Λυκειου

Link to comment
Share on other sites

Το δικαιο δεν συμπιπτει παντα με την ηθικη. Πολιτικη και Δικαιο Β Λυκειου

Και ποιος ορίζει ποιο είναι το δίκαιο?

Link to comment
Share on other sites

Και ποιος ορίζει ποιο είναι το δίκαιο?

 

Προσεχε, δε μιλαω για "δικιο" μιλαω για "Δικαιο" με κεφαλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Προσεχε, δε μιλαω για "δικιο" μιλαω για "Δικαιο" με κεφαλαιο.

Μόνο κάτι που σέβεσαι γράφεις με κεφαλαίο. Σου έδωσα την εντύπωση ότι σέβομαι κάτι που λέγεται "δίκαιο"?

Link to comment
Share on other sites

Μόνο κάτι που σέβεσαι γράφεις με κεφαλαίο. Σου έδωσα την εντύπωση ότι σέβομαι κάτι που λέγεται "δίκαιο"?

 

Κανεις λαθος εδω.

 

Δικαιο: Δίκαιο είναι η ανθρώπινη θέληση η οποία ρυθμίζει την κοινωνική ζωή κατά τρόπο «ετερόνομο», «επιτακτικό» και «εξαναγκαστικό» (wiki)

 

δικαιο: Εδω ο καθενας ατομικα, αναλογα με τα πιστευω και τις εμπειριες του κρινει τι ειναι σωστο και τι οχι. Τι δικαιο, και τι αδικο.

 

Ειναι 2 διαφορετικοι οροι

 


Ps* DarkΜαγισσουλης, Psomas2, Iron Maiden, SoFaKi, MitsaKoSs, Nikoloudos7, AkkaKiru, Pwnz0r, MaestroLuke and 0 Guests are viewing this topic.

 

Οχι παλι!

Link to comment
Share on other sites

Κανεις λαθος εδω.

 

Δικαιο: Δίκαιο είναι η ανθρώπινη θέληση η οποία ρυθμίζει την κοινωνική ζωή κατά τρόπο «ετερόνομο», «επιτακτικό» και «εξαναγκαστικό» (wiki)

Δεν αναγνωρίζω κάτι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις τι εστί "Σατανιστής"?

 

Οχι, βασικα αυτο ηθελα να σε ρωτησω. Ποιο ειναι το μηνυμα που θελει να περασει ο σατανισμος?

 

Αν και συνηθως ψαχνομαι με το θεμα αυτο δεν εχω ασχοληθει

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναγνωρίζω κάτι τέτοιο...

Δεν ειναι κατι που σε ρωτανε αν το αναγνωριζεις ή οχι, το δεχεσαι γιατι ετσι ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι κατι που σε ρωτανε αν το αναγνωριζεις ή οχι, το δεχεσαι γιατι ετσι ειναι.

swsta kai opos o allos (kai kala) sevete thn diki sou apopsi kai sena etsi kai sy prepei na sevasteis ayton ...
Link to comment
Share on other sites

swsta kai opos o allos (kai kala) sevete thn diki sou apopsi kai sena etsi kai sy prepei na sevasteis ayton ...

Είμαι ο λύκος ανάμεσα στα πρόβατα. Αυτά θα σεβαστούν την άποψή μου εγώ όμως όχι τη δική τους. Αυτό δεν ισχύει σε ένα απρόσωπο forum βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...